Czy zawieszą fundusz sołecki? Decyzja w marcu

Sołtysi z gminy Jordanów Śląski chcą się spotkać z wójtem i radnymi, aby omówić szczegóły likwidacji funduszu. – Opinie są różne – poinformował na sesji Albert Szarow, gospodarz wsi Pożarzyce II.

Na sesji najwięcej czasu poświęcono funduszowi sołeckiemu, który ma zostać doraźnie zawieszony (fot. bom)

Sołtysi z gminy Jordanów Śląski chcą się spotkać z wójtem i radnymi, aby omówić szczegóły zwieszenia na rok funduszu. – Opinie są różne – poinformował na sesji Albert Szarow, gospodarz wsi Pożarzyce 2.

Do 31 marca radni mają podjąć decyzję, czy fundusz sołecki na rok 2021 zostanie zawieszony. Sołtys Albert Szarow zaproponował spotkanie w tej sprawie.

– Chcemy znać decyzję radnych. Przeanalizujmy problem i porozmawiajmy o dalszych planach – poinformował sołtys.

Radny Zbigniew Zagórski zaproponował, aby o przyszłości funduszu porozmawiać na otwartej sesji. Jednak część radnych uważa, że debata powinno być zamknięta dla publiczności. Pieniądze mają być przeznaczone na zakup nowego wozu strażackiego dla OSP.

Nowy wóz kosztuje ok. 400-500 tys. zł. Zawieszając fundusz, gmina mogłaby zakupić pojazd. Czy sołtysi zgodzą się na to? O tym będzie wiadomo na sesji w marcu.

Radna Elżbieta Mazurek zgłosiła sprawę reklam, które zasłaniają widoczność kierowcom na drodze krajowej nr 8. Banery rozwieszone są na zakręcie między Wilczkowicami a Jordanowem. Gmina czeka na decyzję starostwa w tej sprawie.

Samorządowcy pytali też o instalację do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Firma, które będzie ją użytkować ma powstać 170 metrów od cmentarza w Jordanowie Śląskim.

– To nowoczesna technologia, która przetwarza plastik na energię elektryczną i oleje opałowe. Podczas produkcji nie zachodzi proces spalania – mówił wójt.

Nie jest jeszcze pewne, czy firma powstanie. Właściciel nie złożył żadnego wniosku w gminie. Jest po wstępnej rozmowie z wójtem.

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.