Konserwy, makaron i sok jabłkowy dla potrzebujących

Kilkadziesiąt osób z gminy Jordanów Śląski otrzymało produkty spożywcze z wrocławskiego banku żywności. Kto może otrzymać pomoc?

Aby otrzymać pomoc należy zgłosić się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej tel. 71 316 10 18 (fot. UG Jordanów Śląski)

Kilkadziesiąt osób z gminy Jordanów Śląski otrzymało produkty spożywcze z wrocławskiego banku żywności. Kto może otrzymać pomoc?

Ze wsparcia skorzystały 22 rodziny (razem 53 osoby) zarejestrowane w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej (GOPS) w Jordanowie Śląskim. Placówka mieści się przy ulicy Pocztowej 4.

– Mamy podpisaną umowę z bankiem żywności. Zgłaszamy ilość osób zakwalifikowanych do pomocy. Przywożona żywność jest natychmiast rozdawana – informuje pracownik GOPS-u.

Mieszkańcy otrzymali m.in. cukier, pasztet drobiowy, koncentrat pomidorowy, sok jabłkowy, szynkę drobiową, makaron kukurydziany, buraczki i powidła śliwkowe. Pomoc jest darmowa.

– Każda zgłaszająca się do nas osoba musi wypełnić oświadczenie. Pracownicy ośrodka sprawdzają, czy dana osoba kwalifikuje się do pomocy – dodaje pracownik.

Aby otrzymać pomoc trzeba spełniać odpowiednie kryteria np. dochód osoby samotnej nie może przekraczać 1402 zł. Dochód dla osoby w rodzinie nie może być większy niż 1056 zł.

Kolejna dostawa planowana jest w lipcu. Ludzie, którzy nie skorzystali z pomocy, a mają niskie dochody proszone są o kontakt z GOPS-em.

Placówka w Jordanowie wspólnie z bankiem żywności realizuje program pomoc żywnościowej. Jego celem jest udzielenie wsparcia osobom i rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

 

 

 

 

Posts Grid

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

W niedzielę w Jordanowie Śląskim darmowe badania lekarskie. Powiat Wrocławski zaprasza na Białą Niedzielę

Fot. Powiat Wrocławski Zbadaj się, to nie boli, czyli bezpłatne badania i konsultacje medyczne! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Zarząd Powiatu Wrocławskiego zaprasza na kolejną edycję...

Mocne wrażenie niczym z przygodowego filmu. Runmageddon Rolantowice już w ten weekend!

Letnia edycja Runmageddonu zaskoczy uczestników nowościami oraz umożliwi im bieg po pełnej przygód trasie usłanej przeszkodami i kopalnianymi utrudnieniami. Postapokaliptyczny klimat wydarzenie zaczaruje uczestników, którzy...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *