Internauci oburzeni zbyt niskim wyrokiem za zabicie psa

Kilka dni temu sąd w Świdnicy obniżył karę 39-letniemu Piotrowi W., który bestialsko zamordował psa. Wyrok oburzył mieszkańców Sobótki i działaczy na rzecz praw zwierząt.

Co roku rośnie liczba skazań za znęcanie się nad zwierzętami. Jednak wśród kar nadal przeważają grzywny i kary pozbawienia wolności w zawieszeniu (fot. zdjęcie ilustracyjne, bom)

Kilka dni temu sąd w Świdnicy obniżył karę 39-letniemu Piotrowi W., który bestialsko zamordował psa. Wyrok oburzył mieszkańców Sobótki i działaczy na rzecz praw zwierząt.

Rok temu mężczyzna w brutalny sposób zabił swojego psa. Sunia rasy Husky konała przez wiele godzin. Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał wówczas oprawcę na rok więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Apelację od tak niskiego wyroku wniosła Ekostraż. Jednak niedawno sąd jeszcze obniżył karę w zawieszeniu z pięciu do 3 lat.

– Oskarżony prowadzi ustabilizowany tryb życia, pracuje zawodowo, podjął leczenie odwykowe i psychiatryczne. Utrzymuje też kontakty ze swoim dzieckiem. Nie bez znaczenia dla pozytywnej diagnozy kryminalistycznej jest jego niekaralność – argumentowała sędzia Sylwana Wirth.

Z wyrokiem nie zgadzają się działacze na rzecz praw zwierząt. Wielu internautów uważa werdykt sądu za niesprawiedliwy. Na forach dyskusyjnych przytaczają absurdalne kary więzienia za mniejsze przewinienia.

Oto przykłady. Na 3 miesiące do zakładu karnego trafiła siedemnastolatka z Białej Podlaskiej za podrobienie legitymacji szkolnej. Na miesiąc więzienia Sąd Rejonowy w Kołobrzegu skazał 70-letniego emeryta za kradzież w sklepie cukierka czekoladowego.

– Każdy, kto umyślnie atakuje zwierzęta i w sposób przemyślany doprowadza do ich cierpienia zasługuje na najwyższy z możliwych wymiar kary. Taki zwyrodnialec, najpierw atakuje czworonogi, następnie może dopaść dziecko lub bezbronną kobietę. Nie ma zgody na agresję i przemoc – przekonuje Joanna Zamaria, wieloletnia działaczka na rzecz praw zwierząt.

Niskiem wyrokiem oburzeni są weterynarze z Sobótki. Według nich orzeczenie w zawieszeniu nie jest karą. Skutki mogą być dramatyczne, bo kara nie odstraszy innych oprawców.

– Sądy nie egzekwują w pełni wymiaru kar za męczenie zwierząt. Po wyrokach, które zapadają mam wrażenie, że w Polsce istnieje jakieś przyzwolenie na tego typu patologie – uważa Agnieszka Nowacka z przychodni Załoga Czworonoga w Sobótce.

Co roku rośnie liczba skazań za znęcanie się nad zwierzętami. W 2017 roku skazano 663 osoby. Dla porównania w 2016 roku było ich 592, a rok wcześniej jeszcze mniej (536). Jednak wśród kar nadal przeważają grzywny i kary pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Źródła: Radio Wrocław, Prawo.pl

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.