Mieszkańcy Sobótki nie chcą firmy przetwarzającej plastik! Asystent posła zorganizował spotkanie z inwestorem

50 osób wzięło udział w spotkaniu z koreańskim inwestorem, który chce granulować i magazynować fragmenty tworzyw sztucznych. Zakład ma powstać przy ulicy Czystej w Sobótce.

Ludzie obawiają się, że działalność koreańskiej firmy stanie się uciążliwa. Najbardziej boją się hałasu i pyłu z przetwarzanego plastiku (fot. bom)

Około 50 osób wzięło udział w spotkaniu z koreańskim inwestorem, który chce granulować i magazynować fragmenty tworzyw sztucznych. Zakład ma powstać przy ulicy Czystej w Sobótce.

Firma MGS Handel zajmuje się m.in. recyklingiem elementów plastikowych. Koreański inwestor planuje postawić halę i kilka młynów, które mają rozdrabniać tworzywa do formy granulatu.

– Przy ulicy Czystej chcemy postawić halę o wielkości 600 metrów kwadratowych. Magazyn główny na składowanie przemiału ma mieć 300 mkw. Dodatkowe 50 metrów na postawienie młynów. Hala ma być wygłuszona – przekonywał Marek Gawron, prokurent firmy.

Przedstawiciel zapewniał, że młyny mają cicho pracować. Urządzenia mają być podłączone do cyklonów odpylających pyły. To jednak nie przekonało mieszkańców.

– Wiem, jak głośno pracują młyny, bo przy nich pracuję. Nie zapewni nas pan, że hala będzie wygłuszona i zamknięta. Mamy tutaj strefę ciszy i nie zgadzamy się na rozpoczęcie waszej działalności – grzmiał jeden z mieszkańców.

Według prokurenta MGS Handel, firma ma wszelkie potrzebne zezwolenia na prowadzenia działalności. Cykl produkcyjny ma być monitorowany przez służby ochrony środowiska. Jednak mieszkańcy nie byli przekonani.

– Sam mieszkam przy Czystej i nie wyobrażam sobie, że za oknem ma powstać magazyn w którym będzie utylizowany plastik. Zrobię wszystko, aby do tego nie dopuścić. Jak będzie trzeba to razem z sąsiadami zablokujemy budowę – podkreślił Grzegorz Waksmundzki, asystent posła Michała Jarosa, który zainicjował spotkanie.

Głos mieszkańców popiera burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz, który wziął udział w spotkaniu.

– Przedstawiciele firmy kilka razy byli w urzędzie i poznali moje stanowisko. Tłumaczyłem, że w tej kwestii nie będzie zgody. Sobótka – to miejsce przeznaczone na turystykę, świeże powietrze i wypoczynek – mówił burmistrz.

Teraz MGS Handel rozważy drogi prawne. Mają też przeprowadzić konsultacje z architektem i doradcą do spraw środowiskowych. Sporządzono notatkę ze spotkania z podpisami mieszkańców, która trafi do urzędu gminy.

Natomiast w przyszłym tygodniu Grzegorz Waksmundzki rozpocznie zbiórkę podpisów pod petycją do starosty powiatu wrocławskiego i burmistrza Sobótki.

Do sprawy wrócimy…

 

Posts Grid

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *