W nocy hałas nie do zniesienia. Wszystko przez ciężarówki! Skarży się czytelnik

Eugeniusz Madej nie chce, aby samochody dostawcze zatrzymywały się pod sklepem Dino. Mieszkaniec żąda, aby gmina postawiła znak zakazu wjazdu dla ciężarówek przy ul. Słowackiego.

Dom pana Eugeniusza graniczy z parkingiem, na którym zatrzymują się samochody dostawcze (fot. bom)

Eugeniusz Madej nie chce, aby samochody dostawcze zatrzymywały się pod sklepem Dino. Mieszkaniec żąda, aby gmina postawiła znak zakazu wjazdu dla ciężarówek przy ul. Słowackiego.

Posesja pana Eugeniusza graniczy z marketem Dino. Mieszkaniec Sobótki twierdzi, że ciężkie pojazdy dostawcze przyjeżdżają nawet w nocy. Hałas i drgania silników powodują duże uciążliwości. Wcześniej sieciówka zapewniała, że dostawy będą odbywać się w godz. 8-15. Tak, jednak się nie stało.

– W domu pękają mi ściany. Hałas w porze nocnej jest szczególnie uciążliwy. Właściciel sklepu obiecał, że dostawy będą odbywać się mniejszymi samochodami. Poprosiłem o pomoc gminę – opowiada Eugeniusz Madej.

Sprawa ciągnie się od 2019 roku i lokator jest już zdesperowany. Kiedy auto dostawcze przyjechało o godz. 1 w nocy, pan Eugeniusz wezwał policję. Funkcjonariusze spisali protokół.

Podobnych interwencji było więcej. Mieszkaniec walczy o postawienie znaku zakazu wjazdu dla ciężarówek przed sklepem. Nie chce również, aby dostawczaki parkowały na Słowackiego. Co na to gmina?

– Według prawa z drogi publicznej każdy może korzystać. Nie ma podstaw do ograniczenia dostępu samochodów ciężarowych, którymi odbywają się dostawy pod sklepem Dino – odpowiada burmistrz Mirosław Jarosz.

Zdaniem urzędników ustawienie znaku byłoby wbrew art 2. prawa przedsiębiorców, które zapewnia wolność działalności gospodarczej, dla każdego i na równych prawach.

Niedawno Eugeniusz Madej napisał kolejny list do dyrekcji Dino i czeka na odpowiedź. Przekonuje też, że będzie walczył, aby gmina postawiła znak i słupki ograniczające wjazd. Do sprawy wrócimy.

 

 

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.