Drony na festynie szkolnym GALERIA

Pokazy lotów drona, budowa pojazdów z klocków lego i strzelanie z broni laserowej – to atrakcje festynu w szkole podstawowej w Sobótce.

Pokazy lotów drona, budowa pojazdów z klocków lego i strzelanie z broni laserowej – to atrakcje festynu w szkole podstawowej w Sobótce.

Imprezę zorganizowano na zakończenie ferii zimowych. Maluchom serwowano kolorową watę cukrową. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z misiem. Nie zabrakło tradycyjnego malowania twarzy i zabawy na dmuchańcach.

– Przygotowaliśmy wiele atrakcji np. robotyka, sterowanie mechanizmami i ich budowa. Będzie też o nowoczesnym nauczaniu języków obcych – mówi Jarosław Kotlewicz, współorganizator festynu.

Spore zainteresowanie dzieci i dorosłych wzbudziło strzelanie z karabinków laserowych. W przeciwieństwie do paintballa, z tej broni nie są wystrzeliwane żadne kulki, ale wiązka lasera.

– Celem zabawy jest wyeliminowanie przeciwnej drużyny. Osoba, która została trafiona, czuje lekkie wibracje opaski na głowie i dodatkowo słyszy dźwięk. Rozgrywki najlepiej prowadzić na terenie otwartym lub na specjalnie przygotowanym poligonie – opowiada Piotr Dobrowolski, szef firmy Laser Tag.

Kolejną ciekawostką były pokazy dronów. W trakcie prelekcji operator maszyny latającej opowiadał, jak wysoko mogą latać tzw. bezzałogowe statki powietrzne.

– Profesjonalne drony mogą latać na odległość pięciu kilometrów. Jednak przeciętny ich zasięg wynosi 120-150 metrów. Na drony wykorzystywane do pracy zawodowej wymagane są specjalne kursy i zezwolenia. Od pierwszego lutego urzędnicy uprościli w Polsce przepisy odnośnie obsługi tych urządzeń – informuje Zbigniew Słodkowski, który zajmuje się tzw. fotografią dronową.

Wcześniej użytkownicy maszyn musieli zdawać specjalny egzamin przed komisją Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Operatorzy przechodzili też kosztowne badania lotniczo-lekarskie. Od lutego badania te nie są obowiązkowe. Na festynie każdy mógł zobaczyć, jak jeździ się segwayem i zatańczyć zumbę.

 

 

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...