Mieszkańcy do posła: jesteśmy wykluczeni komunikacyjnie! (zdjęcia)

W Olbrachtowicach są przystanki, ale nie kursują autobusy. Jest też stacja kolejowa, ale pociągi nie będą się tam zatrzymywać.

Spotkanie z Michałem Jarosem zorganizowano w świetlicy (fot. bom)

W Olbrachtowicach są przystanki, ale nie kursują autobusy. Jest stacja kolejowa, ale pociągi nie będą się tam zatrzymywać. Ludzie chcą pisać petycję do marszałka.

Poseł Michał Jaros spotkał się z sołtysem, radną z Mirosławic i działaczami społecznymi. Ludzie skarżyli się na brak połączeń komunikacyjnych z Wrocławiem, Świdnicą i innymi miejscowościami.

– W Olbrachtowicach kolej nie chce uruchomić stacji. Najbliższy przystanek kolejowy ma działać w Pustkowie Żurawskim. To prawie 5 kilometrów od naszej wsi. Szkoda, bo z pociągu w Olbrachtowicach korzystaliby ludzie ze Starego Zamku, Michałowic, Kryształowic i Rękowa – tłumaczyła posłowi Ewa Kawa z Olbrachtowic.

Między Wrocławiem a Sobótką zaplanowano obsługę następujących przystanków: Bielany Wrocławskie, Domasław, Kobierzyce, Wierzbice Wrocławskie, Pustków Żurawski, Rogów Sobócki i Sobótka. Jednak według zapewnień PKP rezygnacja z rewitalizacji stacji w Olbrachtowicach nie jest równoznaczna z jej likwidacją.

– Rozmowy odnośnie linii kolejowej przez gminę Sobótka są mocno zaawansowane. Mamy informację, że marszałkowi województwa brakuje ok. 130 mln zł – poinformowała Iwona Czyż, radna i sołtys Mirosławic.

Sołtys Emil Pawlina dodał, że urząd marszałkowski wycenił remont peronu w Olbrachtowicach na kwotę ok. 1,5 mln zł.

– Filmowcy kręcą u nas filmy wojenne. Nic dziwnego, krajobraz od wojny ten sam. Jednak mieszkańcy nie mają z tego żadnych profitów. Od lat czekamy też na remont drogi – mówi jeden z mieszkańców.

Michał Jaros zaznaczył, że jest przeciwko wykluczeniom komunikacyjnym. Chce zorganizować tzw. wrocławską kolej metropolitalną, która będzie zatrzymywać się na wszystkich stacjach. Poseł obiecał, że w sprawie połączeń będzie rozmawiał z marszałkiem województwa.

– W tej sprawie będę interweniował. Uruchomienie przystanku zlikwiduje wykluczenie komunikacyjne. Wyślę też pismo do wrocławskiego starostwa powiatowego w sprawie remontu drogi w Olbrachtowicach – zapewnił poseł.

Mieszkańcy chcą zebrać podpisy ludzi z pobliskich miejscowości (Kryształowice, Ręków, Olbrachtowice, Stary Zamek). Petycja ma trafić do marszałka.

Pociągi z Wrocławia, przez Sobótkę mają ruszyć po remoncie linii 285. Rewitalizacja powinna zostać zakończona do końca tego roku. Jednak już wiadomo, że termin się przedłuży.

 

Posts Grid

Poseł Jaros interweniuje w Sobótce. Chodzi o rekordowe podwyżki podatków! [FILM]

Fot. GW Poseł Michał Jaros wraz ze swoim asystentem Grzegorzem Waksmundzkim złożyli dziś interwencję poselską w Urzędzie Miasta i Gminy w Sobótce. Interwencja dotyczy podwyższenia...

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *