Mieszkańcy liczą, że asfalt długo wytrzyma (zdjęcia)

Trwa długo wyczekiwany remont ulicy Chwałkowskiej w Sobótce Zachodniej. Jednak mieszkańcy już mają wątpliwości, czy jest on prawidłowo wykonywany.

Lokatorzy cierpliwie czekają na zakończenie remontu. Mają nadzieję, że asfalt wytrzyma ciężki transport (fot.bom)

Trwa długo wyczekiwany remont ulicy Chwałkowskiej w Sobótce Zachodniej. Jednak mieszkańcy już mają wątpliwości, czy jest on prawidłowo robiony.

O kłopotach lokatorów pisaliśmy w 2018 roku. Ciężarówki przewożące tłuczeń z pobliskiej kopalni niszczyły drogi. Rozpadała się nawierzchnia i chodniki. Potężny tonaż spowodował zapadanie się studzienek kanalizacyjnych.

– Przez Chwałkowską codziennie przejeżdża kilkadziesiąt potężnych pojazdów przewożących kamień. Największą uciążliwością jest błoto odpadające z kół ciężarówek. Życie uprzykrza też pył. Wcześniej panował tu mniejszy ruch, teraz nie da się żyć – opowiadała Helena Głuszczak, jedna z lokatorek.

O bolączkach ludzi wiele razy rozmawiano na sesji rady gminy. Napięcie rosło, aż w końcu ludzie postanowili zablokować ulicę. Pod wnioskiem podpisało się 40 osób. Andrzej Szawan – ówczesny kierownik działu inwestycji uspokoił, że zlecono już dokumentację prac. Remont Chwałkowskiej ruszył w tym roku.

– Mamy wątpliwości, czy prace odbywają się prawidłowo. Warstwa nawierzchni powinna zostać wybrana do głębokości 60 cm. Tymczasem jest ona płytsza. Czy położony asfalt wytrzyma duży tonaż? – pyta Bogusław Pilarski, mieszkaniec Sobótki Zachodniej.

Część osób czeka na koniec remontu i do chwili jego zakończenia nie chce się wypowiadać. Większość mieszkańców zadowolona jest z remontu ulic Zmorskiego i Marii Skłodowskiej-Curie.

– Wykonano solidną robotę. Nawierzchnia głównych ulic Sobótki Zachodniej wytrzyma wiele lat. Martwimy się o Chwałkowską. Mamy nadzieję, że nie będzie jak w Garncarsku, gdzie po remoncie asfalt jest w rozsypce – dodaje inny mieszkaniec.

W Urzędzie Miasta i Gminy w Sobótce zapytaliśmy o sprawy techniczne dotyczące remontu. Urzędnik odpowiedzialny za drogi zapewnił, że wszystko jest zgodne z planem.

– Projekt różni się nieco od remontu ulicy Zmorskiego głównie ze względu na podbudowę. Przez wiele lat na Chwałkowskiej poruszały się samochody ciężarowe, dlatego mogłoby się okazać, że nowa podbudowa będzie gorsza. Po badaniach trwałości gruntu i zagęszczenia, stwierdziliśmy, że nie jest to konieczne. Potwierdził to również inspektor nadzoru budowlanego – zapewnia Adam Bak podinspektor do spraw dróg w sobóckim magistracie.

Na wyremontowanej ulicy powstaną też chodniki. Mieszkańcy czekają na spełnienie obietnic i mają nadzieję, że asfalt długo będzie im służył. Liczą też, że kopalnia nakaże myć kierowcom pojazdy przewożące kamień.

Posts Grid

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

W niedzielę w Jordanowie Śląskim darmowe badania lekarskie. Powiat Wrocławski zaprasza na Białą Niedzielę

Fot. Powiat Wrocławski Zbadaj się, to nie boli, czyli bezpłatne badania i konsultacje medyczne! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Zarząd Powiatu Wrocławskiego zaprasza na kolejną edycję...

Mocne wrażenie niczym z przygodowego filmu. Runmageddon Rolantowice już w ten weekend!

Letnia edycja Runmageddonu zaskoczy uczestników nowościami oraz umożliwi im bieg po pełnej przygód trasie usłanej przeszkodami i kopalnianymi utrudnieniami. Postapokaliptyczny klimat wydarzenie zaczaruje uczestników, którzy...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *