Konserwy, makaron i sok jabłkowy dla potrzebujących

Kilkadziesiąt osób z gminy Jordanów Śląski otrzymało produkty spożywcze z wrocławskiego banku żywności. Kto może otrzymać pomoc?

Aby otrzymać pomoc należy zgłosić się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej tel. 71 316 10 18 (fot. UG Jordanów Śląski)

Kilkadziesiąt osób z gminy Jordanów Śląski otrzymało produkty spożywcze z wrocławskiego banku żywności. Kto może otrzymać pomoc?

Ze wsparcia skorzystały 22 rodziny (razem 53 osoby) zarejestrowane w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej (GOPS) w Jordanowie Śląskim. Placówka mieści się przy ulicy Pocztowej 4.

– Mamy podpisaną umowę z bankiem żywności. Zgłaszamy ilość osób zakwalifikowanych do pomocy. Przywożona żywność jest natychmiast rozdawana – informuje pracownik GOPS-u.

Mieszkańcy otrzymali m.in. cukier, pasztet drobiowy, koncentrat pomidorowy, sok jabłkowy, szynkę drobiową, makaron kukurydziany, buraczki i powidła śliwkowe. Pomoc jest darmowa.

– Każda zgłaszająca się do nas osoba musi wypełnić oświadczenie. Pracownicy ośrodka sprawdzają, czy dana osoba kwalifikuje się do pomocy – dodaje pracownik.

Aby otrzymać pomoc trzeba spełniać odpowiednie kryteria np. dochód osoby samotnej nie może przekraczać 1402 zł. Dochód dla osoby w rodzinie nie może być większy niż 1056 zł.

Kolejna dostawa planowana jest w lipcu. Ludzie, którzy nie skorzystali z pomocy, a mają niskie dochody proszone są o kontakt z GOPS-em.

Placówka w Jordanowie wspólnie z bankiem żywności realizuje program pomoc żywnościowej. Jego celem jest udzielenie wsparcia osobom i rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

 

 

 

 

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.