Mieszkańcy nie chcą masztów 5G. Obawiają się elektroskażenia i chorób

Do Urzędy Gminy w Mietkowie wpłynęła petycja Koalicji Wolnej od 5G. Na sesji większość radnych głosowało za przyjęciem uchwały w sprawie petycji.

Według Koalicji tysiące niezależnych badań potwierdzają, że niejonizujące promieniowanie elektromagnetyczne jest szkodliwe dla ludzi i środowiska (fot. shX)

Do Urzędu Gminy w Mietkowie wpłynęła petycja Koalicji Wolnej od 5G. Na sesji większość radnych głosowało za przyjęciem uchwały w sprawie petycji.

Petycję złożono w tzw. interesie publicznym. Dotyczy ona ochrony zdrowia mieszkańców przed elektroskażeniem. Zobowiązuje władze gminy do zamieszczenia jej na stronie gminy i Facebooku.

Zostanie też przekazana dyrektorom szkół i przedszkoli na terenie gminy Mietków.

– Rada gminy rozpatrzyła ją pozytywnie. Jeśli chodzi o głosowanie to pięciu radnych głosowało za przyjęciem uchwały, jeden głos był przeciwny, ośmiu radnych wstrzymało się od głosu – informuje jedna z urzędniczek.

Co zawiera petycja Koalicji Wolnej od 5G? Informuje ona głównie o szkodliwości promieniowania:

Tysiące niezależnych badań naukowych potwierdzają, że niejonizujące promieniowanie elektromagnetyczne jest szkodliwe dla ludzi i środowiska. Do udokumentowanych skutków zdrowotnych należy uszkodzenia DNA, nowotwory, efekty neurologiczne, neuropsychiatryczne (w tym choroba Alzheimera, autyzm, ADHD i zaburzenia zachowania u dzieci), wzrost zjawiska apoptozy (zaprogramowanej śmierci komórki), rozszczelnienie bariery krew-mózg, problemy kardiologiczne, stres oksydacyjny, uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki, zaburzenia układu hormonalnego, bezpłodność, poronienia, nadwrażliwość elektromagnetyczna (electrohypersensitivity – EHS) i wiele innych.

Technologia 5G ma spowodować drastyczny wzrost ekspozycji na pola elektromagnetyczne, której nie da się uniknąć.

– Podjęliśmy decyzję po rozmowach z mieszkańcami. Większość ludzi popiera Koalicję Wolną od 5G. Myślę jednak, że wykorzystano tu sytuacją związaną z koronawirusem. Omawiany dokument nie ma żadnej mocy prawnej, ma znaczenie symboliczne i uświadamiające. Zgodę na budowę instalacji i masztów 5G wydają m.in. władze samorządowe – mówi Janusz Albrecht, przewodniczący komisji skarg, wniosków i petycji.

W petycji można przeczytać, że władze wielu gmin w Polsce podjęły uchwałę i wyraziły negatywne stanowisko wobec wprowadzaniu 5G.

Na całym świecie rośnie opór wobec wdrążania bez konsultacji ze społeczeństwem nieprzebadanej technologii 5G, w wielu krajach zachodnich obywatele i organizacje pozarządowe pozywaj władze centralne do sądu.

11 maja Plus zapowiedział uruchomienie pierwszej sieci 5G na częstotliwości 2,6 GHz TDD (Time Division Duplex). Sieć 100 nadajników ma działać na obszarze siedmiu polskich miast – Warszawy, Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina i Wrocławia – poinformował Polkomtel.

Źródło: gov.pl, Koalicja Wolna od 6G, Polkomtel

 

 

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.