Politycy o przywróceniu linii kolejowej nr 310 przez Jordanów Śląski

Poseł Michał Jaros i premier Mateusz Morawiecki postulują m.in. przywrócenie ruchu pasażerskiego z Kobierzyc do Piławy Górnej.

Tak obecnie wygląda budynek stacji w Jordanowie Śląskim (fot. bom)

Poseł Michał Jaros i premier Mateusz Morawiecki postulują o przywrócenie ruchu pasażerskiego z Kobierzyc do Piławy Górnej.

Linię nr 310 zlikwidowano w połowie lat 90. Ruch składów towarowych zawieszono w 2001 roku. Rok temu samorząd województwa przejął linię i teraz chce ją uruchomić. O jej przywrócenie postulują mieszkańcy miejscowości oraz politycy.

– Mieszkańcy dobrze pamiętają połączenia pasażerskie na tej trasie. Mam nadzieję, że linia zostanie przywrócona. Będą rozmawiał w sprawie rewitalizacji z marszałkiem województwa – zapowiada Michał Jaros, który niedawno odwiedził nieczynną stację w Jordanowie Śląskim.

Zawieszona linia nr 310 przebiega przez miejscowości m.in. Kobierzyce, Pustków Wilczkowski, Jordanów Śląski, Trzebnik, Łagiewniki Dzierżoniowskie, Niemczę do Piławy Górnej.

Kilka dni temu Niemczę (powiat dzierżoniowski) wizytował Mateusz Morawiecki, który spotkał się z dziennikarzami. Szef rząd tłumaczył, że remont trasy spowoduje, że mieszkańcy będą mogli znów korzystać z połączeń.

– To da możliwości uzyskania dobrego miejsca pracy. W praktyce oznacza rozwój zdemokratyzowany, który ma służyć również takim miejscowościom jak Niemcza – podkreślił premier.

Zdaniem Krzysztofa Golubiewskiego, członka zarządu PKP SA, przekazywanie samorządowi województwa odcinków linii kolejowych przeciwdziała wykluczeniu komunikacyjnemu w wielu miejscowościach.

– Dzięki współpracy z samorządem województwa na Dolnym Śląsku udało się nam przekazać już 93 km linii kolejowych, a w planach jest przekazanie kolejnych – kończy przedstawiciel PKP.

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.