Biblioteki otwarte, ale działają w ostrym reżimie sanitarnym

Od 4 maja biblioteki w gminie Mietków otworzyły się na czytelników. Wypożyczanie odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym i według nowego regulaminu.

Biblioteka w Milinie przed epidemią wirusa (fot. Fb)

Od 4 maja biblioteki w gminie Mietków otworzyły się na czytelników. Wypożyczanie odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym i według nowego regulaminu.

Z powodu koronawirusa placówki od marca były nieczynne. Bibliotekarki odkurzały pułki i porządkowały pomieszczenia. Przez komunikatory pomagały w lekcjach i organizowały zabawy w internecie. Udostępniły też e-booki i opracowywały nowości czytelnicze.

– Dzieci tworzyły poduszki i torby z niepotrzebnych ubrań, a inspiracją były filmiki nagrane przez bibliotekarkę. Zorganizowano też konkurs plastyczny w ramach projektu finansowanego przez fundację Orlen – informuje Sylwia Machnik z biblioteki w Milinie.

Od 4 maja placówki otworzyły się dla czytelników. Książki można wypożyczać w ścisłym reżimie sanitarnym i według nowego regulaminu. Czytelników jednak nie brakuje. W miarę możliwości zaplanowane projekty ekologiczne i zero-wasteowe, które przeniesiono w wirtualną przestrzeń.

– Życie zero waste to ograniczenie produkcji śmieci. Przestrzega się trzech zasad – odmawiaj przyjmowania ulotek, ograniczaj zakupy i przerabiaj na przedmioty funkcjonalne różnych starych rzeczy np. ubrań – tłumaczy pani Sylwia.

Czytelnicy mogą spodziewać się następnych konkursów i warsztatów internetowych. Bibliotekarki z gminy Mietków starają się dostosować potrzeby czytelników do nowej rzeczywistości.

Nowe zasady korzystania z bibliotek

– Przed wejściem do biblioteki czytelnik ma obowiązek zasłonięcia nosa i ust (maseczka, chustka itp.) oraz powinien mieć ubrane rękawiczki jednorazowe.
– Po wejściu do placówki musi zdezynfekować dłonie.
– W bibliotece może przebywać jedna osoba.
– Oddane książki czytelnik pakuje do pudła w specjalnie wyznaczonym miejscu. Wolumeny wędrują do kwarantanny i po 10 dniach zostaną włączone do księgozbioru.
– Wolny dostęp do księgozbioru zostaje ograniczony, książki podaje bibliotekarz.
– Zgodnie z wymogami epidemicznymi biblioteka wyposażona jest w płyn do dezynfekcji dłoni, a lada biblioteczna zapewnia odstęp 2 metrów pomiędzy bibliotekarzem a czytelnikiem.

W Milinie prowadzono też nowe godziny otwarcia biblioteki: od 10-17.

 

Posts Grid

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *