Szczyt zakażeń przed nami. Nie wszystkich da się uratować.

Szczyt zakażeń przed nami. Nie wszystkich da się uratować. Staniemy przed dramatycznymi wyborami, komu pomagać – mówi prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

Zdaniem Krzysztofa Simona, Polska była zupełnie nieprzygotowana na epidemię, a działania podjęto zbyt późno (fot. TuWrocław)

Najgorzej będzie na przełomie kwietnia i maja. Staniemy przed dramatycznymi wyborami, komu pomagać – mówi prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

Zdaniem prof. Simona, Polska była zupełnie nieprzygotowana na epidemię, a działania podjęto zbyt późno. W rozmowie z „Rzeczpospolitą” lekarz prognozuje, że szczyt zakażeń jest przed nami.

– Najgorsze czeka nas na przełomie kwietnia i maja. Ludzie normalnie chorują, nie tylko na koronawirusa. Innym również musimy zapewnić opiekę. Czy wystarczy łóżek, respiratorów i sprzętu dla wszystkich chorych, kiedy będziemy w szczycie epidemii? Obawiam się, że będziemy musieli wybierać, kogo leczyć, a komu dać umrzeć – podkreśla ordynator.

Ministerstwo Zdrowia zabroniło Krzysztofowi Simonowi i wszystkim konsultantom krajowym wypowiadać się na tematy dotyczące koronawirusa. Lekarz zaprotestował.

– Bo uważam się za przyzwoitego człowieka, mam określoną widzę popartą doświadczeniem i nie będzie mi żadna pani wiceminister zakazywała wypowiadania się na tematy zawodowe, związane z troska o zdrowie obywateli – mówi Simon.

Według ordynatora pandemia obnaża braki w służbie zdrowia, która jest kompletnie nieprzygotowana na taką sytuację.

Krytycznie odniósł się też do organizacji majowych wyborów prezydenckich i ocenił, że w pierwszej kolejności należy ratować ludzkie życie.

Żródło: Rzeczpospolita, Nwc

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.