Michał Jaros zapowiada kontrolę poselską w Urzędzie Miasta i Gminy w Sobótce!

– Do mojego biura poselskiego w Sobótce wpłynęły dokumenty, które utwierdzają mnie w przekonaniu, że taką kontrolę powinienem przeprowadzić. Jednak proszę wybaczyć, ale na tę chwilę nic więcej nie mogę powiedzieć – mówi poseł Michał Jaros.

– Do mojego biura poselskiego wpłynęły dokumenty, które utwierdzają mnie w przekonaniu, że taką kontrolę powinienem przeprowadzić – uważa Michał Jaros (z prawej)

Poseł Michał Jaros skontroluje urząd w Sobótce? Czy chodzi o zakaz publikowania dokumentów, które otrzymał jeden z radnych a burmistrz poinformował go, że nie może ich rozpowszechniać?

Kilka dni temu informowaliśmy o niecodziennej sytuacji, do której doszło podczas sesji w Sobótce. Głos zabrał radny Ryszard Saltarski, który w swoim wystąpieniu mówił m.in. o tym, że burmistrz Mirosław Jarosz poinformował go, że nie może rozpowszechniać i publikować kopii dokumentów, które od niego otrzymał.

Informacja o tym, że burmistrz ostrzegł radnego przed publikacją dokumentów publicznych wzbudziła wiele podejrzeń. O sprawie dowiedział się też Michał Jaros, który zapowiada kontrolę poselską w urzędzie.

– Do mojego biura poselskiego w Sobótce wpłynęły dokumenty, które utwierdzają mnie w przekonaniu, że taką kontrolę powinienem przeprowadzić. Jednak proszę wybaczyć, ale na tę chwilę nic więcej nie mogę powiedzieć – mówi Michał Jaros.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, kontrola zostanie przeprowadzona w przyszłym tygodniu. Poseł na podstawie art. 19 i 20 rozdziału 4, ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora ma prawo, do uzyskiwania informacji i materiałów, wstępu do pomieszczeń, w których znajdują się te informacje i materiały.

Może również skontrolować działalność organów administracji rządowej i samorządu terytorialnego, a także spółek z udziałem Skarbu Państwa oraz przedsiębiorstw państwowych z zachowaniem tajemnicy prawnie chronionej.

Sprawie będziemy się przyglądać.

 

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.