Na sesji o likwidacji sołectwa i chorym lisie, który biega po osiedlu Różanym

Na sesję zaproszono organizatorów największych imprez sportowych w Sobótce. Kwiaty wręczono nowo wybranym szefom zarządów osiedli. Ogłoszono też konsultacje z mieszkańcami w sprawie likwidacji urzędu sołtysa w Sobótce.

fot. Zdaniem władz  likwidacja urzędu sołtysa jest wymogiem prawnym. Mieszkańcy będą mieli miesiąc na zapoznanie się z projektem uchwały

Na sesję zaproszono organizatorów największych imprez sportowych w Sobótce. Kwiaty wręczono nowo wybranym szefom zarządów osiedli. Ogłoszono też konsultacje z mieszkańcami w sprawie likwidacji urzędu sołtysa w Sobótce.

Ponad 4500 uczestników wzięło udział w 12. Panas Półmaratonie Ślężańskim. Tegoroczna impreza została wpisana do Korony Polskich Półmaratonów. Na zebranie zaproszono współorganizatorów biegów. Władze Sobótki podziękowały również organizatorom wyścigu kolarskiego Ślężański Mnich – była to już 26. edycja Memoriału Romana Ręgorowicza. Na scenę zaproszono Antoniego Stankiewicza, Wojciecha Kacperskiego, Andrzeja Huzarskiego i Przemysława Bednarka.

– To ich zasługą jest, aby Sobótka była kojarzona ze sportem przez wielkie es. Półmaraton Panas czy rozpoczęcie sezonu kolarskiego to imprezy, dzięki którym jesteśmy rozpoznawalni w Polsce – mówił Mirosław Jarosz, burmistrz Sobótki.

W dalszej części radna Hanna Piwowarska poinformowała o wyborach do zarządów osiedlowych nr 1 i 2. Na przewodniczących ponownie wybrano Artura Marchlewskiego i Leszka Marczyńskiego.

– Problemów w Sobótce jest dużo. Zawsze próbujemy ludziom pomagać w ramach możliwości prawnych. Na zebraniach rozwiązujemy małe i duże konflikty. Jestem optymistą, jeśli chodzi o obecny skład naszego zarządu – podkreślił Leszek Marczyński, przewodniczący Zarządu Osiedla nr 2 w Sobótce.

Radni głosowali też w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących zniesienia sołectwa Sobótka. Czternastu radnych było za. Przeciwny był Ryszard Saltarski, radny i sołtys Sobótki. Zdaniem władz likwidacja urzędu sołtysa jest wymogiem prawnym i nie opłaca się go utrzymywać.

– W skład sołectwa wchodzi ten sam obszar, który znajduje się w obszarze działania zarządów osiedli nr 1 i 2. Roczny koszt utrzymania sołectwa wynosi 3300 zł. Koszty te powielają wydatki, jakie powinny być ponoszone w samorządach osiedli – przekonywała Violetta Gaworczyk, sekretarz gminy.

Mieszkańcy będą mieli miesiąc na zapoznanie się z tekstem konsultacji. Na koniec Leszek Marczyński poinformował, że tuż przed sesją otrzymał niepokojącą informację, że na osiedlu Różanym widziano chorego lisa. Mieszkańcy obawiają się o swoje zdrowie.

Zebranie Zarządu Osiedlowego nr 2 w Sobótce odbędzie się 26 kwietnia o godz. 17. w lokalu Pod Basztą. Zarząd osiedla nr 1 zaprasza na spotkanie siódmego maja o godz. 17. w Urzędzie Miasta i Gminy w Sobótce.

 

 

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...