Nie chcą drogi ekspresowej i nawierzchni z kostki brukowej

Radni z Jordanowa Śląskiego chcą ponownie omówić przebieg rozbudowy drogi krajowej nr 8. Petycję przeciwko budowie piszą też mieszkańcy Olbrachtowic.

Zdaniem GDDKiA każdy mieszkaniec, który nie zgadza się na budowę drogi może przesłać ankietę z uwagami do 11 czerwca. Druki można pobrać w urzędzie gminy lub ze strony www.dk8.pl. (fot. bom, zdjęcie ilustracyjne)

Radni z Jordanowa Śląskiego chcą ponownie omówić przebieg rozbudowy drogi krajowej nr 8. Petycję przeciwko budowie piszą też mieszkańcy Olbrachtowic.

Wójt Paweł Filipczak wysłał pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA oddział we Wrocławiu) w sprawie kolejnego spotkania odnośnie rozbudowy krajowej ósemki.

– Wyrażamy zaniepokojenie przebiegiem trasy E1, E2 i E4 w bliskości miejscowości Glinica. W związku z tym wnioskujemy o przesunięcie o około 300 metrów od wyżej wymienionej lokalizacji w kierunku wschodnim, bliżej miejscowości Jordanów Śląski – informuje wójt.

Władze gminy chcą, aby uwzględnić w studium zwiększenia ilości mostów nad drogami publicznymi i wewnętrznymi. Informują, że wariant E2 jest najbardziej zgodny z planem zagospodarowania przestrzennego Jordanowa. Na przebieg drogi nie zgadzają się również mieszkańcy Olbrachtowic (gmina Sobótka). Niedawno w świetlicy zorganizowano spotkanie, na które przyszło dwadzieścia osób.

– Chcemy przekazać burmistrzowi Sobótki petycję z listą podpisów przeciwko budowie drogi i ankietami, które są skierowane do GDDKiA. Ludzie chcą przesunięcia budowy wzdłuż starej „ósemki” w pobliżu Kobierzyc – mówi Emil Pawlina, sołtys Olbrachtowic.

Nieoficjalnie mieszkańcy skarżą się również na władze w innej sprawie. Chodzi im o wymianę nawierzchni drogi brukowej, która przechodzi przez wieś. Tłumaczą, że samorząd o nich zapomniał. Od lat czekają na zamianę bruku na asfalt. Nawierzchnia została zniszczona w latach 90. Dewastowały ją ciężarówki przewożące przez Olbrachtowice buraki z Mirosławic do cukrowni w Pustkowie Żurawskim.

 

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...