Martwe ptaki w pobliżu dworca autobusowego

Kilka dni temu jedna z mieszkanek zauważyła martwe gołębie i inne ptaki niedaleko kościoła św. Anny. Kogo należy zawiadomić w takiej sytuacji? – pyta pani Zofia.

W przypadku znalezienia martwych zwierząt sprawę należy zgłosić w urzędzie gminy lub zawiadomić policję (fot. zdjęcie ilustracyjne, bom)

Kilka dni temu jedna z mieszkanek zauważyła martwe gołębie niedaleko kościoła św. Anny. Kogo należy zawiadomić w takiej sytuacji? – pyta pani Zofia.

Kobieta zauważyła martwe zwierzęta przy wejściu do kościoła i na trawniku obok postoju taksówek. Kolejny ptak leżał przy schodach (przejście z dworca na ulicę Chopina).

– Jeden martwy ptak w okolicy to rozumiem. Mógł paść ze starości, ale tyle nieżywych w jednym miejscu? Być może ktoś strzela z wiatrówki, albo rolnicy stosują jakieś opryski? W telewizji często słyszymy o masowym truciu zwierząt – opowiada mieszkanka Sobótki.

Mieszkanka Sobótki nie zauważyła na ciele ptaków krwi lub jakichś obrażeń. W lecznicy weterynaryjnej zapytaliśmy, czy były jakieś zgłoszenia w tej sprawie i co należy robić w takich sytuacjach?

– Nie mieliśmy żadnych zgłoszeń. W takich sytuacjach należy bezpośrednio powiadomić urząd gminy lub policję. Nasza lecznica ma podpisaną usługę na leczenie zwierząt, a nie na przeprowadzanie specjalistycznych sekcji – przekonuje Agnieszka Nowacka z lecznicy Załoga Czworonoga.

Obecnie w okolicy dworca nie ma śladu po martwych ptakach. Prawdopodobnie zabrała je firma sprzątająca. Zdaniem weterynarzy częstą przyczyną padania gołębi są choroby zakaźne. Nie wyklucza się też ataków drapieżnych ptaków, lisów i kotów.

W ostatnich latach nasiliła się też liczba postrzeleń zwierząt z wiatrówki np. w Strzegomianach.

– Firma oczyszczająca nie powinna zabierać zwłok zwierząt. W takich sytuacjach należy powiadomić gminę, która zdecyduje, co robić dalej – mówi Agnieszka Nowacka.

Jeżeli jest podejrzenie choroby zakaźnej lub sprawę karną prowadzi prokuratura, to dalsze czynności przejmuje powiatowy lekarz weterynarii, który wydaje zlecenie sekcji ptaków. On również wyznacza biegłych w sprawach sądowych. W tym wypadku nie miał ciała – nie ma sprawy.

 

 

Posts Grid

Poseł Jaros interweniuje w Sobótce. Chodzi o rekordowe podwyżki podatków! [FILM]

Fot. GW Poseł Michał Jaros wraz ze swoim asystentem Grzegorzem Waksmundzkim złożyli dziś interwencję poselską w Urzędzie Miasta i Gminy w Sobótce. Interwencja dotyczy podwyższenia...

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *