Burmistrz skarżył się na nieprzychylne mu media! Podsumował też rok swojej działalności.

Ruszył cykl spotkań burmistrza z mieszkańcami gminy. Władze informują, co udało a czego nie udało się zrobić. Za niepowodzenia włodarz obwinia m.in. nieprzychylne mu media.

Na zebraniu mieszkańcy pytali o bezpieczeństwo np. ograniczenie prędkości, na niektórych ulicach. Postulowali też o przywrócenie w Sobótce wydziału ruchu drogowego policji

Ruszył cykl spotkań burmistrza z mieszkańcami. Władze informują, co udało a czego nie udało się zrobić. Za niepowodzenia włodarz obwinia m.in. nieprzychylne mu media.

Mirosław Jarosz spotkał się z mieszkańcami Sobótki Zachodniej. Na zebranie w szkole przyszło kilkadziesiąt osób. Burmistrz mówił jak spore zaległości ma gmina i dlaczego latem w wodociągach pojawiła się bakteria coli.

– Przez lata do naszych wodociągów nikt nie zaglądał. Będę zwalniał pracowników tam, gdzie dzieje się źle! Tak będę robił, bo sąsiednie gminy są daleko przed nami – argumentował włodarz.

Aby nie powtórzyła się historia ze skażeniem wody władze gminy walczą o kwotę 15 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na budowę nowej instalacji w gminie.

Złe informacje rozsiewają nierzetelne media

W dalszej części Mirosław Jarosz mówił o inwestycjach, które czekają gminę. 10 milionów zł mają kosztować ścieżki rowerowe. Wkład gminy w ich budowę wyniesie ok. 1,5 mln zł. Na rozbudowę czeka również szkoła w Rogowie Sobóckim.

– Ale jak słucham wizjonerów, którzy krytykują nasze działania, to chciałbym z kimś takim się spotkać. Nie wolno okłamywać ludzi. Jak sami widzicie w naszej radzie jest spokój, nie ma pieniactwa, podejmowane są trudne decyzje, ale korzystne dla gminy – przekonywał burmistrz.

Włodarz mówił też o zaniedbaniach, które istnieją od lat. Dodał, że w mediach pojawiają się kłamliwe newsy, których nie jest w stanie śledzić. Informacje są często nierzetelne. Nie powiedział konkretnie, o jaki portal lub gazetę chodzi. Czekamy więc, kiedy burmistrz powoła rzecznika, który „rzetelnie” będzie informował dziennikarzy o wszystkim, co dzieje się w gminie.

Konsultacje w sprawie bazaru

Na zebraniu mówiono o lokalizacji targowiska w Sobótce, które ma zostać przeniesione w inne miejsce. Sytuacja jest konfliktowa, bo kupcy chcą, aby plac został przeniesiony za remizę. Kluczowe w tej sprawie będzie zdanie mieszkańców.

– Naszym celem nie jest likwidacja targowiska lecz zmiana jego lokalizacji – podkreślił Jakub Zawada, kierownik referatu inwestycji w Urzędzie Miasta i Gminy w Sobótce.

Mieszkańców czeka jeszcze remont skrzyżowania i ulicy Chwałkowskiej. Kanalizacja deszczowa ma powstać na osiedlu Różanym i w drugiej części miasta (ul. Dworcowa, Poprzeczna i Złota). Mówiono też o nowych stawkach za wywóz śmieci.

– Jeżeli firma sprzątająca stwierdzi, że w kuble lub w workach znajdują się niewłaściwe odpady, to zawiadomi urząd. Ten wszczyna postępowania i nalicza opłatę, jako trzykrotność stawki, czyli 84 zł za osobą – poinformował kierownik referatu inwestycji.

Ulgi w opłatach mają mieć lokatorzy domków jednorodzinnych, którzy mają przydomowe kompostowniki. Niestety zniżek nie będą mieć mieszkańcy domów wielorodzinnych.

Problemów jest więcej…

Ludzie pytali o sprawy związane z bezpieczeństwem np. ograniczeniem prędkości, na niektórych ulicach m.in. Leśnej. Postulowali o przywrócenie w Sobótce wydziału drogówki. Pytali o remonty budynków np. przy Zmorskiego 2, gdzie od lat przecieka dach. Poruszano też kwestie związane z ekologią. Skarżyli się na smog i pył w okolicach Pagórków Wschodnich, gdzie rozbudowuje się kamieniołom.

– Katastrofą jest wycinka drzew na Ślęży. Jak turyści mają do nas przyjeżdżać skoro dewastowany jest las i niszczone są też drogi leśne. Jak chcecie to powstrzymać? – pytała jedna z mieszkanek.

Burmistrz tłumaczył, że gmina nie ma wpływu na działania Nadleśnictwa Miękinia. Na pytanie, kiedy zostanie odnowiony ryneczek w Sobótce Zachodniej Mirosław Jarosz odpowiedział, że jak wyremontują drogę w Olbrachtowicach.

 

Posts Grid

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

W niedzielę w Jordanowie Śląskim darmowe badania lekarskie. Powiat Wrocławski zaprasza na Białą Niedzielę

Fot. Powiat Wrocławski Zbadaj się, to nie boli, czyli bezpłatne badania i konsultacje medyczne! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Zarząd Powiatu Wrocławskiego zaprasza na kolejną edycję...

Mocne wrażenie niczym z przygodowego filmu. Runmageddon Rolantowice już w ten weekend!

Letnia edycja Runmageddonu zaskoczy uczestników nowościami oraz umożliwi im bieg po pełnej przygód trasie usłanej przeszkodami i kopalnianymi utrudnieniami. Postapokaliptyczny klimat wydarzenie zaczaruje uczestników, którzy...