Niesprawną ciężarówką przewoził schody. Ładunek nie był zabezpieczony

Na drodze krajowej nr 8 w pobliżu Jordanowa Śląskiego, kierowca przewoził ciężarówką drewniane schody. Ładunek nie był zabezpieczony a kierowca nie miał ważnych dokumentów.

Podczas kontroli okazało się, że kierowca nie posiada wykresówek na podstawie, których można określić czas prowadzenia pojazdu, obowiązkowych przerw i odpoczynków (fot. ITD Wrocław)

Na drodze krajowej nr 8 w pobliżu Jordanowa Śląskiego, kierowca przewoził ciężarówką drewniane schody. Ładunek nie był zabezpieczony a kierowca nie miał ważnych dokumentów.

Inspekcja Transportu Drogowego kontrolowała pojazdy na krajowej ósemce. Między Jordanowem Śląskim a Pustkowem Wilczkowskim zatrzymali do kontroli ciężarowego mercedesa. Okazało się, że przewożony ładunek nie był w żaden sposób zabezpieczony przed zmianą położenia lub zsunięciem się ze skrzyni ładunkowej.

– Kierowca nie miał też dokumentów uprawniających do przewozu, nie posiadał wykresówek określających czas pracy. Pojazd miał liczne usterki techniczne zagrażające bezpieczeństwu – wylicza jeden z inspektorów.

Funkcjonariusze ITD wykryli m.in. nieszczelny układ wydechowy, łyse opony (starty bieżnik) i problemy ze światłami. Kierowca nie miał też licencji na wykonanie zawodu przewoźnika lub zaświadczenia, że transportuje ładunek na własne potrzeby.

Inspektorzy ukarali kierującego mandatami za braki dokumentacji, niezabezpieczony ładunek i prowadzenie niesprawnego pojazdu. Zatrzymano również dowód rejestracyjny.

Według statystyk Komendy Głównej Policji w ubiegłym roku na drodze krajowej nr 8 doszło do 127 wypadków. Zginęły 32 osoby. Liczba rannych – 173.

 

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...