Kampania wyborcza trwa. Politycy szukali poparcia w Sobótce

Były minister kultury Bogdan Zdrojewski kupił buciki dla wnuczka i orzechy na targowisku. Poseł Michał Jaros rozdawał ulotki i przekonywał ludzi, aby na niego głosowali.

fot. Wizyta polityków w Sobótce trwała kilka godzin. W tym czasie rozmawiali z mieszkańcami i drobnymi przedsiębiorcami

Były minister kultury Bogdan Zdrojewski kupił buciki dla wnuczka i orzechy na targowisku. Poseł Michał Jaros rozdawał ulotki i przekonywał ludzi, aby na niego głosowali.

Podczas spaceru po rynku politycy rozdawali ulotki i rozmawiali z mieszkańcami. Poruszano kwestię podatków i problemów, jakie dziś mają właściciele sklepów i najmniejszych firm w mieście. Później politycy poszli na targowisko, gdzie rozmawiali z handlowcami.

– Od dawna mam tu biuro poselskie, które służy pomocą ludziom z Jordanowa Śląskiego czy Mietkowa. W Sobótce spotkaliśmy się również z przedsiębiorcami. Dla nas ważne jest, aby ich wspierać – mówi Michał Jaros, kandydat do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej (KO)

Na co skarżą się osoby prowadzące działalność gospodarczą w Sobótce? Głównie na brak informacji w kwestii ciągle zmieniających się przepisów. Firmy nie nadążają śledzić zmian w dziennikach ustaw.

– Przedsiębiorcy mają kłopot z informacją wyprzedzającą, która dotyczy np. perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Generalnie właściciele firm patrzą na rzeczywistość twardo stąpając po ziemi. To mnie cieszy, bo sukces gospodarczy Polski zależy nie od wielkich gigantów, ale od tych niewielkich biznesów – przekonuje Bogdan Zdrojewski, kandydat do Senatu z listy KO.

Michał Jaros mówił o wysokości opłat targowych, które wpływają na końcowy zysk handlarzy. Jego zdaniem, małych przedsiębiorców nie wolno pozostawiać samych sobie. Wprowadzane przepisy nie mogą utrudniać życia firmom.

– Mamy założenia w naszym programie, które mają ułatwiać prowadzenie działalności małym przedsiębiorcom. Szczególnie tym, których nie stać na konsultantów i prawników obsługujących wielkie korporacje – podkreślił Michał Jaros.

W Sobótce politycy przeszli się po sklepach. W pamiątkarskim minister Zdrojewski kupił buciki dla wnuczka,a na targowisku duże orzechy włoskie. Zachwycał się również gadżetami z symbolem Ślęży.

Posts Grid

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

W niedzielę w Jordanowie Śląskim darmowe badania lekarskie. Powiat Wrocławski zaprasza na Białą Niedzielę

Fot. Powiat Wrocławski Zbadaj się, to nie boli, czyli bezpłatne badania i konsultacje medyczne! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Zarząd Powiatu Wrocławskiego zaprasza na kolejną edycję...

Mocne wrażenie niczym z przygodowego filmu. Runmageddon Rolantowice już w ten weekend!

Letnia edycja Runmageddonu zaskoczy uczestników nowościami oraz umożliwi im bieg po pełnej przygód trasie usłanej przeszkodami i kopalnianymi utrudnieniami. Postapokaliptyczny klimat wydarzenie zaczaruje uczestników, którzy...