Kolej podpisała umowę za 200 mln zł na rewitalizację linii Wrocław-Sobótka-Świdnica

Inwestycja umożliwi sprawny dojazd z podwrocławskich miejscowości do Wrocławia i Świdnicy oraz weekendowe wypady w okolice Ślęży.

Na odnowionej linii tory i urządzenia sterowania na 60-kilometrowym odcinku umożliwią przejazd pociągów z prędkością 80 – 100 km/godz. (fot. zdjęcie ilustracyjne, bom)

Inwestycja umożliwi sprawny dojazd z podwrocławskich miejscowości do Wrocławia i Świdnicy oraz weekendowe wypady w okolice Ślęży.

Umowę podpisano w ramach Krajowego Programu Kolejowego na zaprojektowanie i odnowienie linii kolejowej nr 285 na odcinku Wrocław Główny – Świdnica przez Sobótkę. Umowa przewiduje wykonanie dokumentacji projektowej, uzyskanie pozwoleń i decyzji koniecznych dla przeprowadzenia robót. Dla pasażerów rewitalizacja linii oznacza dogodne połączenia bez stania w korkach na drogach w okolicach Wojszyc, Ołtaszyna, Partynic, Kobierzyc, Domasławia i Bielan Wrocławskich.

– Linia przebiega przez Sobótkę Zachodnią, dlatego z odnowionej trasy z pewnością skorzystają turyści wyjeżdżający w rejon masywu Ślęży. Podróż z Wrocławia do Świdnicy w zależności od liczby przystanków zajmie ok. 60 – 80 minut – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

Na 14 przystankach między Wrocławiem a Świdnicą lepszy standard obsługi zapewnią nowe perony. Po zakończeniu prac tory i urządzenia sterowania ruchem umożliwią przejazd pociągów z prędkością 80 – 100 kilometrów na godzinę, ale tylko ma 60-kilometrowym odcinku całej trasy. Przebudowanych zostanie 39 przejazdów kolejowych.

– Jeszcze w tym roku mają ruszyć prace na odcinku Sobótka Zachodnia – Świdnica Miasto. Kolejne roboty Sobótka Zachodnia – Wrocław Główny będą w roku następnym Zakończenie zadania planowane jest na przełomie 2020-2021 – dodaje rzecznik.

Atrakcyjność trasy Wrocław – Sobótka Zachodnia – Świdnica wzrośnie po ukończeniu przebudowy odcinka prowadzącego ze Świdnicy przez Jugowice do Jedliny-Zdrój. Prace na tym odcinku rozpoczęły się w 2018 roku. Ich zakończenie zaplanowano do końca 2020 roku. Przedsięwzięcie za 110 mln zł realizowane jest również z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa dolnośląskiego.

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...