Dla wielu wójtów i burmistrzów plany nie do zaakceptowania

Ponad 100 osób wzięło udział w zebraniu, na którym przedstawiono studium korytarzowe przebiegu planowanych dróg w okolicach m.in. Sobótki i Mietkowa.

Na spotkaniu w starostwie sporo osób miało uwagi do planowanych korytarzy dróg (fot. bom)

Ponad 100 osób wzięło udział w zebraniu, na którym przedstawiono studium korytarzowe przebiegu planowanych dróg w okolicach m.in. Sobótki i Mietkowa.

Zebranie z projektantem i przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zorganizowano we wrocławskim starostwie powiatowym. Wzięli w nim udział mieszkańcy, sołtysi i władze dziesięciu powiatów, przez które przebiegać ma rozbudowana autostrada A4.

W spotkaniu wziął udział m.in. Adam Kozarowicz – wójt gminy Mietków, sołtysi i przedstawiciele magistratu z Sobótki. Projektant omówił wstępne warianty tras.

– W gminie Mietków planuje się budowę dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Jedno z nich ma znajdować się w okolicach Milina – mówił Grzegorz Dyląg, dyrektor firmy projektowej.

W planach jest również budowa węzła przy drodze krajowej nr 35 w miejscowości Tworzyjanów. Kolejny węzeł ma powstać niedaleko Olbrachtowic. W trakcie dyskusji mieszkańcy mieli pretensję, że mapy z przebiegami tras nie są aktualne.

– Jedna z tras w gminie Mietków przebiega w okolicach Stróży. Chciałem powiedzieć, że w tym miejscu znajdują się dwa jeziora – mówił jeden z mieszkańców.

Inni zarzucali projektantom, że warianty tras się nawzajem wykluczają. Lidia Markowska, dyrektor oddziału GDDKiA we Wrocławiu uspokajała, że w prezentowanym studium pokazano tylko możliwości ewentualnych planów.

Studium w obecnej formie nie zaakceptowało wielu wójtów i burmistrzów. Wśród nich Adam Kozarowicz. Dlaczego?

– Jest wiele znaków zapytania i wątpliwości. Niestety jest mało czasu, aby się do nich odnieść. Cztery warianty z sześciu są nie do przyjęcia. Mówimy o wariantach MOP-u w Milinie. Atrybutem naszej gminy jest przyroda. Niestety planowane przebiegi przez obszary zalewowe, kopalnie i inne tereny zielone zostaną zniszczone – podkreślił wójt Mietkowa.

Władze gminy zapowiadają protesty na dalszych etapach procesu projektowego.

W lipcu zakończą się spotkania z władzami powiatów i analiza prezentacji. Zamknie to pierwszy etap opracowania dokumentacji. W dalszej kolejności mają być przeprowadzone konsultacje społeczne.

Plany wraz z analizą rozbudowy będą za kilka dni dostępne na stronie www.a4sk.pl. Mają się tam znaleźć krótkie opisy rozbudowy dróg w konkretnych gminach.

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.