Na sesji o dzikich wysypiskach i zagrożeniach, które spowodują przyszłe inwestycje

W Jordanowie Śląskim ma powstać specjalna komisja, która będzie monitorować ważne sprawy dla mieszkańców np. kwestię smogu lub budowę odcinka drogi krajowej nr 8.

Radna Elżbieta Mazurek poinformowała o dzikim wysypisku śmieci przy drodze Jordanów Śląski – Sobótka. Sprawę bada policja  (fot. bom)

W Jordanowie Śląskim powstanie specjalna komisja, która będzie monitorować sprawy ważne dla mieszkańców np. jakość powietrza lub budowę drogi krajowej nr 8.

Doraźna komisja do spraw planowania przestrzennego ma informować ludzi o zagrożeniach związanych z budową trasy.

– Każdy będzie mógł się wypowiedzieć, jakie widzi zagrożenia w związku z aktywnością gospodarczą na naszym terenie. Na obradach komisji będą brane pod uwagę wszystkie uwagi mieszkańców – informuje radny Zbigniew Zagórski, inicjator powołania komisji.

Organizowane mają być zebrania z inwestorami, którzy przedstawią plany swojej działalności. Będą one dotyczyć różnych problemów np. smogu lub budowy stacji bazowych 5G.

– Budowa odcinka ósemki to najpotężniejszą inwestycja w historii gminy, dlatego chcemy monitorować działania, aby później nie było problemów – dodaje radny.

W dalszej części sesji poruszono kwestię nielegalnych wysypisk. Radna Elżbieta Mazurek poinformowała, że w dole przy drodze Jordanów – Sobótka, nieznani sprawcy wyrzucili kilkanaście ciężarówek śmieci. Nielegalny proceder odbywał się w nocy. Odpady (głównie plastiki) miała przysypać ziemią koparka.

– Działka należy do KOWR-u (Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa). Sprawę zgłosiliśmy do tej instytucji. Powiadomiliśmy też policję, która już posiada numery rejestracyjne pojazdu. Sprawcy są namierzani – wyjaśnia Paweł Filipczak, wójt gminy Jordanów Śląski.

Podobna sytuacja wydarzyła się niedaleko Mlecznej. Tam również nieznani sprawcy wyrzucili tony odpadów. Sprawę badają funkcjonariusze.

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...