Plany wdrożenia jednego biletu komunikacyjnego, w niektórych gminach

Ze zintegrowanego biletu będą mogli korzystać mieszkańcy Sobótki? Wspólna Urbankarta ma działać w 15 gminach na Dolnym Śląsku.

Wspólny bilet na autobusy, pociągi i tramwaje ma uprościć życie pasażerom i obniżyć koszty przejazdów (fot. TVP)

Ze zintegrowanego biletu będą mogli korzystać mieszkańcy Sobótki? Wspólna Urbankarta ma działać w 15 gminach na Dolnym Śląsku.

Jeden bilet w formie karty na komunikację publiczną dla Wrocławia ma ułatwić życie pasażerom i obniżyć koszty przejazdów.

Wrocławski magistrat szuka firmy, która opracuje analizę wspólnego biletu dla 15 gmin.

– Zintegrowany bilet w uproszczonej formie działa w Kobierzycach. Opracowanie będzie dotyczyło również gmin w powiecie wrocławskim m.in. Kątach Wrocławskich, Sobótce, Długołęce, Czernicy, Żórawinie i Siechnicach – informuje jeden z urzędników.

Samorządowcy mają świadomość, że stworzenie jednego, wspólnego biletu komunikacyjnego będzie trudne. Poszczególne gminy mają swoich przewoźników, którzy świadczą dla nich usługi.

Do tego dochodzą odrębne systemy płatności za bilety, rozliczenia i obowiązujące umowy.

Wspólna Urbankarta ułatwi życie mieszkańcom np. gminy Sobótka, którzy dojeżdżają do Wrocławia. Nie będą oni musieli kupować dodatkowych biletów na komunikację, tylko korzystać z jednego na wszystkie przejazdy.

– Znam mnóstwo ludzi, którzy korzystają z Urbankarty i są zadowoleni. Dojazd Polbusem i tramwajem na jeden bilet z pewnością ułatwiłaby życie. Skróciłby się też czas wielu czynności – mówi Marzena Nosal, studentka z Będkowic.

Kiedy to nastąpi? Nie wiadomo. Gminom wciąż brakuje ustawy aglomeracyjnej, która pozwoli tworzyć związki transportowe.

Miasto Wrocław na opracowanie analizy przeznaczył 159 tys. zł. Wykonawca będzie miał czas na zrobienie dokumentu najpóźniej do 15 grudnia.

W opracowaniu musi wziąć pod uwagę, w jaki sposób m.in. zintegrować system Urbankart wszystkich gmin z terenu powiatu wrocławskiego.

 

 

 

Posts Grid

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

W niedzielę w Jordanowie Śląskim darmowe badania lekarskie. Powiat Wrocławski zaprasza na Białą Niedzielę

Fot. Powiat Wrocławski Zbadaj się, to nie boli, czyli bezpłatne badania i konsultacje medyczne! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Zarząd Powiatu Wrocławskiego zaprasza na kolejną edycję...

Mocne wrażenie niczym z przygodowego filmu. Runmageddon Rolantowice już w ten weekend!

Letnia edycja Runmageddonu zaskoczy uczestników nowościami oraz umożliwi im bieg po pełnej przygód trasie usłanej przeszkodami i kopalnianymi utrudnieniami. Postapokaliptyczny klimat wydarzenie zaczaruje uczestników, którzy...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *