Plany wdrożenia jednego biletu komunikacyjnego, w niektórych gminach

Ze zintegrowanego biletu będą mogli korzystać mieszkańcy Sobótki? Wspólna Urbankarta ma działać w 15 gminach na Dolnym Śląsku.

Wspólny bilet na autobusy, pociągi i tramwaje ma uprościć życie pasażerom i obniżyć koszty przejazdów (fot. TVP)

Ze zintegrowanego biletu będą mogli korzystać mieszkańcy Sobótki? Wspólna Urbankarta ma działać w 15 gminach na Dolnym Śląsku.

Jeden bilet w formie karty na komunikację publiczną dla Wrocławia ma ułatwić życie pasażerom i obniżyć koszty przejazdów.

Wrocławski magistrat szuka firmy, która opracuje analizę wspólnego biletu dla 15 gmin.

– Zintegrowany bilet w uproszczonej formie działa w Kobierzycach. Opracowanie będzie dotyczyło również gmin w powiecie wrocławskim m.in. Kątach Wrocławskich, Sobótce, Długołęce, Czernicy, Żórawinie i Siechnicach – informuje jeden z urzędników.

Samorządowcy mają świadomość, że stworzenie jednego, wspólnego biletu komunikacyjnego będzie trudne. Poszczególne gminy mają swoich przewoźników, którzy świadczą dla nich usługi.

Do tego dochodzą odrębne systemy płatności za bilety, rozliczenia i obowiązujące umowy.

Wspólna Urbankarta ułatwi życie mieszkańcom np. gminy Sobótka, którzy dojeżdżają do Wrocławia. Nie będą oni musieli kupować dodatkowych biletów na komunikację, tylko korzystać z jednego na wszystkie przejazdy.

– Znam mnóstwo ludzi, którzy korzystają z Urbankarty i są zadowoleni. Dojazd Polbusem i tramwajem na jeden bilet z pewnością ułatwiłaby życie. Skróciłby się też czas wielu czynności – mówi Marzena Nosal, studentka z Będkowic.

Kiedy to nastąpi? Nie wiadomo. Gminom wciąż brakuje ustawy aglomeracyjnej, która pozwoli tworzyć związki transportowe.

Miasto Wrocław na opracowanie analizy przeznaczył 159 tys. zł. Wykonawca będzie miał czas na zrobienie dokumentu najpóźniej do 15 grudnia.

W opracowaniu musi wziąć pod uwagę, w jaki sposób m.in. zintegrować system Urbankart wszystkich gmin z terenu powiatu wrocławskiego.

 

 

 

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.