Ludzie wykupują artykuły ze sklepów. Ograniczenia w urzędach i restauracjach

W Sobótce odwołano imprezy kulturalne. Magistrat wprowadził ograniczenia dla petentów. Z Biedronki wykupowane są ryż, pieczywo i środki czystościowe. To nie koniec.

Niektórzy w obawie przed zarażeniem się noszą maseczki (fot. RK)

W Sobótce odwołano imprezy kulturalne. Magistrat wprowadził ograniczenia dla petentów. Z Biedronki wykupowane są ryż, pieczywo i środki czystościowe. To nie koniec.

Urząd Miasta i Gminy w Sobótce umieścił komunikat, w którym informuje o ograniczeniu liczby petentów. Sprawy można załatwiać dzwoniąc lub wysyłać mejle. W szczególnych przypadkach można zgłaszać sprawy w sekretariacie.

– Z burmistrzem i zastępcą można kontaktować się wyłącznie mejlowo lub telefonicznie – mówi jeden z urzędników.

Mieszkańcy nie będą mogli przyjść na sesję rady miejskiej. Ślężański Ośrodek Kultury zamknął biblioteki w Sobótce i Sobótce Zachodniej. Nieczynne jest kino. Zaplanowany na 19 marca występ kabaretu przeniesiono na październik.

– W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją zakażeń koronawirusem z dniem 13 marca zamknięty został stadion. Odwołane zostały zajęcia i treningi – informuje Wojciech Kacperski, dyrektor Ślężańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sobótce.

Obostrzenia wprowadził hotel Miś, który zamknął restaurację dla klientów z zewnątrz. Pracownicy nie podają gościom bezpośrednio karty menu i rachunku. W jednym z barów w Rynku wprowadzono zakaz sprzedaży dań gastronomicznych do spożywania na miejscu.

Z Biedronki ludzie wykupują różne produkty. Według badań Nielsena w ciągu ostatniego tygodnia o 17 procent wzrosła sprzedaż produktów pierwszej potrzeby – artykułów spożywczych, kosmetyków i chemii gospodarczej. Rzeczniczka Biedronki zapewnia, że produkty w sklepach się nie skończą.

– Pracownicy na bieżąco uzupełniają półki. Nie ma zagrożenia, że w naszych sklepach zabraknie towaru. Dostawy są realizowane na bieżąco – informuje Karolina Ulatowska, rzeczniczka Jeronimo Martins.

W komunikacie skierowanym do mediów sieć Biedronka przypomina, że w całym kraju ma szesnaście centrów dystrybucyjnych, 6 tysięcy pracowników i 1200 pojazdów. Codziennie przewożonych jest 90 tysięcy palet i blisko 6 mln kartonów z różnymi produktami.

Posts Grid

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *