Nie ma pieniędzy na remont dachu świetlicy w Rogowie Sobóckim

Co dalej z dziurawym dachem obiektu przy ulicy Szkolnej? O rozpoczęcie prac postulują mieszkańcy. Niestety gmina nie ma teraz pieniędzy.

Obiekt przy podstawówce powstał w czasach peerelu. Zbudowano go w czynie społecznym. Od tamtej pory dach łatany jest papą (fot. screen google maps)

Co dalej z dziurawym dachem świetlicy przy ulicy Szkolnej? O rozpoczęcie prac postulują mieszkańcy. Niestety gmina nie ma teraz pieniędzy.

Zdarzało się, że woda zalewała pomieszczenia a na ścianach tworzyły się zacieki. Dach był wielokrotnie łatany. Obecnie znajduje się tam kilka warstw papy. O pieniądze na remont walczy sołtys Rogowa Sobóckiego.

– Za burmistrza Dobrowolskiego powstał kosztorys na sumę 130 tysięcy złotych. Jednak prac nie rozpoczęto. Cały plan umieszczono w zadaniu rezerwowym gminy – informuje sołtys Andrzej Bzymek.

Zdaniem mieszkańców władze gminy nie kwapią się do szybkiego przeprowadzenia remontu. Niektórzy postulują, aby obecny płaski dach przebudować na spadzisty. Jednak urząd gminy informuje, że potrzeb w zakresie świetlic jest bardzo dużo a stan techniczny wielu jest niezadowalający. Niedawno zapadła decyzja w sprawie zamknięcia świetlicy w Michałowicach.

– Świetlica w Rogowie powstała w czynie społecznym. Budynek ma ponad 30 lat. Poprzednia rada sołecka i obecna chcą, aby dach został przebudowany na dwuspadowy. I tu pojawia się problem – tłumaczy radna Danuta Szczęch-Drozd.

Rada sołecka chce znaleźć wykonawcę, który tanio przeprowadzi remont. Ma on kosztować zaledwie 45 tys. zł. Jednak są wsie np. Strachów, Żerzuszyce, w których w ogóle nie ma świetlic. Ludzie spotykają się w domach sołtysów.

– Dlatego powinniśmy patrzeć na problem całościowo. Uważam jednak, że dach należy zabezpieczyć. Jeżeli znajdą się pieniądze na remont dachu, to ostatnie słowo będzie należało do radnych – dodaje Danuta Szczęch-Drozd.

Burmistrz i radni uważają, że sprawą ważniejszą jest rozbudowa podstawówki w Rogowie. Chodzi o zwiększenie liczby klas i remonty toalet. Przewidywany koszt może wynosić nawet 2 mln zł. Prace w szkole miałyby ruszyć w przyszłym roku.

Niedawno sołtys Andrzej Bzymek otrzymało pismo odnośnie dachu. Zastępca burmistrza Ewa Fiedler-Łeńska tłumaczy, że w tegorocznym budżecie są pieniądze na wielomilionowe inwestycje np. budowa kanalizacji w Będkowicach, Księginicach Małych i Przemiłowie. Remont dachu został ujęty w tzw. zadaniach rezerwowych. To oznacza, że prace ruszą w nieznanej przyszłości, gdy w budżecie znajdą się pieniądze na ten cel.

Posts Grid

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

W niedzielę w Jordanowie Śląskim darmowe badania lekarskie. Powiat Wrocławski zaprasza na Białą Niedzielę

Fot. Powiat Wrocławski Zbadaj się, to nie boli, czyli bezpłatne badania i konsultacje medyczne! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Zarząd Powiatu Wrocławskiego zaprasza na kolejną edycję...

Mocne wrażenie niczym z przygodowego filmu. Runmageddon Rolantowice już w ten weekend!

Letnia edycja Runmageddonu zaskoczy uczestników nowościami oraz umożliwi im bieg po pełnej przygód trasie usłanej przeszkodami i kopalnianymi utrudnieniami. Postapokaliptyczny klimat wydarzenie zaczaruje uczestników, którzy...