Internauci oburzeni zbyt niskim wyrokiem za zabicie psa

Kilka dni temu sąd w Świdnicy obniżył karę 39-letniemu Piotrowi W., który bestialsko zamordował psa. Wyrok oburzył mieszkańców Sobótki i działaczy na rzecz praw zwierząt.

Co roku rośnie liczba skazań za znęcanie się nad zwierzętami. Jednak wśród kar nadal przeważają grzywny i kary pozbawienia wolności w zawieszeniu (fot. zdjęcie ilustracyjne, bom)

Kilka dni temu sąd w Świdnicy obniżył karę 39-letniemu Piotrowi W., który bestialsko zamordował psa. Wyrok oburzył mieszkańców Sobótki i działaczy na rzecz praw zwierząt.

Rok temu mężczyzna w brutalny sposób zabił swojego psa. Sunia rasy Husky konała przez wiele godzin. Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał wówczas oprawcę na rok więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Apelację od tak niskiego wyroku wniosła Ekostraż. Jednak niedawno sąd jeszcze obniżył karę w zawieszeniu z pięciu do 3 lat.

– Oskarżony prowadzi ustabilizowany tryb życia, pracuje zawodowo, podjął leczenie odwykowe i psychiatryczne. Utrzymuje też kontakty ze swoim dzieckiem. Nie bez znaczenia dla pozytywnej diagnozy kryminalistycznej jest jego niekaralność – argumentowała sędzia Sylwana Wirth.

Z wyrokiem nie zgadzają się działacze na rzecz praw zwierząt. Wielu internautów uważa werdykt sądu za niesprawiedliwy. Na forach dyskusyjnych przytaczają absurdalne kary więzienia za mniejsze przewinienia.

Oto przykłady. Na 3 miesiące do zakładu karnego trafiła siedemnastolatka z Białej Podlaskiej za podrobienie legitymacji szkolnej. Na miesiąc więzienia Sąd Rejonowy w Kołobrzegu skazał 70-letniego emeryta za kradzież w sklepie cukierka czekoladowego.

– Każdy, kto umyślnie atakuje zwierzęta i w sposób przemyślany doprowadza do ich cierpienia zasługuje na najwyższy z możliwych wymiar kary. Taki zwyrodnialec, najpierw atakuje czworonogi, następnie może dopaść dziecko lub bezbronną kobietę. Nie ma zgody na agresję i przemoc – przekonuje Joanna Zamaria, wieloletnia działaczka na rzecz praw zwierząt.

Niskiem wyrokiem oburzeni są weterynarze z Sobótki. Według nich orzeczenie w zawieszeniu nie jest karą. Skutki mogą być dramatyczne, bo kara nie odstraszy innych oprawców.

– Sądy nie egzekwują w pełni wymiaru kar za męczenie zwierząt. Po wyrokach, które zapadają mam wrażenie, że w Polsce istnieje jakieś przyzwolenie na tego typu patologie – uważa Agnieszka Nowacka z przychodni Załoga Czworonoga w Sobótce.

Co roku rośnie liczba skazań za znęcanie się nad zwierzętami. W 2017 roku skazano 663 osoby. Dla porównania w 2016 roku było ich 592, a rok wcześniej jeszcze mniej (536). Jednak wśród kar nadal przeważają grzywny i kary pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Źródła: Radio Wrocław, Prawo.pl

 

Posts Grid

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *