Do mieszkańców trafi 2500 tysiąca maseczek wielokrotnego użytku

Osłonki mają rozdawać sołtysi. Jeżeli ten rodzaj dystrybucji zawiedzie wójt gminy Jordanów Śląski poprosi o pomoc strażaków.

Maseczki mają rozmiar uniwersalny i nadają się do wielokrotnego użytku (zdjęcie ilustracyjne, NDD)

Osłonki mają rozdawać sołtysi. Jeżeli ten rodzaj dystrybucji zawiedzie, wójt gminy Jordanów Śląski poprosi o pomoc strażaków z OSP.

Maseczki uszył wrocławski przedsiębiorca, który prowadzi park trampolin. Niestety na czas pandemii właściciel musiał zamknąć działalność. Chcąc uratować firmę i nie zwalniać pracowników postanowił szybko się przebranżowić na produkcję maseczek.

– To dwuwarstwowe maseczki bawełniane wielokrotnego użytku. Oferowano nam po bardzo dobrej cenie. Solidaryzujemy się z polskimi przedsiębiorcami, którzy przez koronawirusa znaleźli się w fatalnej sytuacji – mówi Paweł Filipczak wójt Jordanowa Śląskiego.

Maseczki będą rozdawane w weekend. Dziś sołtysi mają sprawdzić, jak duże jest zapotrzebowanie. Oni również będą je roznosić po domach.

Osłonki mają rozmiar uniwersalny. Bez problemu można je prać i prasować w wysokiej temperaturze do 90 stopni. Producent podkreśla, że produkt w stu procentach pochodzi z Polski.

Od jutra (czwartek) bez maseczki, szalika czy chustki zakrywającej nos i usta nie będzie można wyjść z domu.

– W samochodzie nie ma obowiązku noszenia maseczek, bo jesteśmy najczęściej w nim sami albo w gronie rodziny. Maseczki będą obowiązkowe w transporcie publicznym – informuje minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W zakładach pracy pracodawca będzie mógł albo wprowadzić bezpieczne odległości między pracownikami, albo nakazać pracownikom noszenie maseczek.

Wielu mieszkańców okolicznych gmin otrzyma maseczki za darmo np. w gminie Kąty Wrocławskie trafią do miejscowości: Sadków, Rybnica, Zybiszów, Wszemiłowice, Wojtkowice, Krobielowice, Szymanów, Sośnica, Różaniec, Nowa Wieś Wrocławska i Małkowice.

 

 

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.