Politycy o przywróceniu linii kolejowej nr 310 przez Jordanów Śląski

Poseł Michał Jaros i premier Mateusz Morawiecki postulują m.in. przywrócenie ruchu pasażerskiego z Kobierzyc do Piławy Górnej.

Tak obecnie wygląda budynek stacji w Jordanowie Śląskim (fot. bom)

Poseł Michał Jaros i premier Mateusz Morawiecki postulują o przywrócenie ruchu pasażerskiego z Kobierzyc do Piławy Górnej.

Linię nr 310 zlikwidowano w połowie lat 90. Ruch składów towarowych zawieszono w 2001 roku. Rok temu samorząd województwa przejął linię i teraz chce ją uruchomić. O jej przywrócenie postulują mieszkańcy miejscowości oraz politycy.

– Mieszkańcy dobrze pamiętają połączenia pasażerskie na tej trasie. Mam nadzieję, że linia zostanie przywrócona. Będą rozmawiał w sprawie rewitalizacji z marszałkiem województwa – zapowiada Michał Jaros, który niedawno odwiedził nieczynną stację w Jordanowie Śląskim.

Zawieszona linia nr 310 przebiega przez miejscowości m.in. Kobierzyce, Pustków Wilczkowski, Jordanów Śląski, Trzebnik, Łagiewniki Dzierżoniowskie, Niemczę do Piławy Górnej.

Kilka dni temu Niemczę (powiat dzierżoniowski) wizytował Mateusz Morawiecki, który spotkał się z dziennikarzami. Szef rząd tłumaczył, że remont trasy spowoduje, że mieszkańcy będą mogli znów korzystać z połączeń.

– To da możliwości uzyskania dobrego miejsca pracy. W praktyce oznacza rozwój zdemokratyzowany, który ma służyć również takim miejscowościom jak Niemcza – podkreślił premier.

Zdaniem Krzysztofa Golubiewskiego, członka zarządu PKP SA, przekazywanie samorządowi województwa odcinków linii kolejowych przeciwdziała wykluczeniu komunikacyjnemu w wielu miejscowościach.

– Dzięki współpracy z samorządem województwa na Dolnym Śląsku udało się nam przekazać już 93 km linii kolejowych, a w planach jest przekazanie kolejnych – kończy przedstawiciel PKP.

Posts Grid

Poseł Jaros interweniuje w Sobótce. Chodzi o rekordowe podwyżki podatków! [FILM]

Fot. GW Poseł Michał Jaros wraz ze swoim asystentem Grzegorzem Waksmundzkim złożyli dziś interwencję poselską w Urzędzie Miasta i Gminy w Sobótce. Interwencja dotyczy podwyższenia...

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *