Bestialsko zabił psa. Dostał wyrok w zawiasach. Ruszył ponowny proces

20 stycznia w sądzie w Świdnicy zapadnie wyrok w sprawie bestialskiego zabicia psa. Historia wydarzyła się rok temu i wstrząsnęła całą Polską.

Wcześniej oprawca Kejti (na zdjęciu) otrzymał wyrok w zawieszeniu. Od decyzji sądu odwołała się Ekostraż. Ostateczny wyrok w tej sprawie zapadnie w poniedziałek 20 stycznia (fot. archiwum)

20 stycznia w sądzie w Świdnicy zapadnie wyrok w sprawie bestialskiego zabicia psa. Historia wydarzyła się rok temu i wstrząsnęła całą Polską.

Przypomnijmy. Husky przez wiele miesięcy błąkał się po Sobótce. Często widywano go przy stadionie i na dworcu autobusowym. Zwierzęciem zaopiekowali się weterynarze z Sobótki, którzy przez kilka miesięcy szukali domu dla czworonoga.

Ostatecznie Keity adoptował 39-letni Piotr W. Husky miał być prezentem dla żony, jednak po pewnym czasie mężczyzna rozstał się z partnerką.

– W marcu mężczyzna wszedł na strych domu. Założył psu worek na głowę a następnie szczelnie owinął szyję zwierzęcia taśmą izolacyjną i zrzucił go z wysokości trzech metrów. Zwierzę konało w straszliwych męczarniach – informował przedstawiciel Ekostraży.

Prokuratura Rejonowa w Świdnicy postawiła sprawcy zarzut zabójstwa zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Sąd skazał go na rok więzienia w zawieszeniu na 5 lat. Ekostraż odwołała się od wyroku. Parę dni temu ruszył proces apelacyjny.

– Sprawca wiedział, że po upadku zwierzę dalej oddychało, ale mimo to nie zdecydował się na udzielenie mu pomocy. Następnego dnia wrócił w to samo miejsce i widząc, że pies dalej żyje postanowił je zabić – mówiła w Radiu Wrocław Paulina Kozielska z Ekostraży, która jest oskarżycielem posiłkowym.

Oskarżony Piotr W. przeprosił za to co zrobił. Tłumaczył, że nie wie, dlaczego tak się stało. Worek założył Keity na szyję, bo chciał skrócić jej cierpienie.

We wcześniejszym wyroku sąd nakazał Piotrowi W. wpłacić kwotę 7 tysięcy złotych nawiązki na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Świdnicy i kontynuować terapię antyalkoholową. Ostateczny wyrok w tej sprawie zapadnie 20 stycznia.

 

Posts Grid

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...