Do mieszkańców trafi 2500 tysiąca maseczek wielokrotnego użytku

Osłonki mają rozdawać sołtysi. Jeżeli ten rodzaj dystrybucji zawiedzie wójt gminy Jordanów Śląski poprosi o pomoc strażaków.

Maseczki mają rozmiar uniwersalny i nadają się do wielokrotnego użytku (zdjęcie ilustracyjne, NDD)

Osłonki mają rozdawać sołtysi. Jeżeli ten rodzaj dystrybucji zawiedzie, wójt gminy Jordanów Śląski poprosi o pomoc strażaków z OSP.

Maseczki uszył wrocławski przedsiębiorca, który prowadzi park trampolin. Niestety na czas pandemii właściciel musiał zamknąć działalność. Chcąc uratować firmę i nie zwalniać pracowników postanowił szybko się przebranżowić na produkcję maseczek.

– To dwuwarstwowe maseczki bawełniane wielokrotnego użytku. Oferowano nam po bardzo dobrej cenie. Solidaryzujemy się z polskimi przedsiębiorcami, którzy przez koronawirusa znaleźli się w fatalnej sytuacji – mówi Paweł Filipczak wójt Jordanowa Śląskiego.

Maseczki będą rozdawane w weekend. Dziś sołtysi mają sprawdzić, jak duże jest zapotrzebowanie. Oni również będą je roznosić po domach.

Osłonki mają rozmiar uniwersalny. Bez problemu można je prać i prasować w wysokiej temperaturze do 90 stopni. Producent podkreśla, że produkt w stu procentach pochodzi z Polski.

Od jutra (czwartek) bez maseczki, szalika czy chustki zakrywającej nos i usta nie będzie można wyjść z domu.

– W samochodzie nie ma obowiązku noszenia maseczek, bo jesteśmy najczęściej w nim sami albo w gronie rodziny. Maseczki będą obowiązkowe w transporcie publicznym – informuje minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W zakładach pracy pracodawca będzie mógł albo wprowadzić bezpieczne odległości między pracownikami, albo nakazać pracownikom noszenie maseczek.

Wielu mieszkańców okolicznych gmin otrzyma maseczki za darmo np. w gminie Kąty Wrocławskie trafią do miejscowości: Sadków, Rybnica, Zybiszów, Wszemiłowice, Wojtkowice, Krobielowice, Szymanów, Sośnica, Różaniec, Nowa Wieś Wrocławska i Małkowice.

 

 

Posts Grid

Poseł Jaros interweniuje w Sobótce. Chodzi o rekordowe podwyżki podatków! [FILM]

Fot. GW Poseł Michał Jaros wraz ze swoim asystentem Grzegorzem Waksmundzkim złożyli dziś interwencję poselską w Urzędzie Miasta i Gminy w Sobótce. Interwencja dotyczy podwyższenia...

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *