Drony na festynie szkolnym GALERIA

Pokazy lotów drona, budowa pojazdów z klocków lego i strzelanie z broni laserowej – to atrakcje festynu w szkole podstawowej w Sobótce.

Pokazy lotów drona, budowa pojazdów z klocków lego i strzelanie z broni laserowej – to atrakcje festynu w szkole podstawowej w Sobótce.

Imprezę zorganizowano na zakończenie ferii zimowych. Maluchom serwowano kolorową watę cukrową. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z misiem. Nie zabrakło tradycyjnego malowania twarzy i zabawy na dmuchańcach.

– Przygotowaliśmy wiele atrakcji np. robotyka, sterowanie mechanizmami i ich budowa. Będzie też o nowoczesnym nauczaniu języków obcych – mówi Jarosław Kotlewicz, współorganizator festynu.

Spore zainteresowanie dzieci i dorosłych wzbudziło strzelanie z karabinków laserowych. W przeciwieństwie do paintballa, z tej broni nie są wystrzeliwane żadne kulki, ale wiązka lasera.

– Celem zabawy jest wyeliminowanie przeciwnej drużyny. Osoba, która została trafiona, czuje lekkie wibracje opaski na głowie i dodatkowo słyszy dźwięk. Rozgrywki najlepiej prowadzić na terenie otwartym lub na specjalnie przygotowanym poligonie – opowiada Piotr Dobrowolski, szef firmy Laser Tag.

Kolejną ciekawostką były pokazy dronów. W trakcie prelekcji operator maszyny latającej opowiadał, jak wysoko mogą latać tzw. bezzałogowe statki powietrzne.

– Profesjonalne drony mogą latać na odległość pięciu kilometrów. Jednak przeciętny ich zasięg wynosi 120-150 metrów. Na drony wykorzystywane do pracy zawodowej wymagane są specjalne kursy i zezwolenia. Od pierwszego lutego urzędnicy uprościli w Polsce przepisy odnośnie obsługi tych urządzeń – informuje Zbigniew Słodkowski, który zajmuje się tzw. fotografią dronową.

Wcześniej użytkownicy maszyn musieli zdawać specjalny egzamin przed komisją Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Operatorzy przechodzili też kosztowne badania lotniczo-lekarskie. Od lutego badania te nie są obowiązkowe. Na festynie każdy mógł zobaczyć, jak jeździ się segwayem i zatańczyć zumbę.

 

 

 

Posts Grid

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...