Czy zawieszą fundusz sołecki? Decyzja w marcu

Sołtysi z gminy Jordanów Śląski chcą się spotkać z wójtem i radnymi, aby omówić szczegóły likwidacji funduszu. – Opinie są różne – poinformował na sesji Albert Szarow, gospodarz wsi Pożarzyce II.

Na sesji najwięcej czasu poświęcono funduszowi sołeckiemu, który ma zostać doraźnie zawieszony (fot. bom)

Sołtysi z gminy Jordanów Śląski chcą się spotkać z wójtem i radnymi, aby omówić szczegóły zwieszenia na rok funduszu. – Opinie są różne – poinformował na sesji Albert Szarow, gospodarz wsi Pożarzyce 2.

Do 31 marca radni mają podjąć decyzję, czy fundusz sołecki na rok 2021 zostanie zawieszony. Sołtys Albert Szarow zaproponował spotkanie w tej sprawie.

– Chcemy znać decyzję radnych. Przeanalizujmy problem i porozmawiajmy o dalszych planach – poinformował sołtys.

Radny Zbigniew Zagórski zaproponował, aby o przyszłości funduszu porozmawiać na otwartej sesji. Jednak część radnych uważa, że debata powinno być zamknięta dla publiczności. Pieniądze mają być przeznaczone na zakup nowego wozu strażackiego dla OSP.

Nowy wóz kosztuje ok. 400-500 tys. zł. Zawieszając fundusz, gmina mogłaby zakupić pojazd. Czy sołtysi zgodzą się na to? O tym będzie wiadomo na sesji w marcu.

Radna Elżbieta Mazurek zgłosiła sprawę reklam, które zasłaniają widoczność kierowcom na drodze krajowej nr 8. Banery rozwieszone są na zakręcie między Wilczkowicami a Jordanowem. Gmina czeka na decyzję starostwa w tej sprawie.

Samorządowcy pytali też o instalację do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Firma, które będzie ją użytkować ma powstać 170 metrów od cmentarza w Jordanowie Śląskim.

– To nowoczesna technologia, która przetwarza plastik na energię elektryczną i oleje opałowe. Podczas produkcji nie zachodzi proces spalania – mówił wójt.

Nie jest jeszcze pewne, czy firma powstanie. Właściciel nie złożył żadnego wniosku w gminie. Jest po wstępnej rozmowie z wójtem.

Posts Grid

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

W niedzielę w Jordanowie Śląskim darmowe badania lekarskie. Powiat Wrocławski zaprasza na Białą Niedzielę

Fot. Powiat Wrocławski Zbadaj się, to nie boli, czyli bezpłatne badania i konsultacje medyczne! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Zarząd Powiatu Wrocławskiego zaprasza na kolejną edycję...

Mocne wrażenie niczym z przygodowego filmu. Runmageddon Rolantowice już w ten weekend!

Letnia edycja Runmageddonu zaskoczy uczestników nowościami oraz umożliwi im bieg po pełnej przygód trasie usłanej przeszkodami i kopalnianymi utrudnieniami. Postapokaliptyczny klimat wydarzenie zaczaruje uczestników, którzy...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *