Na imprezie szkolnej puszczono balon, który doleciał do stratosfery (galeria)

Ponad 170 kilometrów od Sobótki wylądował balon meteorologiczny puszczony na festynie w szkole podstawowej nr 2. Lot można było oglądać on-line na projektorze w szkole.

Podczas Dnia Patrona Szkoły zorganizowano wiele zabaw, pokazów i loterię fantową (fot. bom)

Ponad 170 kilometrów od Sobótki wylądował balon meteorologiczny puszczony na festynie w szkole podstawowej nr 2. Lot można było oglądać on-line na projektorze w szkole.

Piknik zorganizowano z okazji Dnia Patrona Szkoły. Do udziału zaproszono krótkofalowców, którzy puścili w kosmos balon meteorologiczny. Transportował on prace plastyczne uczniów, kamerę i nadajnik GPS.

– Balon doleci do stratosfery. Jest tam mało tlenu, a temperatura sięga minus 60 stopni Celsjusza. Na 30 kilometrach wysokości ciśnienie jest prawie tysiąckrotnie niższe niż na ziemi, dlatego jest to wyzwanie na sprzętu elektronicznego, który leci z balonem – mówi Włodzimierz Tarnowski, prezes klubu krótkofalowców.

Dzięki nadajnikowi GPS, lot transmitowany był na żywo w szkole. Balon wzniósł się na wysokość trzydziestu kilometrów. Znaleziono go w województwie łódzkim w okolicach miejscowości Pędziwiatry. Przeleciał około 170 km. To nie jedyna atrakcja imprezy.

Do udziału zaproszono sportowca Tomasza Łyko, który po wypadku porusza się na wózku inwalidzkim. Kilka lat temu zdobył on tytuł Mistrza Polski w jeździe na czas w szóstych Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym Niepełnosprawnych.

– Podczas festynu odbywają się kwesty na rzecz niepełnosprawnego Szymona oraz na wymianę bieżni o długości 60 metrów i skoczni z podbiegiem. Niestety nie uda nam się zebrać 300 tysięcy zł na wymianę nawierzchni boiska. Jest ona wykonana ze specjalnej gumy. Mamy za to wspaniały plac zabaw z siłownią, który został niedawno otwarty – informuje Wojciech Magnucki, nauczyciel i współorganizator imprezy.

Na imprezę zaproszono strażaków, którzy uczyli dzieci pierwszej pomocy przedmedycznej. Sporym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, gdzie główną nagrodą była hulajnoga elektryczna. Wieczorem odbyła się zabawa andrzejkowa.

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...