Od poniedziałku większy luz, ale w maseczkach długo jeszcze będziemy chodzić

Rząd zdejmuje zakaz spacerów po lasach i parkach. W kolejnych etapach mają zostać otwarte zakłady fryzjerskie i kosmetyczne.

Na konferencji minister Łukasz Szumowski poinformował, że nakaz noszenia maseczek będzie obowiązywał do czasu wprowadzenia szczepionki przeciw Covid-19 (fot. RMF)

Rząd zdejmuje zakaz spacerów po lasach i parkach. W kolejnych etapach mają zostać otwarte zakłady fryzjerskie i kosmetyczne.

Na konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował o liberalizacji zasad, które wprowadzono w związku z pandemią. Zmiany wejdą w życie od 20 kwietnia.

Od poniedziałku będzie można biegać, swobodnie jeździć na rowerze i przemieszczać się z maseczką. Nadal będzie obowiązywał odpowiedni dystans. Place zabaw będą zamknięte do odwołania.

– Przystępujemy do stopniowego zdejmowania pewnych obostrzeń. Otwieramy parki i lasy. Nie traktujmy tego jako zaproszenie do niekontrolowanej rekreacji. To raczej ma być zwiększony komfort zdrowia psychicznego. Łagodzimy też przepisy w handlu – poinformował Mateusz Morawiecki.

W sklepach do stu metrów kwadratowych obowiązywać będzie limit 4 osób na jedną kasę. Od poniedziałku w kościołach będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni.

Również od 20 kwietnia bez dorosłego będą mogły wychodzić z domu dzieci, które ukończyły 13 lat.

Nadal obowiązują zakazy dotyczące imprez masowych. Nieczynne pozostają szkoły, żłobki i przedszkola. 3 maja mają zostać otwarte granice.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że nakaz zasłaniania ust i nosa maseczkami będzie obowiązywał aż do czasu wprowadzenia szczepionki przeciw Covid-19.

 

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.