Kłopoty z komunikacją i ruchem przy szkole

Problemy z dojazdami do szkół mają uczniowie z Proszkowic i innych miejscowości w gminie Mietków. Radny Andrzej Pietruszka chce zapytać spółkę Polbus, czy może reaktywować kursy do Wrocławia.

fot. Na sesji poruszono kwestię m.in. braku dobrej komunikacji autobusowej z Wrocławiem i innymi miejscowościami

Problemy z dojazdami do szkół mają uczniowie z Proszkowic i innych miejscowości w gminie Mietków. Radny Andrzej Pietruszka chce zapytać spółkę Polbus, czy może reaktywować kursy do Wrocławia.

Poruszono kwestię ograniczenia przez spółkę przewozową Anita dojazdów do miejscowości.

– Problemem stał się dojazd uczniów z Proszkowic do szkół we Wrocławiu. Wiele osób musi czekać na busa już od 5 rano. Dopłata jednej złotówki do kilometra firmie przewozowej to jakiś kabaret. Spółka Anita się wycwaniła i dojeżdża tylko do Maniowa – argumentował Andrzej Pietruszka, zastępca przewodniczącego rady.

Przedstawiciele samorządu chcą zapytać Polbus, czy istniałaby możliwość reaktywacji kursów w gminie Mietków. Wójt Adam Kozarowicz tłumaczył, że w kwestii transportu będzie rozmawiał też ze spółką Anita. Włodarz gminy zapyta, czy istniałaby możliwość wydłużenia kursów do niektórych wsi.

Cieknący dach i niebezpiecznie przy szkole

Radny Paweł Wacławek pytał, kiedy rozpoczną się prace podwyższenia drogi na przejściu dla pieszych w Maniowie. Gabriela Walkiewicz, sołtys Ujowa, zgłosiła sprawę przeciekającego dachu świetlicy. Remont przeprowadzono 4 lata temu, jednak ekipa remontowa odstawiła fuszerkę.

– Teraz trzeba szukać nowego wykonawcy. Poprzedniego gmina obarczy kosztami naprawy – zaznaczyła w rozmowie z nami pani sołtys.

Kolejną interwencję zgłosiła Jolanta Borecka, sołtys Mietkowa. Dotyczyła ona wjazdu do szkoły przy ulicy Kolejowej. Sprawę zgłosili rodzice, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich dzieci. Pod szkołą często dochodzi do groźnych sytuacji.

– Przy podstawówce i przedszkolu panuje duży ruch pojazdów. Może dojść do potrącenia ucznia, dlatego należy zmienić organizację ruchu np. udostępnić wyjazd przez ulicę Klonową. Jeżeli nic się nie zmieni, to rodzice zapowiadają protest – poinformowała Jolanta Borecka.

Wójt tłumaczył, że zmiana organizacji ruchu to zły pomysł. Zapewnił jednak, że gmina zajmie się problemem.

Sołtysi skarżą się na dziurawe drogi

Kolejny raz sprawę dziurawych dróg zgłosili sołtysi z Milina i Proszkowic. Wszystkiemu przysłuchiwał się Józef Żygadło, radny powiatu wrocławskiego, który obiecał pomóc w kwestii przebudowy skrzyżowania przy ulicy Kolejowej w Mietkowie. Projekt istnieje, ale remont odłożono, bo zabrakło pieniędzy. Radny Ryszard Łącz interweniował w sprawie ograniczenia prędkości na drodze powiatowej w Milinie. Pędzące auta wjeżdżają w ogrodzenie posesji. Zdaniem radnego na feralnym odcinku należy zamontować progi zwalniające.

 

Posts Grid

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...