Kampania wyborcza trwa. Politycy szukali poparcia w Sobótce

Były minister kultury Bogdan Zdrojewski kupił buciki dla wnuczka i orzechy na targowisku. Poseł Michał Jaros rozdawał ulotki i przekonywał ludzi, aby na niego głosowali.

fot. Wizyta polityków w Sobótce trwała kilka godzin. W tym czasie rozmawiali z mieszkańcami i drobnymi przedsiębiorcami

Były minister kultury Bogdan Zdrojewski kupił buciki dla wnuczka i orzechy na targowisku. Poseł Michał Jaros rozdawał ulotki i przekonywał ludzi, aby na niego głosowali.

Podczas spaceru po rynku politycy rozdawali ulotki i rozmawiali z mieszkańcami. Poruszano kwestię podatków i problemów, jakie dziś mają właściciele sklepów i najmniejszych firm w mieście. Później politycy poszli na targowisko, gdzie rozmawiali z handlowcami.

– Od dawna mam tu biuro poselskie, które służy pomocą ludziom z Jordanowa Śląskiego czy Mietkowa. W Sobótce spotkaliśmy się również z przedsiębiorcami. Dla nas ważne jest, aby ich wspierać – mówi Michał Jaros, kandydat do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej (KO)

Na co skarżą się osoby prowadzące działalność gospodarczą w Sobótce? Głównie na brak informacji w kwestii ciągle zmieniających się przepisów. Firmy nie nadążają śledzić zmian w dziennikach ustaw.

– Przedsiębiorcy mają kłopot z informacją wyprzedzającą, która dotyczy np. perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Generalnie właściciele firm patrzą na rzeczywistość twardo stąpając po ziemi. To mnie cieszy, bo sukces gospodarczy Polski zależy nie od wielkich gigantów, ale od tych niewielkich biznesów – przekonuje Bogdan Zdrojewski, kandydat do Senatu z listy KO.

Michał Jaros mówił o wysokości opłat targowych, które wpływają na końcowy zysk handlarzy. Jego zdaniem, małych przedsiębiorców nie wolno pozostawiać samych sobie. Wprowadzane przepisy nie mogą utrudniać życia firmom.

– Mamy założenia w naszym programie, które mają ułatwiać prowadzenie działalności małym przedsiębiorcom. Szczególnie tym, których nie stać na konsultantów i prawników obsługujących wielkie korporacje – podkreślił Michał Jaros.

W Sobótce politycy przeszli się po sklepach. W pamiątkarskim minister Zdrojewski kupił buciki dla wnuczka,a na targowisku duże orzechy włoskie. Zachwycał się również gadżetami z symbolem Ślęży.

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...