Bestialsko zabił psa. Dostał wyrok w zawiasach. Ruszył ponowny proces

20 stycznia w sądzie w Świdnicy zapadnie wyrok w sprawie bestialskiego zabicia psa. Historia wydarzyła się rok temu i wstrząsnęła całą Polską.

Wcześniej oprawca Kejti (na zdjęciu) otrzymał wyrok w zawieszeniu. Od decyzji sądu odwołała się Ekostraż. Ostateczny wyrok w tej sprawie zapadnie w poniedziałek 20 stycznia (fot. archiwum)

20 stycznia w sądzie w Świdnicy zapadnie wyrok w sprawie bestialskiego zabicia psa. Historia wydarzyła się rok temu i wstrząsnęła całą Polską.

Przypomnijmy. Husky przez wiele miesięcy błąkał się po Sobótce. Często widywano go przy stadionie i na dworcu autobusowym. Zwierzęciem zaopiekowali się weterynarze z Sobótki, którzy przez kilka miesięcy szukali domu dla czworonoga.

Ostatecznie Keity adoptował 39-letni Piotr W. Husky miał być prezentem dla żony, jednak po pewnym czasie mężczyzna rozstał się z partnerką.

– W marcu mężczyzna wszedł na strych domu. Założył psu worek na głowę a następnie szczelnie owinął szyję zwierzęcia taśmą izolacyjną i zrzucił go z wysokości trzech metrów. Zwierzę konało w straszliwych męczarniach – informował przedstawiciel Ekostraży.

Prokuratura Rejonowa w Świdnicy postawiła sprawcy zarzut zabójstwa zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Sąd skazał go na rok więzienia w zawieszeniu na 5 lat. Ekostraż odwołała się od wyroku. Parę dni temu ruszył proces apelacyjny.

– Sprawca wiedział, że po upadku zwierzę dalej oddychało, ale mimo to nie zdecydował się na udzielenie mu pomocy. Następnego dnia wrócił w to samo miejsce i widząc, że pies dalej żyje postanowił je zabić – mówiła w Radiu Wrocław Paulina Kozielska z Ekostraży, która jest oskarżycielem posiłkowym.

Oskarżony Piotr W. przeprosił za to co zrobił. Tłumaczył, że nie wie, dlaczego tak się stało. Worek założył Keity na szyję, bo chciał skrócić jej cierpienie.

We wcześniejszym wyroku sąd nakazał Piotrowi W. wpłacić kwotę 7 tysięcy złotych nawiązki na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Świdnicy i kontynuować terapię antyalkoholową. Ostateczny wyrok w tej sprawie zapadnie 20 stycznia.

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...