Mieszkańcy do posła: jesteśmy wykluczeni komunikacyjnie! (zdjęcia)

W Olbrachtowicach są przystanki, ale nie kursują autobusy. Jest też stacja kolejowa, ale pociągi nie będą się tam zatrzymywać.

Spotkanie z Michałem Jarosem zorganizowano w świetlicy (fot. bom)

W Olbrachtowicach są przystanki, ale nie kursują autobusy. Jest stacja kolejowa, ale pociągi nie będą się tam zatrzymywać. Ludzie chcą pisać petycję do marszałka.

Poseł Michał Jaros spotkał się z sołtysem, radną z Mirosławic i działaczami społecznymi. Ludzie skarżyli się na brak połączeń komunikacyjnych z Wrocławiem, Świdnicą i innymi miejscowościami.

– W Olbrachtowicach kolej nie chce uruchomić stacji. Najbliższy przystanek kolejowy ma działać w Pustkowie Żurawskim. To prawie 5 kilometrów od naszej wsi. Szkoda, bo z pociągu w Olbrachtowicach korzystaliby ludzie ze Starego Zamku, Michałowic, Kryształowic i Rękowa – tłumaczyła posłowi Ewa Kawa z Olbrachtowic.

Między Wrocławiem a Sobótką zaplanowano obsługę następujących przystanków: Bielany Wrocławskie, Domasław, Kobierzyce, Wierzbice Wrocławskie, Pustków Żurawski, Rogów Sobócki i Sobótka. Jednak według zapewnień PKP rezygnacja z rewitalizacji stacji w Olbrachtowicach nie jest równoznaczna z jej likwidacją.

– Rozmowy odnośnie linii kolejowej przez gminę Sobótka są mocno zaawansowane. Mamy informację, że marszałkowi województwa brakuje ok. 130 mln zł – poinformowała Iwona Czyż, radna i sołtys Mirosławic.

Sołtys Emil Pawlina dodał, że urząd marszałkowski wycenił remont peronu w Olbrachtowicach na kwotę ok. 1,5 mln zł.

– Filmowcy kręcą u nas filmy wojenne. Nic dziwnego, krajobraz od wojny ten sam. Jednak mieszkańcy nie mają z tego żadnych profitów. Od lat czekamy też na remont drogi – mówi jeden z mieszkańców.

Michał Jaros zaznaczył, że jest przeciwko wykluczeniom komunikacyjnym. Chce zorganizować tzw. wrocławską kolej metropolitalną, która będzie zatrzymywać się na wszystkich stacjach. Poseł obiecał, że w sprawie połączeń będzie rozmawiał z marszałkiem województwa.

– W tej sprawie będę interweniował. Uruchomienie przystanku zlikwiduje wykluczenie komunikacyjne. Wyślę też pismo do wrocławskiego starostwa powiatowego w sprawie remontu drogi w Olbrachtowicach – zapewnił poseł.

Mieszkańcy chcą zebrać podpisy ludzi z pobliskich miejscowości (Kryształowice, Ręków, Olbrachtowice, Stary Zamek). Petycja ma trafić do marszałka.

Pociągi z Wrocławia, przez Sobótkę mają ruszyć po remoncie linii 285. Rewitalizacja powinna zostać zakończona do końca tego roku. Jednak już wiadomo, że termin się przedłuży.

 

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.