Ludzie wykupują artykuły ze sklepów. Ograniczenia w urzędach i restauracjach

W Sobótce odwołano imprezy kulturalne. Magistrat wprowadził ograniczenia dla petentów. Z Biedronki wykupowane są ryż, pieczywo i środki czystościowe. To nie koniec.

Niektórzy w obawie przed zarażeniem się noszą maseczki (fot. RK)

W Sobótce odwołano imprezy kulturalne. Magistrat wprowadził ograniczenia dla petentów. Z Biedronki wykupowane są ryż, pieczywo i środki czystościowe. To nie koniec.

Urząd Miasta i Gminy w Sobótce umieścił komunikat, w którym informuje o ograniczeniu liczby petentów. Sprawy można załatwiać dzwoniąc lub wysyłać mejle. W szczególnych przypadkach można zgłaszać sprawy w sekretariacie.

– Z burmistrzem i zastępcą można kontaktować się wyłącznie mejlowo lub telefonicznie – mówi jeden z urzędników.

Mieszkańcy nie będą mogli przyjść na sesję rady miejskiej. Ślężański Ośrodek Kultury zamknął biblioteki w Sobótce i Sobótce Zachodniej. Nieczynne jest kino. Zaplanowany na 19 marca występ kabaretu przeniesiono na październik.

– W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją zakażeń koronawirusem z dniem 13 marca zamknięty został stadion. Odwołane zostały zajęcia i treningi – informuje Wojciech Kacperski, dyrektor Ślężańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sobótce.

Obostrzenia wprowadził hotel Miś, który zamknął restaurację dla klientów z zewnątrz. Pracownicy nie podają gościom bezpośrednio karty menu i rachunku. W jednym z barów w Rynku wprowadzono zakaz sprzedaży dań gastronomicznych do spożywania na miejscu.

Z Biedronki ludzie wykupują różne produkty. Według badań Nielsena w ciągu ostatniego tygodnia o 17 procent wzrosła sprzedaż produktów pierwszej potrzeby – artykułów spożywczych, kosmetyków i chemii gospodarczej. Rzeczniczka Biedronki zapewnia, że produkty w sklepach się nie skończą.

– Pracownicy na bieżąco uzupełniają półki. Nie ma zagrożenia, że w naszych sklepach zabraknie towaru. Dostawy są realizowane na bieżąco – informuje Karolina Ulatowska, rzeczniczka Jeronimo Martins.

W komunikacie skierowanym do mediów sieć Biedronka przypomina, że w całym kraju ma szesnaście centrów dystrybucyjnych, 6 tysięcy pracowników i 1200 pojazdów. Codziennie przewożonych jest 90 tysięcy palet i blisko 6 mln kartonów z różnymi produktami.

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.