Od 15 maja ruszają biblioteki. Poznaj nowe zasady

Limitowana liczba osób, brak dostępu czytelnika do półek i obowiązkowa dezynfekcja dłoni. Przy takich obostrzeniach od piątku czynne będą biblioteki w Sobótce.

Dostęp do księgozbioru został ograniczony. Wypożyczalnia mieścić się będzie na parterze (fot. Tomasz Nycz)

Limitowana liczba osób, brak dostępu czytelnika do półek i obowiązkowa dezynfekcja dłoni. Przy takich obostrzeniach od piątku czynne będą biblioteki w Sobótce.

Podczas trwającej od marca kwarantanny biblioteki w gminach utrzymywały stały kontakt z czytelnikami oferując różne aktywności on-line. 15 maja rusza Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Ślężańskim Ośrodku Kultury przy ulicy Chopina w Sobótce.

– Jestem kojarzona z miejscem pracy. W sobotę na targu sporo osób pytało mnie, kiedy zostanie otwarta biblioteka. Bardzo mi miło, że jest takie oczekiwanie. Od początku zamknięcia podtrzymywaliśmy kontakt z czytelnikami poprzez nasze media społecznościowe oraz promowaliśmy e-zasoby, z których można korzystać w domu – mówi Ewa Dąbrowska, kierownik biblioteki w Sobótce.

Od piątku wznawia też działalność filia biblioteki w Sobótce Zachodniej przy ulicy Zmorskiego 2. W obu placówkach księgozbiór liczy około 20 tysięcy woluminów.

– Uzyskaliśmy zgodę sanepidu na otwarcie placówek w ścisłych reżimach sanitarnych. Kiedy rząd zaczął wprowadzać kolejny etap odmrożeń, czytelnicy zaczęli interesować się otwarciem bibliotek – informuje Michał Hajdukiewicz, dyrektor Ślężańskiego Ośrodka Kultury.

Dla zgodności z ogólnokrajowymi zasadami bezpieczeństwa czytelników i pracowników wypożyczalnia mieścić się będzie na parterze budynku.

Oto nowe zasady funkcjonowania placówek:

– Wypożyczalnia biblioteki przy Chopina funkcjonuje na parterze Regionalnego Centrum Kultury Słowiańskiej.
– Pomieszczenia są stale wentylowane.
– Brak dostępu do księgozbioru i audiobooków – zbiory podaje bibliotekarz.
– Zasób oferty do wypożyczenia jest ograniczony.
– W wypożyczalni znajduje się płyn do dezynfekcji dłoni, lada biblioteczna posiada ochronną pleksi, bibliotekarze zabezpieczeni są w środki ochrony osobistej.
– Czytelnicy zobowiązani są do noszenia maseczek, zakładania rękawiczek jednorazowych i używania płynów do dezynfekcji oraz zachowania 2 metrów dystansu.
– W wypożyczalni jednorazowo mogą znajdować się dwie osoby (nie dotyczy personelu), a w filii może przebywać jedna osoba.
– Czytelnik może wypożyczyć maksymalnie 4 książki lub audiobooki.

Oddawane zbiory czytelnik umieszcza w wyznaczonym pojemniku, gdzie poddane będą czterodniowej kwarantannie, a następnie odpisane z konta i włączone do księgozbioru.
– Zbiory wypożyczane są na okres nie dłuższy niż jeden miesiąc.
– Czytelnicy powinni uwzględnić istnienie rygorów i ograniczyć wizyty w bibliotekach (2 razy w miesiącu).
– Zachęca się do korzystania z dostępnych platform ebooków: systemów Legimi i IBUK Libra.
– Czytelnie pozostają nieczynne.

– Do odwołania nie będą organizowane wydarzenia kulturalne, spotkania i zajęcia biblioteczne.

 

 

Posts Grid

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

W niedzielę w Jordanowie Śląskim darmowe badania lekarskie. Powiat Wrocławski zaprasza na Białą Niedzielę

Fot. Powiat Wrocławski Zbadaj się, to nie boli, czyli bezpłatne badania i konsultacje medyczne! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Zarząd Powiatu Wrocławskiego zaprasza na kolejną edycję...

Mocne wrażenie niczym z przygodowego filmu. Runmageddon Rolantowice już w ten weekend!

Letnia edycja Runmageddonu zaskoczy uczestników nowościami oraz umożliwi im bieg po pełnej przygód trasie usłanej przeszkodami i kopalnianymi utrudnieniami. Postapokaliptyczny klimat wydarzenie zaczaruje uczestników, którzy...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *