Mieszkańcy zablokują drogę? Wszystko przez brak chodnika

Sołtys Sulistrowiczek zrezygnował ze swojej funkcji. Powód? Władze gminy nie chcą wybudować chodnik w miejscowości. Mieszkańcy mają dosyć parkujących na poboczach aut.

Sulistrowiczki ulica Świdnicka (fot. Google Maps)

Sołtys Sulistrowiczek zrezygnował ze swojej funkcji. Powód? Władze gminy nie chcą wybudować chodnika. Mieszkańcy mają dosyć parkujących na poboczu aut.

Napięta sytuacja na linii sołtys Marek Juraszek – burmistrz Mirosław Jarosz. Chodzi o budowę chodnika w Sulistrowiczkach, na który mieszkańcy czekają od lat.

– Chodnik jest ważny, ważniejszy niż rura z wodą na Ślęży. W budżecie na ten rok jest w zadaniu w ramach programu „Bezpieczna droga”, który ma być realizowany wspólnie z powiatem. Czekamy na decyzję burmistrza i dalszy bieg wydarzeń – argumentuje Marek Juraszek.

W Sulistrowiczkach brakuje chodnika, a w weekendy przybywa samochodów, które parkują na poboczu drogi. Mieszkańcy muszą omijać pojazdy wchodząc na ulicę, co stwarza ryzyko potrącenia.

– Proszę przyjechać do Sulistrowiczek w niedzielę ok. godziny jedenastej i zobaczyć, co się dzieje. Na przełęcz przyjeżdża pół Wrocławia. Wioska jest zablokowana – dodaje Juraszek.

W proteście Marek Juraszek złożył rezygnację z funkcji sołtysa.

– Jak zareagował burmistrz? Nie ma pojęcia, bo do tej pory nie miałem z nim kontaktu. Nie odbiera ode mnie telefonów – tłumaczy były sołtys.

Nieoficjalnie mówi się, że jeśli władze gminy nie podejmą decyzji w sprawie chodnika, to mieszkańcy zablokują drogę w Sulistrowiczkach.

Przybliżony termin blokady to 12 lipca, jednak data może ulec zmianie. Do sprawy wrócimy.

 

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.