Policjanci pomogli ciężko rannej kobiecie

Do groźnego wypadku doszło w piątek na drodze krajowej nr 35 między Mirosławicami a Wojnarowicami. Świadkami zdarzenia byli funkcjonariusze z Wałbrzycha.

Po godzinie 10. rano opel zderzył się z ciężarówką, która przewoziła koparkę. Oba pojazdy wylądowały w rowach (fot. policja)

Do groźnego wypadku doszło w piątek na drodze krajowej nr 35 między Mirosławicami a Wojnarowicami. Świadkami zdarzenia byli funkcjonariusze z Wałbrzycha.

Po godzinie 10. osobowy opel zderzył się z ciężarówką służby drogowej, która przewoziła koparkę. Oba auta wylądowały w rowach. W tym samym czasie za pojazdami radiowozem jechali policjanci, którzy widzieli wypadek.

– Natychmiast zaczęli działać. Wstrzymali ruch na drodze i ruszyli z pomocą poszkodowanym osobom. O zdarzeniu poinformowali dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, który powiadomił służby ratunkowe – informuje nadkomisarz Magdalena Korościk z wałbrzyskiej policji.

Zanim na miejsce przyjechały karetki, funkcjonariusze przy użyciu siekiery i łomu wyważyli drzwi osobówki i wydostali ciężko ranną kobietę. Kierująca oplem traciła i odzyskiwała przytomność. Policjanci pomogli poszkodowanej, okryli ją kocem termicznym i nadzorowali czynności życiowe.

– Następnie wspólnie z ratownikami przenieśli kobietę do helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym ranna została przetransportowana do szpitala – dodaje policjantka.

Po zakończeniu akcji na miejscu zdarzenia przyjechał patrol zajmujący się wypadkami. Wyjaśniane są okoliczności zdarzenia.

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.