Mieszkańcy nie chcą masztów 5G. Obawiają się elektroskażenia i chorób

Do Urzędy Gminy w Mietkowie wpłynęła petycja Koalicji Wolnej od 5G. Na sesji większość radnych głosowało za przyjęciem uchwały w sprawie petycji.

Według Koalicji tysiące niezależnych badań potwierdzają, że niejonizujące promieniowanie elektromagnetyczne jest szkodliwe dla ludzi i środowiska (fot. shX)

Do Urzędu Gminy w Mietkowie wpłynęła petycja Koalicji Wolnej od 5G. Na sesji większość radnych głosowało za przyjęciem uchwały w sprawie petycji.

Petycję złożono w tzw. interesie publicznym. Dotyczy ona ochrony zdrowia mieszkańców przed elektroskażeniem. Zobowiązuje władze gminy do zamieszczenia jej na stronie gminy i Facebooku.

Zostanie też przekazana dyrektorom szkół i przedszkoli na terenie gminy Mietków.

– Rada gminy rozpatrzyła ją pozytywnie. Jeśli chodzi o głosowanie to pięciu radnych głosowało za przyjęciem uchwały, jeden głos był przeciwny, ośmiu radnych wstrzymało się od głosu – informuje jedna z urzędniczek.

Co zawiera petycja Koalicji Wolnej od 5G? Informuje ona głównie o szkodliwości promieniowania:

Tysiące niezależnych badań naukowych potwierdzają, że niejonizujące promieniowanie elektromagnetyczne jest szkodliwe dla ludzi i środowiska. Do udokumentowanych skutków zdrowotnych należy uszkodzenia DNA, nowotwory, efekty neurologiczne, neuropsychiatryczne (w tym choroba Alzheimera, autyzm, ADHD i zaburzenia zachowania u dzieci), wzrost zjawiska apoptozy (zaprogramowanej śmierci komórki), rozszczelnienie bariery krew-mózg, problemy kardiologiczne, stres oksydacyjny, uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki, zaburzenia układu hormonalnego, bezpłodność, poronienia, nadwrażliwość elektromagnetyczna (electrohypersensitivity – EHS) i wiele innych.

Technologia 5G ma spowodować drastyczny wzrost ekspozycji na pola elektromagnetyczne, której nie da się uniknąć.

– Podjęliśmy decyzję po rozmowach z mieszkańcami. Większość ludzi popiera Koalicję Wolną od 5G. Myślę jednak, że wykorzystano tu sytuacją związaną z koronawirusem. Omawiany dokument nie ma żadnej mocy prawnej, ma znaczenie symboliczne i uświadamiające. Zgodę na budowę instalacji i masztów 5G wydają m.in. władze samorządowe – mówi Janusz Albrecht, przewodniczący komisji skarg, wniosków i petycji.

W petycji można przeczytać, że władze wielu gmin w Polsce podjęły uchwałę i wyraziły negatywne stanowisko wobec wprowadzaniu 5G.

Na całym świecie rośnie opór wobec wdrążania bez konsultacji ze społeczeństwem nieprzebadanej technologii 5G, w wielu krajach zachodnich obywatele i organizacje pozarządowe pozywaj władze centralne do sądu.

11 maja Plus zapowiedział uruchomienie pierwszej sieci 5G na częstotliwości 2,6 GHz TDD (Time Division Duplex). Sieć 100 nadajników ma działać na obszarze siedmiu polskich miast – Warszawy, Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina i Wrocławia – poinformował Polkomtel.

Źródło: gov.pl, Koalicja Wolna od 6G, Polkomtel

 

 

Posts Grid

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

W niedzielę w Jordanowie Śląskim darmowe badania lekarskie. Powiat Wrocławski zaprasza na Białą Niedzielę

Fot. Powiat Wrocławski Zbadaj się, to nie boli, czyli bezpłatne badania i konsultacje medyczne! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Zarząd Powiatu Wrocławskiego zaprasza na kolejną edycję...

Mocne wrażenie niczym z przygodowego filmu. Runmageddon Rolantowice już w ten weekend!

Letnia edycja Runmageddonu zaskoczy uczestników nowościami oraz umożliwi im bieg po pełnej przygód trasie usłanej przeszkodami i kopalnianymi utrudnieniami. Postapokaliptyczny klimat wydarzenie zaczaruje uczestników, którzy...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *