Dla bezpieczeństwa przebudują chodnik przy szkole

Duży tłok panuje pod szkołą w Mietkowie. Auta przywożące dzieci mijają się na wąskiej drodze, na której nie ma namalowanych linii ani pasów. O sprawie powiadomili nas sołtysi i rodzice.

Rodzice zgłosili sprawę sołtysom i dyrekcji przedszkola. Przebudowa chodnika i likwidacja żywopłotu ma ruszyć w przyszłym roku (fot. bom, Kamila Earshaw)

Duży tłok panuje pod szkołą w Mietkowie. Auta przywożące dzieci mijają się na wąskiej drodze, na której nie ma namalowanych linii ani pasów. O sprawie powiadomili nas sołtysi i rodzice.

Chodzi o dojazd do przedszkola i podstawówki od ulicy Kolejowej. Droga jest w fatalnym stanie. Nie ma pasów oddzielających ruch obu kierunków. Znajduje się tam również ostry zakręt zasłonięty żywopłotem, przez który nie widać przechodzących uczniów. Sprawę poruszono na sesji rady gminy.

– Chodzi o wyprostowanie drogi i wycięcie wysokiego żywopłotu, który zasłania widoczność. Sprawa jest prosta, bo teren należy do gminy. Należy zrobić bezpieczny wjazd i oznaczyć kierunek ruchu – przekonuje Jolanta Borecka, sołtys Mietkowa.

Podobnego zdania jest Kamila Earnshaw – sołtys Proszkowic i mama dzieci, które chodzą do szkoły. Jej zdaniem chodzi tu wyłącznie o bezpieczeństwo maluchów. Większość kierowców jeździ na pamięć i nie zwraca uwagę na wysiadających z pojazdów dzieci. Nie ma też oznaczonych miejsc parkingowych.

Być może sytuację poprawiłoby otwarcie bramy od ulicy Klonowej i wprowadzenie ruchu jednokierunkowego. Na to jednak nie chce zgodzić się gmina. Obawy rodziców podziela dyrekcja przedszkola.

– Przebudowa wjazdu i oznaczenie kierunku ruchu podniesie poziom bezpieczeństwa. Myślę, że są spore szanse na usprawnienie ruchu. Wiele rodziców widzi potrzebę rozwiązania problemu. O sprawie rozmawialiśmy już z wójtem – mówi Joanna Reciak, dyrektor przedszkola.

Wójt Adam Kozarowicz tłumaczy, że na każdą inwestycję potrzebne są pieniądze. Kwestią otwartą jest, czy na przebudowę zostaną zagospodarowane środki w przyszłorocznym budżecie. Zmiany spowodują likwidację kilku metrów placu zabaw. Zdaniem wójta malowanie znaków na drodze może spowodować zwiększenie prędkości aut pod szkołą.

– Chodnik przedłużymy przez teren przedszkola, tak aby przejście było bezpieczne. Żadnych działań, które doprowadzą do przyśpieszenia ruchu nie zamierzam wprowadzać. Wytniemy tam zieleń, aby poprawić widoczność – zapowiedział na sesji wójt Mietkowa.

Ograniczenie prędkości przy szkole wynosi 5 km na godzinę. Prace mają ruszyć w przyszłym roku.

 

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...