Ekipa remontowa odstawiła fuszerkę?

Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Kościuszki 8 w Sobótce nie są zadowoleni z remontu. Twierdzą, że ekipa budowlana „spartaczyła roboty”. Zawiadomili też inspektora nadzoru budowlanego.

Zawiadomiłem powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, ale nie on odpowiada za jakość prac – mówi Mieczysław Lechniuk (fot. bom)

Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Kościuszki 8 w Sobótce nie są zadowoleni z remontu. Twierdzą, że ekipa budowlana „spartaczyła roboty”. Zawiadomili też inspektora nadzoru budowlanego.

Remont zakończył się w listopadzie. Prace współfinansowała Unia Europejska w ramach programu rewitalizacji wielorodzinnych budynków mieszkalnych w Sobótce. Lokatorzy uważają jednak, że część robót zostało źle wykonanych.

– Od elewacji odchodzi farba. Za kilka miesięcy budynek w całości będzie w łatach. Na zewnątrz od schodów odpadają doklejane wypełnienia kamienne. Drzwi wejściowe mają szpary i są źle pomalowane – wylicza Mieczysław Lechniuk, którego rodzina mieszka w budynku.

Mężczyzna twierdzi, że na wyremontowanej klatce schodowej nieprawidłowo położono instalację elektryczną. Kable przechodzą pod licznikami gazowymi. Przed remontem były inaczej położone. Ludzie mają pretensję do wykonawcy, że nie uzgadniał z nimi koloru elewacji. Chcą też mieć wgląd w projekt remontu, aby porównać, czy prace wykonano zgodnie z planem. Pan Mieczysław złożył skargę do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Urzędnik odpisał, że do jego obowiązków nie należy kontrolowanie jakości wykonanych robót. Za to odpowiada kierownik budowy.

– Remont wykonywali tzw. ludzie z łapanki. Codziennie na klatce schodowej kręcili się inni robotnicy. Wielu było nietrzeźwych. Cały remont to jedna wielka fuszerka. Fatalnie położona jest gładź na budynku – skarży się pani Anna, jedna z lokatorek.

Administratorem kamienicy jest Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (ZGKiM) w Sobótce. Jego pracownicy tłumaczą, że remont jest na gwarancji i wszystkie usterki będą zgłoszone wykonawcy.

Więcej w najbliższym wydaniu Gazety Ślężańskiej 

 

 

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...