Mieszkańcy Sobótki nie chcą firmy przetwarzającej plastik! Asystent posła zorganizował spotkanie z inwestorem

50 osób wzięło udział w spotkaniu z koreańskim inwestorem, który chce granulować i magazynować fragmenty tworzyw sztucznych. Zakład ma powstać przy ulicy Czystej w Sobótce.

Ludzie obawiają się, że działalność koreańskiej firmy stanie się uciążliwa. Najbardziej boją się hałasu i pyłu z przetwarzanego plastiku (fot. bom)

Około 50 osób wzięło udział w spotkaniu z koreańskim inwestorem, który chce granulować i magazynować fragmenty tworzyw sztucznych. Zakład ma powstać przy ulicy Czystej w Sobótce.

Firma MGS Handel zajmuje się m.in. recyklingiem elementów plastikowych. Koreański inwestor planuje postawić halę i kilka młynów, które mają rozdrabniać tworzywa do formy granulatu.

– Przy ulicy Czystej chcemy postawić halę o wielkości 600 metrów kwadratowych. Magazyn główny na składowanie przemiału ma mieć 300 mkw. Dodatkowe 50 metrów na postawienie młynów. Hala ma być wygłuszona – przekonywał Marek Gawron, prokurent firmy.

Przedstawiciel zapewniał, że młyny mają cicho pracować. Urządzenia mają być podłączone do cyklonów odpylających pyły. To jednak nie przekonało mieszkańców.

– Wiem, jak głośno pracują młyny, bo przy nich pracuję. Nie zapewni nas pan, że hala będzie wygłuszona i zamknięta. Mamy tutaj strefę ciszy i nie zgadzamy się na rozpoczęcie waszej działalności – grzmiał jeden z mieszkańców.

Według prokurenta MGS Handel, firma ma wszelkie potrzebne zezwolenia na prowadzenia działalności. Cykl produkcyjny ma być monitorowany przez służby ochrony środowiska. Jednak mieszkańcy nie byli przekonani.

– Sam mieszkam przy Czystej i nie wyobrażam sobie, że za oknem ma powstać magazyn w którym będzie utylizowany plastik. Zrobię wszystko, aby do tego nie dopuścić. Jak będzie trzeba to razem z sąsiadami zablokujemy budowę – podkreślił Grzegorz Waksmundzki, asystent posła Michała Jarosa, który zainicjował spotkanie.

Głos mieszkańców popiera burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz, który wziął udział w spotkaniu.

– Przedstawiciele firmy kilka razy byli w urzędzie i poznali moje stanowisko. Tłumaczyłem, że w tej kwestii nie będzie zgody. Sobótka – to miejsce przeznaczone na turystykę, świeże powietrze i wypoczynek – mówił burmistrz.

Teraz MGS Handel rozważy drogi prawne. Mają też przeprowadzić konsultacje z architektem i doradcą do spraw środowiskowych. Sporządzono notatkę ze spotkania z podpisami mieszkańców, która trafi do urzędu gminy.

Natomiast w przyszłym tygodniu Grzegorz Waksmundzki rozpocznie zbiórkę podpisów pod petycją do starosty powiatu wrocławskiego i burmistrza Sobótki.

Do sprawy wrócimy…

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.