Biblioteki otwarte, ale działają w ostrym reżimie sanitarnym

Od 4 maja biblioteki w gminie Mietków otworzyły się na czytelników. Wypożyczanie odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym i według nowego regulaminu.

Biblioteka w Milinie przed epidemią wirusa (fot. Fb)

Od 4 maja biblioteki w gminie Mietków otworzyły się na czytelników. Wypożyczanie odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym i według nowego regulaminu.

Z powodu koronawirusa placówki od marca były nieczynne. Bibliotekarki odkurzały pułki i porządkowały pomieszczenia. Przez komunikatory pomagały w lekcjach i organizowały zabawy w internecie. Udostępniły też e-booki i opracowywały nowości czytelnicze.

– Dzieci tworzyły poduszki i torby z niepotrzebnych ubrań, a inspiracją były filmiki nagrane przez bibliotekarkę. Zorganizowano też konkurs plastyczny w ramach projektu finansowanego przez fundację Orlen – informuje Sylwia Machnik z biblioteki w Milinie.

Od 4 maja placówki otworzyły się dla czytelników. Książki można wypożyczać w ścisłym reżimie sanitarnym i według nowego regulaminu. Czytelników jednak nie brakuje. W miarę możliwości zaplanowane projekty ekologiczne i zero-wasteowe, które przeniesiono w wirtualną przestrzeń.

– Życie zero waste to ograniczenie produkcji śmieci. Przestrzega się trzech zasad – odmawiaj przyjmowania ulotek, ograniczaj zakupy i przerabiaj na przedmioty funkcjonalne różnych starych rzeczy np. ubrań – tłumaczy pani Sylwia.

Czytelnicy mogą spodziewać się następnych konkursów i warsztatów internetowych. Bibliotekarki z gminy Mietków starają się dostosować potrzeby czytelników do nowej rzeczywistości.

Nowe zasady korzystania z bibliotek

– Przed wejściem do biblioteki czytelnik ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust (maseczka, chustka itp.) oraz powinien mieć ubrane rękawiczki jednorazowe.
– Po wejściu do placówki musi zdezynfekować dłonie.
– W bibliotece może przebywać jedna osoba.
– Oddane książki czytelnik pakuje do pudła w specjalnie wyznaczonym miejscu. Wolumeny wędrują do kwarantanny i po 10 dniach zostaną włączone do księgozbioru.
– Wolny dostęp do księgozbioru zostaje ograniczony, książki podaje bibliotekarz.
– Zgodnie z wymogami epidemicznymi biblioteka wyposażona jest w płyn do dezynfekcji dłoni, a lada biblioteczna zapewnia odstęp 2 metrów pomiędzy bibliotekarzem a czytelnikiem.

W Milinie prowadzono też nowe godziny otwarcia biblioteki: od 10-17.

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.