Mieszkańcy zgłaszają niebezpieczne miejsca

Policja ocenia, że w gminie Mietków jest w miarę spokojnie. Nie dochodzi tam do częstych naruszeń prawa. Według mapy zagrożeń niebezpiecznym miejscem jest ulica Szkolna w Jordanowie Śląskim.

Dzielnicowi weryfikują zgłoszenia od mieszkańców, które wpływają za pośrednictwem tzw. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (fot. zdjęcie ilustracyjne, bom)

Policja ocenia, że w gminie Mietków jest w miarę spokojnie. Nie dochodzi tam do częstych naruszeń prawa. Według mapy zagrożeń niebezpiecznie jest przy ulicy Szkolnej w Jordanowie Śląskim.

Zdaniem funkcjonariuszy największym problemem są sprawy związane z ruchem drogowym. Mieszkańcy zgłaszają do tzw. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa najbardziej newralgiczne miejsca, drogi i skrzyżowania. Jednym z nich jest ulica Szkolna.

– Policjanci codziennie weryfikują zgłoszenia od mieszkańców, które wpływają za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przy ulicy Szkolnej istnieją problemy z przekraczaniem dozwolonej prędkości – informuje Dariusz Rajski z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Zdaniem Marka Dąbka – naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Jordanowie Śląskim na Szkolnej nie ma wiele wypadków. Kilka lat temu pijany kierowca zniszczył tam znak drogowy, ale nie dochodzi do potrąceń pieszych.

– Obecnie najbardziej niebezpieczna jest droga powiatowa do Dankowic w stronę Dzierżoniowa. Rok temu zrobili tam pierwszeństwo przejazdu. Ale kierowcy nie patrzą na znaki i jeżdżą na pamięć – mówi Marek Dąbek.

Według mapy zagrożeń problem z przekraczaniem prędkości istnieje przy ulicy Spółdzielczej w Kątach Wrocławskich. Oprócz tego w Gniechowicach przy ul. Wrocławskiej i Szkolnej mieszkańcy zgłosili niebezpieczne przejście dla pieszych. Funkcjonariusze zwrócili się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o pomoc w rozwiązaniu problemu. Miejsce ma zostać niedługo przebudowane w ramach zaplanowanego projektu przebudowy drogi krajowej nr 35.

Funkcjonariusze z Kątów Wrocławskich uważają, że spokojnie jest w gminie Mietków, gdzie sporadycznie dochodzi do groźnych wypadków lub naruszeń prawa.

– To w miarę spokojna gmina. Nie ma tu zbyt wiele interwencji – tłumaczył na spotkaniu radnych w Mietkowie inspektor Marcin Trzaska z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich.

 

Posts Grid

Poseł Jaros interweniuje w Sobótce. Chodzi o rekordowe podwyżki podatków! [FILM]

Fot. GW Poseł Michał Jaros wraz ze swoim asystentem Grzegorzem Waksmundzkim złożyli dziś interwencję poselską w Urzędzie Miasta i Gminy w Sobótce. Interwencja dotyczy podwyższenia...

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...