Dla wielu wójtów i burmistrzów plany nie do zaakceptowania

Ponad 100 osób wzięło udział w zebraniu, na którym przedstawiono studium korytarzowe przebiegu planowanych dróg w okolicach m.in. Sobótki i Mietkowa.

Na spotkaniu w starostwie sporo osób miało uwagi do planowanych korytarzy dróg (fot. bom)

Ponad 100 osób wzięło udział w zebraniu, na którym przedstawiono studium korytarzowe przebiegu planowanych dróg w okolicach m.in. Sobótki i Mietkowa.

Zebranie z projektantem i przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zorganizowano we wrocławskim starostwie powiatowym. Wzięli w nim udział mieszkańcy, sołtysi i władze dziesięciu powiatów, przez które przebiegać ma rozbudowana autostrada A4.

W spotkaniu wziął udział m.in. Adam Kozarowicz – wójt gminy Mietków, sołtysi i przedstawiciele magistratu z Sobótki. Projektant omówił wstępne warianty tras.

– W gminie Mietków planuje się budowę dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Jedno z nich ma znajdować się w okolicach Milina – mówił Grzegorz Dyląg, dyrektor firmy projektowej.

W planach jest również budowa węzła przy drodze krajowej nr 35 w miejscowości Tworzyjanów. Kolejny węzeł ma powstać niedaleko Olbrachtowic. W trakcie dyskusji mieszkańcy mieli pretensję, że mapy z przebiegami tras nie są aktualne.

– Jedna z tras w gminie Mietków przebiega w okolicach Stróży. Chciałem powiedzieć, że w tym miejscu znajdują się dwa jeziora – mówił jeden z mieszkańców.

Inni zarzucali projektantom, że warianty tras się nawzajem wykluczają. Lidia Markowska, dyrektor oddziału GDDKiA we Wrocławiu uspokajała, że w prezentowanym studium pokazano tylko możliwości ewentualnych planów.

Studium w obecnej formie nie zaakceptowało wielu wójtów i burmistrzów. Wśród nich Adam Kozarowicz. Dlaczego?

– Jest wiele znaków zapytania i wątpliwości. Niestety jest mało czasu, aby się do nich odnieść. Cztery warianty z sześciu są nie do przyjęcia. Mówimy o wariantach MOP-u w Milinie. Atrybutem naszej gminy jest przyroda. Niestety planowane przebiegi przez obszary zalewowe, kopalnie i inne tereny zielone zostaną zniszczone – podkreślił wójt Mietkowa.

Władze gminy zapowiadają protesty na dalszych etapach procesu projektowego.

W lipcu zakończą się spotkania z władzami powiatów i analiza prezentacji. Zamknie to pierwszy etap opracowania dokumentacji. W dalszej kolejności mają być przeprowadzone konsultacje społeczne.

Plany wraz z analizą rozbudowy będą za kilka dni dostępne na stronie www.a4sk.pl. Mają się tam znaleźć krótkie opisy rozbudowy dróg w konkretnych gminach.

 

Posts Grid

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *