Ciekawe przedmioty na aukcji WOŚP: biżuteria z motywami ślężańskimi i ręcznie wykonany nóż

Wolontariusze w Sobótce zebrali ponad 35 tysięcy złotych. Więcej niż rok temu. W Jordanowie Śląskim wielka orkiestra zebrała blisko 21 tys. złotych.

WOŚP w Jordanowie Śląskim zorganizowano pod  patronatem wójta Pawła Filipczaka (fot. Facebook)

Wolontariusze w Sobótce zebrali ponad 35 tysięcy złotych. Więcej niż rok temu. W Jordanowie Śląskim wielka orkiestra zebrała blisko 21 tys. złotych.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka pieniędzy organizowana przez fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W całej Polsce prawie 120 tysięcy wolontariuszy zbierało pieniądze na zakup nowoczesnych urządzeń medycznych dla ratowania życia maluchów. Sztaby zorganizowano również w Sobótce i Jordanowie Śląskim.

– Interesujące były przedmioty przekazane na aukcję przez mieszkańców i lokalnych biznesmenów. To m.in. obrazy, voucher na rejs motorówką, 60-letni pierścionek, biżuteria zdobiona motywami ślężańskimi i ręcznie wykonany nóż – mówi Michał Hajdukiewicz, dyrektor Ślężańskiego Ośrodka Kultury w Sobótce.

Wolontariusze zebrali ponad 35 tysięcy. Obecnie pieniądze są liczone w banku i cała kwota będzie znana za kilka godzin. W Jordanowie Śląskim 28. finał zorganizowano w świetlicy. Na scenie odbywały się występy utalentowanej młodzieży i licytacja. Zebrano ponad 20 tys. złotych.

Współorganizatorzy: ZHP szczep „Wataha”, szkoła podstawowa i Koło Gospodyń Wiejskich „Jordanki” oraz stowarzyszenie „Młodzi duchem”. Patronat objął wójt Paweł Filipczak. Rok temu harcerki z Jordanowa Śląskiego zebrały ponad 15 tysięcy zł.

– W Mietkowie podobnie, jak rok temu nie było wielkiego finału. Nasi wolontariusze wspomagali sztab WOŚP we Wrocławiu – poinformowano nas w Urzędzie Gminy Mietków.

W ciągu 27. finałów wielka orkiestra Jurka Owsiaka zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad – 1 miliarda złotych. W tym roku w całej Polsce kwestowało 1700 sztabów.

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...