W nocy hałas nie do zniesienia. Wszystko przez ciężarówki! Skarży się czytelnik

Eugeniusz Madej nie chce, aby samochody dostawcze zatrzymywały się pod sklepem Dino. Mieszkaniec żąda, aby gmina postawiła znak zakazu wjazdu dla ciężarówek przy ul. Słowackiego.

Dom pana Eugeniusza graniczy z parkingiem, na którym zatrzymują się samochody dostawcze (fot. bom)

Eugeniusz Madej nie chce, aby samochody dostawcze zatrzymywały się pod sklepem Dino. Mieszkaniec żąda, aby gmina postawiła znak zakazu wjazdu dla ciężarówek przy ul. Słowackiego.

Posesja pana Eugeniusza graniczy z marketem Dino. Mieszkaniec Sobótki twierdzi, że ciężkie pojazdy dostawcze przyjeżdżają nawet w nocy. Hałas i drgania silników powodują duże uciążliwości. Wcześniej sieciówka zapewniała, że dostawy będą odbywać się w godz. 8-15. Tak, jednak się nie stało.

– W domu pękają mi ściany. Hałas w porze nocnej jest szczególnie uciążliwy. Właściciel sklepu obiecał, że dostawy będą odbywać się mniejszymi samochodami. Poprosiłem o pomoc gminę – opowiada Eugeniusz Madej.

Sprawa ciągnie się od 2019 roku i lokator jest już zdesperowany. Kiedy auto dostawcze przyjechało o godz. 1 w nocy, pan Eugeniusz wezwał policję. Funkcjonariusze spisali protokół.

Podobnych interwencji było więcej. Mieszkaniec walczy o postawienie znaku zakazu wjazdu dla ciężarówek przed sklepem. Nie chce również, aby dostawczaki parkowały na Słowackiego. Co na to gmina?

– Według prawa z drogi publicznej każdy może korzystać. Nie ma podstaw do ograniczenia dostępu samochodów ciężarowych, którymi odbywają się dostawy pod sklepem Dino – odpowiada burmistrz Mirosław Jarosz.

Zdaniem urzędników ustawienie znaku byłoby wbrew art 2. prawa przedsiębiorców, które zapewnia wolność działalności gospodarczej, dla każdego i na równych prawach.

Niedawno Eugeniusz Madej napisał kolejny list do dyrekcji Dino i czeka na odpowiedź. Przekonuje też, że będzie walczył, aby gmina postawiła znak i słupki ograniczające wjazd. Do sprawy wrócimy.

 

 

 

Posts Grid

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *