Działaczka koła gospodyń wiejskich zebrała kilkadziesiąt kilogramów odpadów

Małgorzata Goś z Domanic wspólnie z bratanicą zebrały ponad 40 worków śmieci. Wieś położona jest nad Zalewem Mietkowskim. Wcześniej panie musiały stoczyć bój z urzędnikami.

Panie postanowiły zadbać o środowisko i łącznie zebrały ponad 40 worków śmieci (fot. Fb Domanice)

Małgorzata Goś z Domanic wspólnie z bratanicą zebrały ponad 40 worków śmieci. Wieś położona jest nad Zalewem Mietkowskim. Wcześniej panie musiały stoczyć bój z urzędnikami.

Domanice (gmina Mietków) znajdują się w obrębie parku krajobrazowego i rezerwatu ptaków wodnych. Nad zalew od lat przyjeżdżają turyści, którzy parkują samochody niedaleko plaży.

Po sezonie pozostają tony śmieci. Pani Małgorzata, która działa również w Kole Gospodyń Wiejskich w Domanicach, postanowiła zadbać o środowisko.

– To teren parku krajobrazowego. Nie powinno się tu rozbijać namiotów ani przyjeżdżać z kempingiem. Gdy zrobi się cieplej, ludzie koczują na plaży miesiącami. Jeśli ktoś przyjeżdża na dziko, to gdzie ma wyrzucić śmieci? – pyta pani Małgorzata.

Od końca marca mieszkanka wspólnie z bratanicą przez kilka godzin sprzątały okolice zbiornika. Panie zaopatrzone były jedynie w rękawiczki i worki na nieczystości. Co najczęściej wyrzucają turyści?

– Nad zalewem najwięcej jest butelek. Przy kontenerze między Chwałowem a Domanicami śmieci wyrzucają sami mieszkańcy. Stała tam kanapa, fotel i fragmenty wózka dziecięcego – opowiada mieszkanka.

Wcześniej pani Małgorzata prosiła o posprzątanie terenu zarządcę zalewu PGW Wody Polskie. Pisma trafiły również do Urzędu Gminy Mietków i Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

– W marcu wysłałam pismo do Wód Polskich, na które do dnia dzisiejszego nie otrzymałam odpowiedzi. Opróżnianie kontenera nie rozwiązuje problemu czystości na tym terenie – podkreśla Małgorzata Goś.

Pani Małgorzata chce, aby zarządca postawił więcej pojemników na odpady. Skarży się, że ekipy sprzątające niechętnie zabierają worki.

Mieszkanka postuluje również o postawienie pojemników do segregacji odpadów.

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.