Dla bezpieczeństwa przebudują chodnik przy szkole

Duży tłok panuje pod szkołą w Mietkowie. Auta przywożące dzieci mijają się na wąskiej drodze, na której nie ma namalowanych linii ani pasów. O sprawie powiadomili nas sołtysi i rodzice.

Rodzice zgłosili sprawę sołtysom i dyrekcji przedszkola. Przebudowa chodnika i likwidacja żywopłotu ma ruszyć w przyszłym roku (fot. bom, Kamila Earshaw)

Duży tłok panuje pod szkołą w Mietkowie. Auta przywożące dzieci mijają się na wąskiej drodze, na której nie ma namalowanych linii ani pasów. O sprawie powiadomili nas sołtysi i rodzice.

Chodzi o dojazd do przedszkola i podstawówki od ulicy Kolejowej. Droga jest w fatalnym stanie. Nie ma pasów oddzielających ruch obu kierunków. Znajduje się tam również ostry zakręt zasłonięty żywopłotem, przez który nie widać przechodzących uczniów. Sprawę poruszono na sesji rady gminy.

– Chodzi o wyprostowanie drogi i wycięcie wysokiego żywopłotu, który zasłania widoczność. Sprawa jest prosta, bo teren należy do gminy. Należy zrobić bezpieczny wjazd i oznaczyć kierunek ruchu – przekonuje Jolanta Borecka, sołtys Mietkowa.

Podobnego zdania jest Kamila Earnshaw – sołtys Proszkowic i mama dzieci, które chodzą do szkoły. Jej zdaniem chodzi tu wyłącznie o bezpieczeństwo maluchów. Większość kierowców jeździ na pamięć i nie zwraca uwagę na wysiadających z pojazdów dzieci. Nie ma też oznaczonych miejsc parkingowych.

Być może sytuację poprawiłoby otwarcie bramy od ulicy Klonowej i wprowadzenie ruchu jednokierunkowego. Na to jednak nie chce zgodzić się gmina. Obawy rodziców podziela dyrekcja przedszkola.

– Przebudowa wjazdu i oznaczenie kierunku ruchu podniesie poziom bezpieczeństwa. Myślę, że są spore szanse na usprawnienie ruchu. Wiele rodziców widzi potrzebę rozwiązania problemu. O sprawie rozmawialiśmy już z wójtem – mówi Joanna Reciak, dyrektor przedszkola.

Wójt Adam Kozarowicz tłumaczy, że na każdą inwestycję potrzebne są pieniądze. Kwestią otwartą jest, czy na przebudowę zostaną zagospodarowane środki w przyszłorocznym budżecie. Zmiany spowodują likwidację kilku metrów placu zabaw. Zdaniem wójta malowanie znaków na drodze może spowodować zwiększenie prędkości aut pod szkołą.

– Chodnik przedłużymy przez teren przedszkola, tak aby przejście było bezpieczne. Żadnych działań, które doprowadzą do przyśpieszenia ruchu nie zamierzam wprowadzać. Wytniemy tam zieleń, aby poprawić widoczność – zapowiedział na sesji wójt Mietkowa.

Ograniczenie prędkości przy szkole wynosi 5 km na godzinę. Prace mają ruszyć w przyszłym roku.

 

Posts Grid

Poseł Jaros interweniuje w Sobótce. Chodzi o rekordowe podwyżki podatków! [FILM]

Fot. GW Poseł Michał Jaros wraz ze swoim asystentem Grzegorzem Waksmundzkim złożyli dziś interwencję poselską w Urzędzie Miasta i Gminy w Sobótce. Interwencja dotyczy podwyższenia...

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...