Jak załatwić sprawy przez internet? Rusza akcja dla seniorów

W darmowym kursie eksperci doradzą, jak bezpiecznie korzystać z komputerów. Odpowiedzą na pytanie, czy dowód osobisty na smartfonie jest bezpieczny i jak załatwić sprawy na stronach e-urząd, e-pacjent.

Uczestnikami warsztatów mogą być osoby, które w podstawowym stopniu potrafią obsługiwać komputer (fot. materiały organizatora)

W darmowym kursie eksperci doradzą, jak bezpiecznie korzystać z komputerów. Odpowiedzą na pytania, czy dowód osobisty na smartfonie jest bezpieczny i jak załatwić sprawy na stronach e-urząd, e-pacjent.

Organizatorem warsztatów w gminie Jordanów Śląski jest Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej TuRazem. Projekt „Akademia Cyfrowego Obywatela 60 plus” obejmuje czternaście godzin zajęć z seniorami.

– Będą one związane z tematyką dostępności usług w internecie oraz bezpieczeństwem korzystania z tych usług przy użyciu komputera, tabletu czy smartfonu – mówi Małgorzata Braszka ze stowarzyszenia.

Na kursie seniorzy dowiedzą się np. jak załatwiać sprawy urzędowe i zdrowotne przez internet. Jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektronicznych? Prowadzący zajęcia poinformują o prawach, jakie mamy korzystając z sieci.

– Będzie również możliwość konsultacji z zakresu np. zakładanie profilu ePUAP, korzystanie z dostępu do konta pacjenta, przegląd oprogramowania stosowanego na własnym urządzeniu oraz przegląd regulaminu sklepu internetowego – dodaje organizatorka.

Z powodu epidemii projekt zakłada szkolenie online. Uczestnikami mogą być osoby, które w podstawowym stopniu potrafią obsługiwać komputer. Jeśli ktoś nie ma dostępu do sprzętu, stowarzyszenie gwarantuje dostarczenie laptopa z dostępem do internetu na czas trwania projektu.

Jak zgłosić udział?

Szkolenia ruszą pod koniec maja. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia odbywają się drogą mejlową lub telefoniczną.

Zapisy do 25 maja
kontakt@turazem.pl
tel. 535 467 183, 508 280 018

„Akademia Cyfrowego Obywatela” jest współfinansowana ze środków powiatu wrocławskiego.

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.