Od poniedziałku większy luz, ale w maseczkach długo jeszcze będziemy chodzić

Rząd zdejmuje zakaz spacerów po lasach i parkach. W kolejnych etapach mają zostać otwarte zakłady fryzjerskie i kosmetyczne.

Na konferencji minister Łukasz Szumowski poinformował, że nakaz noszenia maseczek będzie obowiązywał do czasu wprowadzenia szczepionki przeciw Covid-19 (fot. RMF)

Rząd zdejmuje zakaz spacerów po lasach i parkach. W kolejnych etapach mają zostać otwarte zakłady fryzjerskie i kosmetyczne.

Na konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował o liberalizacji zasad, które wprowadzono w związku z pandemią. Zmiany wejdą w życie od 20 kwietnia.

Od poniedziałku będzie można biegać, swobodnie jeździć na rowerze i przemieszczać się z maseczką. Nadal będzie obowiązywał odpowiedni dystans. Place zabaw będą zamknięte do odwołania.

– Przystępujemy do stopniowego zdejmowania pewnych obostrzeń. Otwieramy parki i lasy. Nie traktujmy tego jako zaproszenie do niekontrolowanej rekreacji. To raczej ma być zwiększony komfort zdrowia psychicznego. Łagodzimy też przepisy w handlu – poinformował Mateusz Morawiecki.

W sklepach do stu metrów kwadratowych obowiązywać będzie limit 4 osób na jedną kasę. Od poniedziałku w kościołach będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni.

Również od 20 kwietnia bez dorosłego będą mogły wychodzić z domu dzieci, które ukończyły 13 lat.

Nadal obowiązują zakazy dotyczące imprez masowych. Nieczynne pozostają szkoły, żłobki i przedszkola. 3 maja mają zostać otwarte granice.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że nakaz zasłaniania ust i nosa maseczkami będzie obowiązywał aż do czasu wprowadzenia szczepionki przeciw Covid-19.

 

 

Posts Grid

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *