Mieszkańcy zgłaszają niebezpieczne miejsca

Policja ocenia, że w gminie Mietków jest w miarę spokojnie. Nie dochodzi tam do częstych naruszeń prawa. Według mapy zagrożeń niebezpiecznym miejscem jest ulica Szkolna w Jordanowie Śląskim.

Dzielnicowi weryfikują zgłoszenia od mieszkańców, które wpływają za pośrednictwem tzw. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (fot. zdjęcie ilustracyjne, bom)

Policja ocenia, że w gminie Mietków jest w miarę spokojnie. Nie dochodzi tam do częstych naruszeń prawa. Według mapy zagrożeń niebezpiecznie jest przy ulicy Szkolnej w Jordanowie Śląskim.

Zdaniem funkcjonariuszy największym problemem są sprawy związane z ruchem drogowym. Mieszkańcy zgłaszają do tzw. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa najbardziej newralgiczne miejsca, drogi i skrzyżowania. Jednym z nich jest ulica Szkolna.

– Policjanci codziennie weryfikują zgłoszenia od mieszkańców, które wpływają za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przy ulicy Szkolnej istnieją problemy z przekraczaniem dozwolonej prędkości – informuje Dariusz Rajski z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Zdaniem Marka Dąbka – naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Jordanowie Śląskim na Szkolnej nie ma wiele wypadków. Kilka lat temu pijany kierowca zniszczył tam znak drogowy, ale nie dochodzi do potrąceń pieszych.

– Obecnie najbardziej niebezpieczna jest droga powiatowa do Dankowic w stronę Dzierżoniowa. Rok temu zrobili tam pierwszeństwo przejazdu. Ale kierowcy nie patrzą na znaki i jeżdżą na pamięć – mówi Marek Dąbek.

Według mapy zagrożeń problem z przekraczaniem prędkości istnieje przy ulicy Spółdzielczej w Kątach Wrocławskich. Oprócz tego w Gniechowicach przy ul. Wrocławskiej i Szkolnej mieszkańcy zgłosili niebezpieczne przejście dla pieszych. Funkcjonariusze zwrócili się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o pomoc w rozwiązaniu problemu. Miejsce ma zostać niedługo przebudowane w ramach zaplanowanego projektu przebudowy drogi krajowej nr 35.

Funkcjonariusze z Kątów Wrocławskich uważają, że spokojnie jest w gminie Mietków, gdzie sporadycznie dochodzi do groźnych wypadków lub naruszeń prawa.

– To w miarę spokojna gmina. Nie ma tu zbyt wiele interwencji – tłumaczył na spotkaniu radnych w Mietkowie inspektor Marcin Trzaska z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich.

 

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...