Mocne wrażenie niczym z przygodowego filmu. Runmageddon Rolantowice już w ten weekend!

Letnia edycja Runmageddonu zaskoczy uczestników nowościami oraz umożliwi im bieg po pełnej przygód trasie usłanej przeszkodami i kopalnianymi utrudnieniami. Postapokaliptyczny klimat wydarzenie zaczaruje uczestników, którzy poczują się jak bohaterowie filmu a do tego pokonają nową przeszkodę oraz zjadą po gigantycznej zjeżdżalni. 

Ci co w zeszłym roku wzięli udział w Runmageddonie w Rolantowicach doskonale wiedzą jakich wrażeń dostarcza ślizg na zjeżdżalni z piaskowych wzgórz. – Tego opisać nie da się słowami, można jedynie wykrzyczeć – żartuje Kuba uczestnik i dodaje: Nie dziwie się, że piaskownia to jedna z ulubieńszych lokalizacji Runmageddończyków, bo tam naprawdę przenosimy się do zupełnie innego świata i przeżywamy przygodę prosto z Mad Maxa. Wszechogarniająca przestrzeń, piaskowe wzgórza i pokopalniane betonowe elementy robią niecodzienne wrażenie, tworząc tym samym świetne sportowe wyzwanie. W tym roku organizator zaskoczy nie tylko zjeżdżalnią i postapokaliptycznym klimatem, ale postawi także nową przeszkodę  – 4-metrową Rampę, na którą należy wbiec z dużą prędkością, by zdobyć jej szczyt. Co więcej, w specjalnej serii 6 kilometrowego dystansu z 30 przeszkodami Rekruta o godzinie 13:00 na trasę wybiegną superbohaterowie, którzy podawać będą pomocną dłoń osobom, które po raz pierwszy mierzą się z wyzwaniem.

W Runmageddonie w dniach 20-21 sierpnia udział będą mogli wziąć wszyscy od 4 letnich szkrabów po ponad 80 letnich seniorów. Każdy znajdzie w nim trasę dla siebie dostosowaną do swoich umiejętności. Dzieci wystartują w Runmageddonie Kids, młodzież w Junior, a osoby po 16 roku życia w Intro (3 km, 15 przeszkód) i Rekrucie (6 km, 30 przeszkód). Dorośli zaś zmierzą się z 12 kilometrowym Classic’iem i jego 50 utrudnieniami. Całe rodziny będą miały szansę przeżyć wspólną przygodę, czyli pokonać Runmageddon Family.

Do udziału w wydarzeniu zapisać się można zapisać się jeszcze w trakcie trwania eventu w Biurze Zawodów. Jeśli szukacie pomysłu na fantastyczny weekend czy to z rodziną czy z przyjaciółki, to zastanówcie się nad startem w Runmageddonie. Ten najpopularniejszy w Polsce bieg z przeszkodami to doskonała okazja na wspólną przygodę!

Harmonogram, czyli co i kiedy oraz dla kogo?

Wrocławski Runmageddon rozpocznie się w sobotę (20.08) rano. O 7:30, 7:40 i 7:50 wystartują trzy serie Elite Rekrut dla biegaczy przeszkodowych. Tuż po nich od 8:00 do 13:00, co 15 minut będą startować uczestnicy w formule Rekrut (6 km, 30 przeszkód). O 12:15 na starcie staną zawodnicy serii Dla Singli” a o 13:00 ruszą debiutanci ze wsparciem Runmageddończyków, którzy na trasie podadzą im pomocne dłonie. Od 12:20 do 15:40 są zaplanowane starty Runmageddonu Kids przeznaczone dla dzieci w wieku od 4-11 lat. O 15:30 na trasie pojawią się nastolatkowie między 12-15 rokiem życia startujący w formule Junior. Między 16:30 a 17:00 rozegra się akcja formuły Intro. Zaś w godzinach 20:45 – 21:30 ruszą trzy serie ostatniego w tym roku Nocnego Rekruta.

