Po lasach można chodzić, ale unikać ludzi. Spacery w grupach zabronione

W sobotę ma być ciepło – około 17 stopni. Na Ślęży pojawią się turyści. Nadleśnictwo Miękinia nie wprowadza ograniczeń w poruszaniu się na szlakach i terenach leśnych.

Na szlakach należy zachować dystans od innych ludzi. Unikać dotykania m.in. poręczy, stołów i ławek (fot. zdjęcie ilustracyjne, bom)

W sobotę ma być ciepło – około 17 stopni. Na Ślęży pojawią się turyści. Nadleśnictwo Miękinia nie wprowadza ograniczeń w poruszaniu się na szlakach i terenach leśnych.

Wiele nadleśnictw w Polsce wprowadziło zakaz wstępu do lasu. Obowiązuje on do końca marca. Chodzi o przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Zamknięto trakty leśne na terenie nadleśnictw w Małopolsce. Spacerowicze nie mogą wchodzić do popularnej Puszczy Niepołomickiej. Czasowy zakaz wstępu do wprowadziły Nadleśnictwa Niepołomice, Krzeszowice, Myślenice i inne.

Naruszenie zakazu grozi grzywną w wysokości do 500 zł.

– Nie zamykamy szlaków przed ludźmi, bo nie ma takich podstaw prawnych. Każdy turysta może się swobodnie przemieszczać. Ograniczyliśmy wjazdy na parkingi w rejonie Ślęży – mówi Jarosław Łosiński z posterunku straży leśnej.

Jak spacery mają się do ograniczeń w poruszaniu się, które wprowadzono 25 marca? Odnoszą się one również do codziennych potrzeb – a takimi są spacer, bieganie czy wyjście do lasu z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby z wyłączeniem rodzin).

– Lekarz zalecił spacer w towarzystwie drugiej osoby. Zastrzegł, że nie możemy gromadzić się w grupach. Zakaz spotkań i rozmów na szlakach ze znajomymi, to koszmar dla ludzi uprawiających nordic walking – uważa pani Helena Nitecka ze Świdnicy.

Kilka dni temu straż leśna postawiła barierki przed wjazdem na parkingi w rejonie przełęczy Tąpadła. Zapobiegło to powstawaniu dużych skupisk ludzi. W sobotę w Masywie Ślęży znów pojawią się turyści. Czy gmina wprowadza jakieś dodatkowe obostrzenia? Czy w okolicy pojawi się więcej policji?

– Burmistrz podejmuje wszelkie działania, jakie wynikają z jego uprawnień i zaleceń sztabu kryzysowego, ale nie może zabronić turystom przyjeżdżania. Monitoruje sytuację i przekazuje informacje do sztabu kryzysowego. Jako gospodarz gminy zaniepokojony jest zachowaniem turystów. Nie jest jednak uprawniony do wydawania poleceń policji. Może tylko liczyć na ich wsparcie w zakresie zachowania porządku publicznego – informuje Anita Kruczykowska z działu promocji Urzędu Miasta i Gminy Sobótka.

Lasy Państwowe zalecają, aby na wycieczkę wybrać się z osobami, z którymi przebywa się na co dzień. Należy unikać miejsc najbardziej popularnych, gdzie przebywają tłumy.

Na szlakach należy zachować dystans od innych ludzi i unikać dotykania m.in. poręczy, stołów i ławek. Po przyjeździe do domu należy umyć ręce.

Posts Grid

Poseł Jaros interweniuje w Sobótce. Chodzi o rekordowe podwyżki podatków! [FILM]

Fot. GW Poseł Michał Jaros wraz ze swoim asystentem Grzegorzem Waksmundzkim złożyli dziś interwencję poselską w Urzędzie Miasta i Gminy w Sobótce. Interwencja dotyczy podwyższenia...

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *