Ponad 2 tysiące ludzi bawiło się nad zalewem w Borzygniewie
Największą popularnością cieszyły się alpaki – podobne do wielbłądów zwierzęta, które mają właściwości terapeutyczne. Inną atrakcją były dmuchańce
W weekend w ośrodku sportów wodnych zorganizowano dwie imprezy. Frekwencja dopisała (fot. Fb/Hubert Kurdziel)
Największą popularnością cieszyły się alpaki – podobne do wielbłądów zwierzęta, które mają właściwości terapeutyczne. Inną atrakcją były dmuchańce
W Ośrodku Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie zorganizowano Dzień Dziecka i otwarcie baru plażowego Zalev Mietkowski. Było pyszne jedzenie i pokazy sportów wodnych.
– Największą popularnością cieszyły się alpaki. Jolanta Polańska – sołtys Byrzygniewa zorganizowała zjeżdżalnie dla maluchów. Dzień Dziecka trwał do godziny 18. Do późnych godzin nocnych świętowano otwarcie baru – mówi Hubert Kurdziel, dyrektor ośrodka.
Alpaki – zwierzęta wywodzące się z Ameryki Południowej cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Są miłe w dotyku i przypominają lamę lub wielbłąda. Oprócz tego pomagają w rehabilitacji dzieci. W Polsce ta stosunkowo nowa metoda zdobywa swoich zwolenników wśród dzieci i rodziców, ale także w ośrodkach, które oferują alpakoterapię.
Wśród innych atrakcji było m.in. malowanie twarzy, gry i zabawy i pokazy baniek. Wszyscy mogli liczyć na nagrody z konkursów. Całość dopełniała muzyka dj Piotra Wiatera.