Pociągi pasażerskie będą kursować przez Jordanów Śląski

Linia kolejowa nr 310 (Kobierzyce – Jordanów Śląski – Piława Górna) znalazła się w planach rewitalizacji. Wspólnie z nią na liście znalazło się dwadzieścia innych szlaków kolejowych w regionie.

Tak obecnie wyglądają tereny kolejowe w pobliżu dworca w Jordanowie. Nie wiadomo jeszcze, kiedy nastąpi rewitalizacji linii  (fot. bom)

Linia kolejowa nr 310 (Kobierzyce – Jordanów Śląski – Piława Górna) znalazła się w planach rewitalizacji. Wspólnie z nią na liście jest dwadzieścia innych szlaków kolejowych w regionie.

Samorząd Województwa przejął sześć linii kolejowych od PKP w celu ich rewitalizacji i przywrócenia ruchu pasażerskiego. Ich uruchomienie będzie miało duże znaczenie dla rozwoju turystyki w regionie. W planach jest remont linii nr 310 z Kobierzyc przez Jordanów Śląski do Piławy Górnej (powiat dzierżoniowski).

– Stację w Jordanowie wybudowano 121 lat temu. W jej skład wchodził m.in. budynek dworca, perony i plac rozładunkowy. Przy torach były żurawie wodne zaopatrujące lokomotywy w wodę. Niedaleko stacji znajduje się nieczynna wieża ciśnień. Od dworca odchodziła też osobna bocznica do mleczarni – opowiada pan Tomasz z wrocławskiego Klubu Sympatyków Kolei.

Jeszcze nie wiadomo, czy budynek dworca zostanie wyremontowany. W gminie Sobótka kolej nie zamierza odnawiać obiektów stacyjnych m.in. w Rogowie Sobóckim, Olbrachtowicach czy Sobótce.

W listopadzie Samorząd Województwa Dolnośląskiego przejął sześć linii: Kobierzyce – Jordanów Śląski – Piława Górna, Jerzmanice Zdrój – Lwówek Śląski, Wałbrzych Szczawienko – Boguszów Gorce, Chojnów – Rokitki, Srebrna Góra – Bielawa Zachodnia oraz Kondratowice – Łagiewniki.

− W sumie będzie to około 340 km dróg kolejowych, które mogą wpisać się w system komunikacji na Dolnym Śląsku. Mieszkańcy zyskają nowe połączenia do pracy, szkoły i miejsc wypoczynku, a turyści łatwiejszy dojazd do wielu turystycznych atrakcji w regionie – zaznacza wicemarszałek Grzegorz Macko.

Wznowienie połączeń będzie mieć kluczowe znaczenie dla dolnośląskich uzdrowisk – w Świeradowie-Zdroju, Lądku-Zdroju, Szczawnie i Przerzeczynie-Zdroju.

Źródła: UMWD, kolej-blogspot, UG Jordanów Śląski

 

Posts Grid

Poseł Jaros interweniuje w Sobótce. Chodzi o rekordowe podwyżki podatków! [FILM]

Fot. GW Poseł Michał Jaros wraz ze swoim asystentem Grzegorzem Waksmundzkim złożyli dziś interwencję poselską w Urzędzie Miasta i Gminy w Sobótce. Interwencja dotyczy podwyższenia...

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...