Nie ma pieniędzy na remont dachu świetlicy w Rogowie Sobóckim

Co dalej z dziurawym dachem obiektu przy ulicy Szkolnej? O rozpoczęcie prac postulują mieszkańcy. Niestety gmina nie ma teraz pieniędzy.

Obiekt przy podstawówce powstał w czasach peerelu. Zbudowano go w czynie społecznym. Od tamtej pory dach łatany jest papą (fot. screen google maps)

Co dalej z dziurawym dachem świetlicy przy ulicy Szkolnej? O rozpoczęcie prac postulują mieszkańcy. Niestety gmina nie ma teraz pieniędzy.

Zdarzało się, że woda zalewała pomieszczenia a na ścianach tworzyły się zacieki. Dach był wielokrotnie łatany. Obecnie znajduje się tam kilka warstw papy. O pieniądze na remont walczy sołtys Rogowa Sobóckiego.

– Za burmistrza Dobrowolskiego powstał kosztorys na sumę 130 tysięcy złotych. Jednak prac nie rozpoczęto. Cały plan umieszczono w zadaniu rezerwowym gminy – informuje sołtys Andrzej Bzymek.

Zdaniem mieszkańców władze gminy nie kwapią się do szybkiego przeprowadzenia remontu. Niektórzy postulują, aby obecny płaski dach przebudować na spadzisty. Jednak urząd gminy informuje, że potrzeb w zakresie świetlic jest bardzo dużo a stan techniczny wielu jest niezadowalający. Niedawno zapadła decyzja w sprawie zamknięcia świetlicy w Michałowicach.

– Świetlica w Rogowie powstała w czynie społecznym. Budynek ma ponad 30 lat. Poprzednia rada sołecka i obecna chcą, aby dach został przebudowany na dwuspadowy. I tu pojawia się problem – tłumaczy radna Danuta Szczęch-Drozd.

Rada sołecka chce znaleźć wykonawcę, który tanio przeprowadzi remont. Ma on kosztować zaledwie 45 tys. zł. Jednak są wsie np. Strachów, Żerzuszyce, w których w ogóle nie ma świetlic. Ludzie spotykają się w domach sołtysów.

– Dlatego powinniśmy patrzeć na problem całościowo. Uważam jednak, że dach należy zabezpieczyć. Jeżeli znajdą się pieniądze na remont dachu, to ostatnie słowo będzie należało do radnych – dodaje Danuta Szczęch-Drozd.

Burmistrz i radni uważają, że sprawą ważniejszą jest rozbudowa podstawówki w Rogowie. Chodzi o zwiększenie liczby klas i remonty toalet. Przewidywany koszt może wynosić nawet 2 mln zł. Prace w szkole miałyby ruszyć w przyszłym roku.

Niedawno sołtys Andrzej Bzymek otrzymało pismo odnośnie dachu. Zastępca burmistrza Ewa Fiedler-Łeńska tłumaczy, że w tegorocznym budżecie są pieniądze na wielomilionowe inwestycje np. budowa kanalizacji w Będkowicach, Księginicach Małych i Przemiłowie. Remont dachu został ujęty w tzw. zadaniach rezerwowych. To oznacza, że prace ruszą w nieznanej przyszłości, gdy w budżecie znajdą się pieniądze na ten cel.

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...