Działaczka koła gospodyń wiejskich zebrała kilkadziesiąt kilogramów odpadów

Małgorzata Goś z Domanic wspólnie z bratanicą zebrały ponad 40 worków śmieci. Wieś położona jest nad Zalewem Mietkowskim. Wcześniej panie musiały stoczyć bój z urzędnikami.

Panie postanowiły zadbać o środowisko i łącznie zebrały ponad 40 worków śmieci (fot. Fb Domanice)

Małgorzata Goś z Domanic wspólnie z bratanicą zebrały ponad 40 worków śmieci. Wieś położona jest nad Zalewem Mietkowskim. Wcześniej panie musiały stoczyć bój z urzędnikami.

Domanice (gmina Mietków) znajdują się w obrębie parku krajobrazowego i rezerwatu ptaków wodnych. Nad zalew od lat przyjeżdżają turyści, którzy parkują samochody niedaleko plaży.

Po sezonie pozostają tony śmieci. Pani Małgorzata, która działa również w Kole Gospodyń Wiejskich w Domanicach, postanowiła zadbać o środowisko.

– To teren parku krajobrazowego. Nie powinno się tu rozbijać namiotów ani przyjeżdżać z kempingiem. Gdy zrobi się cieplej, ludzie koczują na plaży miesiącami. Jeśli ktoś przyjeżdża na dziko, to gdzie ma wyrzucić śmieci? – pyta pani Małgorzata.

Od końca marca mieszkanka wspólnie z bratanicą przez kilka godzin sprzątały okolice zbiornika. Panie zaopatrzone były jedynie w rękawiczki i worki na nieczystości. Co najczęściej wyrzucają turyści?

– Nad zalewem najwięcej jest butelek. Przy kontenerze między Chwałowem a Domanicami śmieci wyrzucają sami mieszkańcy. Stała tam kanapa, fotel i fragmenty wózka dziecięcego – opowiada mieszkanka.

Wcześniej pani Małgorzata prosiła o posprzątanie terenu zarządcę zalewu PGW Wody Polskie. Pisma trafiły również do Urzędu Gminy Mietków i Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

– W marcu wysłałam pismo do Wód Polskich, na które do dnia dzisiejszego nie otrzymałam odpowiedzi. Opróżnianie kontenera nie rozwiązuje problemu czystości na tym terenie – podkreśla Małgorzata Goś.

Pani Małgorzata chce, aby zarządca postawił więcej pojemników na odpady. Skarży się, że ekipy sprzątające niechętnie zabierają worki.

Mieszkanka postuluje również o postawienie pojemników do segregacji odpadów.

Posts Grid

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

W niedzielę w Jordanowie Śląskim darmowe badania lekarskie. Powiat Wrocławski zaprasza na Białą Niedzielę

Fot. Powiat Wrocławski Zbadaj się, to nie boli, czyli bezpłatne badania i konsultacje medyczne! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Zarząd Powiatu Wrocławskiego zaprasza na kolejną edycję...

Mocne wrażenie niczym z przygodowego filmu. Runmageddon Rolantowice już w ten weekend!

Letnia edycja Runmageddonu zaskoczy uczestników nowościami oraz umożliwi im bieg po pełnej przygód trasie usłanej przeszkodami i kopalnianymi utrudnieniami. Postapokaliptyczny klimat wydarzenie zaczaruje uczestników, którzy...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *