Nie będzie cuchnących pojemników i dzikiego wysypiska

Na sesji w Mietkowie o kartach dla seniorów, kłopotliwych pojemnikach na odpady biodegradowalne i likwidacji nielegalnych wysypisk.

Na sesji przedstawiono nową kierowniczą GOPS-u. Podjęto wiele uchwał i mówiono o problemach zgłaszane przez sołtysów (fot. bom, Gabriela Walkiewicz)

Na sesji w Mietkowie o kartach dla seniorów, kłopotliwych pojemnikach na odpady biodegradowalne i likwidacji nielegalnych wysypisk.

Nową kierowniczką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (GOPS) w Mietkowie została Marta Waniszewska, która z wykształcenia jest m.in. psychologiem. Zastąpiła ona Małgorzatę Orman, która przeszła na emeryturę. W dalszej części zebrania wójt odniósł się do spraw zgłaszanych przez sołtysów. Miesiąc temu Kamila Czmiel – szefowa klubu seniora prosiła radnych o pomoc w uzyskaniu tzw. Ogólnopolskiej Karty Seniora. Wejściówka upoważnia do zniżek w placówkach zdrowia i na różne imprezy kulturalne.

– Zrobiliśmy rozeznanie w tej sprawie. Musimy na to wydać istotne pieniądze. Potencjalny koszt to ok. 6 tys. zł. Jednak każdy o kartę może ubiegać się indywidualnie. O szczegółach porozmawiam z panią prezes – poinformował wójt Adam Kozarowicz.

Następna sprawa dotyczyła wjazdu do podstawówki od ulicy Kolejowej. O sprawie wcześniej pisaliśmy. Na wąskiej drodze nie ma pasów oddzielających ruch. Znajduje się tam ostry zakręt zasłonięty żywopłotem, przez który nie widać uczniów. Sprawę wiele razy poruszano na sesji.

– W przyszłym roku zamierzamy przedłużyć chodnik, który przechodzi przez plac zabaw w przedszkolu. Zrobimy tak, aby można było przejść bezpiecznie. Poprawi się widoczność na łuku. Połatamy też dziury w drodze – zapowiedział wójt.

Od wielu lat w okolicach Mietkowa istnieje dzikie wysypisko śmieci (przy drodze Milin – Mietków). Gmina ma usunąć podrzucane tam odpady. Do akcji ma się włączyć tzw. rejon dróg, który ma zasypać dziurę kamieniami z remontowanych poboczy. Gabriela Walkiewicz, sołtys Ujowa zgłosiła problem z pojemnikami na odpady biodegradowalne.

– Czy pojemniki są nam potrzebne? Przecież ludzie mają przy domach kompostowniki. Do brązowych pojemników mieszkańcy wyrzucają śmieci. Latem lęgną się tam muchy i unosi się niewyobrażalny fetor. To niepotrzebny koszt dla gminy, bo za wywóz odpadów trzeba sporo płacić. Nie można ich zlikwidować? – pytała pani sołtys.

Do pojemników ludzie wyrzucają różne nieczystości m.in. starą żywność, pampersy i plastikowe butelki. Wójt zapewnił, że pojemniki po nowym roku znikną. Włodarz poinformował, że nowa deklaracja śmieciowa zapewnia utrzymanie w gospodarstwach kompostowników. Gmina będzie musiała skontrolować posesje i sprawdzić, jak ludzie segregują odpady.

Na koniec mówiono o zmianach w regulaminie świetlic. Sołtysi mają pobierać kaucję od osób wynajmujących sale. Depozyt ma pokryć ewentualne koszty zniszczenia mienia, do których dochodzi podczas imprez.

 

Posts Grid

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...