W niedzielę (21.08) o 7:30 i 7:50 swoją rywalizację rozpoczną biegacze ocr-owi, którzy będą ścigać się na dystansie 12 kilometrów z ponad 50 przeszkodami. Tego dnia na starcie staną także mali zawodnicy, którzy wezmą udział w prawdziwym wyścigu SuperLigi Kids. Będą oni walczyć o najlepszy czas. Starty Elite młodych biegaczy są zaplanowane na godziny 14:15-15:00. Poza seriami Elite, w niedzielę startować będą też osoby pełnoletnie, które między godzinami 8:00-11:00 będą mogli zmierzyć się z najdłuższym dystansem tego eventu, 12 kilometrami z ponad 50 przeszkodami. O 10:30 odbędzie się specjalna seria Lech Free Classic, która dedykowana jest osobom chcącym przełamać własne granice i spróbować swoich sił na dłuższym dystansie. Podczas niej, zawodnicy będą startować zgodnie z systemem opaskowym, znanym m.in. z Mistrzostw Europy OCR i Mistrzostw Świata OCR, który umożliwia trzykrotne ominięcie przeszkody bez konieczności wykonania karnych burpees lub karnej pętli. Popołudnie należeć będzie do dzieci i rodzin. Między 12:20 a 13:40 na trasie Runmageddonu Kids bawić się będą najmłodsi, a od 15:30 do 16:45 startować będą całe rodziny. Rodzinne wyzwanie polegać będzie na pokonaniu trasy 2 kilometrów z ponad 15 przeszkodami.

 Miejsce i dojazd

Trans – Piach Kopalnia Piasku Rolantowice, ul. Słoneczna 25, 55-040 Budziszów – to tutaj odbędzie się ostatni w tym sezonie wrocławski Runmageddon. Startującym dojazd z Wrocławia zajmie jedynie około 30 minut, choć oczywiście warto wziąć pod uwagę zwiększony ruch. Uczestnicy mogą dotrzeć na to fantastyczne wydarzenie autem, rowerem (trasa liczy około 30 kilometrów z centrum Wrocławia) lub też specjalnymi, bezpłatnymi autobusami. Autobusy oznaczone napisem Runmageddon będą kursować w sobotę od 5:15 do 23:59, a w niedziele 5:15-19:00. Parking samochodowy znajdować się będzie na terenie Piaskowni. 

Outfit na Runmageddon

Runmageddon Wrocław rozegra się podczas letniej pory roku, więc dobór stroju nie będzie zbyt wymagający. Jednak, jak podkreśla organizator, podczas eventów Runmageddonu bawełnianym strojom mówimy nie”. Dlaczego? To proste, bo w starciu z błotem, wodą zbyt łatwo nasiąkają. Lepiej wybrać jest leginsy, spodenki, t-shirty z tzw. technicznego materiału. Co więcej, na nogi lepiej założyć buty, które mają dobrą przyczepność (mocniejszy bieżnik), najlepiej nie najnowsze, gdyż brudzą się i zmoczą się one w błocie i wodzie. Dobrze wyposażyć się w rękawiczki do pokonywania przeszkód oraz zasłonić swoje kolana i łokcie. 

Po odbiór pakietu

Każdy zawodnik czy to dziecko, rodzina, czy dorosły musi odebrać swój pakiet startowy w Biurze Zawodów. W tym celu warto przyjść minimum na godzinę przed startem. Dotrzeć do Biura Zawodów. A tam z kodem QR dostępnym na koncie Runmageddończyka na stronie www.runmageddon.pl i dowodem osobistym można odebrać swój pakiet i następnie przygotować się do biegu. Chcąc odebrać pakiet startowy dla dzieci, konieczna jest obecność rodzica. 

Godziny Otwarcia Biura Zawodów

PIĄTEK 17:00 – 20:00

SOBOTA 06:30 – 17:00 i 19:45 – 21:30

NIEDZIELA 06:30 – 16:45

 

GODZINY OTWARCIA BIURA ZAWODÓW (OSOBNY NAMIOT W STREFIE KIDS) DLA KIDS 

SOBOTA 11:00 – 15:40

NIEDZIELA 11:00 – 15:00

Posts Grid

W niedzielę w Jordanowie Śląskim darmowe badania lekarskie. Powiat Wrocławski zaprasza na Białą Niedzielę

Fot. Powiat Wrocławski Zbadaj się, to nie boli, czyli bezpłatne badania i konsultacje medyczne! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Zarząd Powiatu Wrocławskiego zaprasza na kolejną edycję...

Mocne wrażenie niczym z przygodowego filmu. Runmageddon Rolantowice już w ten weekend!

Letnia edycja Runmageddonu zaskoczy uczestników nowościami oraz umożliwi im bieg po pełnej przygód trasie usłanej przeszkodami i kopalnianymi utrudnieniami. Postapokaliptyczny klimat wydarzenie zaczaruje uczestników, którzy...

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.