Jak załatwić sprawy przez internet? Rusza akcja dla seniorów

W darmowym kursie eksperci doradzą, jak bezpiecznie korzystać z komputerów. Odpowiedzą na pytanie, czy dowód osobisty na smartfonie jest bezpieczny i jak załatwić sprawy na stronach e-urząd, e-pacjent.

Uczestnikami warsztatów mogą być osoby, które w podstawowym stopniu potrafią obsługiwać komputer (fot. materiały organizatora)

W darmowym kursie eksperci doradzą, jak bezpiecznie korzystać z komputerów. Odpowiedzą na pytania, czy dowód osobisty na smartfonie jest bezpieczny i jak załatwić sprawy na stronach e-urząd, e-pacjent.

Organizatorem warsztatów w gminie Jordanów Śląski jest Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej TuRazem. Projekt „Akademia Cyfrowego Obywatela 60 plus” obejmuje czternaście godzin zajęć z seniorami.

– Będą one związane z tematyką dostępności usług w internecie oraz bezpieczeństwem korzystania z tych usług przy użyciu komputera, tabletu czy smartfonu – mówi Małgorzata Braszka ze stowarzyszenia.

Na kursie seniorzy dowiedzą się np. jak załatwiać sprawy urzędowe i zdrowotne przez internet. Jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektronicznych? Prowadzący zajęcia poinformują o prawach, jakie mamy korzystając z sieci.

– Będzie również możliwość konsultacji z zakresu np. zakładanie profilu ePUAP, korzystanie z dostępu do konta pacjenta, przegląd oprogramowania stosowanego na własnym urządzeniu oraz przegląd regulaminu sklepu internetowego – dodaje organizatorka.

Z powodu epidemii projekt zakłada szkolenie online. Uczestnikami mogą być osoby, które w podstawowym stopniu potrafią obsługiwać komputer. Jeśli ktoś nie ma dostępu do sprzętu, stowarzyszenie gwarantuje dostarczenie laptopa z dostępem do internetu na czas trwania projektu.

Jak zgłosić udział?

Szkolenia ruszą pod koniec maja. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia odbywają się drogą mejlową lub telefoniczną.

Zapisy do 25 maja
kontakt@turazem.pl
tel. 535 467 183, 508 280 018

„Akademia Cyfrowego Obywatela” jest współfinansowana ze środków powiatu wrocławskiego.

 

Posts Grid

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *