Jesienią strażacy z Sobótki dostaną nowy samochód (zdjęcia)

Obecnie OSP posiada wysłużonego mana z 2002 roku. Nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy z pewnością będzie miał lepsze parametry techniczne.

Wręczenie promes odbyło się w komendzie straży przy ulicy Borowskiej (fot. UMiG/A. Kruczykowska)

Obecnie OSP posiada wysłużonego mana z 2002 roku. Nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy z pewnością będzie miał lepsze parametry techniczne.

Niedawno w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu wręczono promesy na zakup nowych pojazdów dla ochotniczych straży pożarnych. Wśród 38 jednostek znalazła się również OSP w Sobótce.

– Niedługo zostanie ogłoszony przetarg na nowy samochód. Przypuszczalnie auto dostaniemy na przełomie października i listopada. Zależy nam na wysokich parametrach pojazdu ze względu na uwarunkowanie terenu gminy – mówi Joanna Buda, prezes OSP w Sobótce.

Podczas uroczystości strażakom podziękował st. bryg. Marek Kamiński, dolnośląski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, który życzył ochotnikom wiele satysfakcji z wykonywanych obowiązków w dobie walki z Covid-19.

Burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz i Joanna Buda odebrali promesy i dokumenty potwierdzające przyznane środków. Łączne dofinansowanie wyniesie ok. 950 tys. zł.

W trakcie uroczystości poseł Paweł Hreniak odczytał list marszałek Sejmu Elżbiety Witek, skierowany do strażaków.

– Nie sposób bowiem przecenić działalność ochotników, którzy z ogromnym zaangażowaniem, niosą bezinteresowną pomoc bliźnim i profesjonalnie wykonują swoje obowiązki – podkreśliła Elżbieta Witek.

Promesy wręczyli m.in. Paweł Hreniak, wicewojewoda Bogusław Szpytma i Grzegorz Macko – wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

Zakup sprzętu dofinansował m.in. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Lasy Państwowe i Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.