Kłopoty z komunikacją i ruchem przy szkole

Problemy z dojazdami do szkół mają uczniowie z Proszkowic i innych miejscowości w gminie Mietków. Radny Andrzej Pietruszka chce zapytać spółkę Polbus, czy może reaktywować kursy do Wrocławia.

fot. Na sesji poruszono kwestię m.in. braku dobrej komunikacji autobusowej z Wrocławiem i innymi miejscowościami

Problemy z dojazdami do szkół mają uczniowie z Proszkowic i innych miejscowości w gminie Mietków. Radny Andrzej Pietruszka chce zapytać spółkę Polbus, czy może reaktywować kursy do Wrocławia.

Poruszono kwestię ograniczenia przez spółkę przewozową Anita dojazdów do miejscowości.

– Problemem stał się dojazd uczniów z Proszkowic do szkół we Wrocławiu. Wiele osób musi czekać na busa już od 5 rano. Dopłata jednej złotówki do kilometra firmie przewozowej to jakiś kabaret. Spółka Anita się wycwaniła i dojeżdża tylko do Maniowa – argumentował Andrzej Pietruszka, zastępca przewodniczącego rady.

Przedstawiciele samorządu chcą zapytać Polbus, czy istniałaby możliwość reaktywacji kursów w gminie Mietków. Wójt Adam Kozarowicz tłumaczył, że w kwestii transportu będzie rozmawiał też ze spółką Anita. Włodarz gminy zapyta, czy istniałaby możliwość wydłużenia kursów do niektórych wsi.

Cieknący dach i niebezpiecznie przy szkole

Radny Paweł Wacławek pytał, kiedy rozpoczną się prace podwyższenia drogi na przejściu dla pieszych w Maniowie. Gabriela Walkiewicz, sołtys Ujowa, zgłosiła sprawę przeciekającego dachu świetlicy. Remont przeprowadzono 4 lata temu, jednak ekipa remontowa odstawiła fuszerkę.

– Teraz trzeba szukać nowego wykonawcy. Poprzedniego gmina obarczy kosztami naprawy – zaznaczyła w rozmowie z nami pani sołtys.

Kolejną interwencję zgłosiła Jolanta Borecka, sołtys Mietkowa. Dotyczyła ona wjazdu do szkoły przy ulicy Kolejowej. Sprawę zgłosili rodzice, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich dzieci. Pod szkołą często dochodzi do groźnych sytuacji.

– Przy podstawówce i przedszkolu panuje duży ruch pojazdów. Może dojść do potrącenia ucznia, dlatego należy zmienić organizację ruchu np. udostępnić wyjazd przez ulicę Klonową. Jeżeli nic się nie zmieni, to rodzice zapowiadają protest – poinformowała Jolanta Borecka.

Wójt tłumaczył, że zmiana organizacji ruchu to zły pomysł. Zapewnił jednak, że gmina zajmie się problemem.

Sołtysi skarżą się na dziurawe drogi

Kolejny raz sprawę dziurawych dróg zgłosili sołtysi z Milina i Proszkowic. Wszystkiemu przysłuchiwał się Józef Żygadło, radny powiatu wrocławskiego, który obiecał pomóc w kwestii przebudowy skrzyżowania przy ulicy Kolejowej w Mietkowie. Projekt istnieje, ale remont odłożono, bo zabrakło pieniędzy. Radny Ryszard Łącz interweniował w sprawie ograniczenia prędkości na drodze powiatowej w Milinie. Pędzące auta wjeżdżają w ogrodzenie posesji. Zdaniem radnego na feralnym odcinku należy zamontować progi zwalniające.

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...