Porażka burmistrza Jarosza. Targowisko przy Armii Krajowej nielegalne?

Co dalej z targowiskiem miejskim w Sobótce? Wydawało się, że ten temat został już zamknięty i wszyscy przyzwyczaili się do jego nowej lokalizacji przy ul Armii Krajowej. Niestety wszystko wskazuje na to, że wkrótce handlujący będą musieli zwinąć swoje stragany i czekać na nowy pomysł włodarza Sobótki. 

fot. Burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz ma duży problem. Wkrótce będzie musiał szukać nowej lokalizacji targowiska miejskiego.

Co dalej z targowiskiem miejskim w Sobótce? Wydawało się, że ten temat został już zamknięty i wszyscy przyzwyczaili się do jego nowej lokalizacji przy ul Armii Krajowej. Niestety wszystko wskazuje na to, że wkrótce handlujący będą musieli zwinąć swoje stragany i czekać na nowy pomysł włodarza Sobótki.

Jak udało nam się ustalić, nowe targowisko przy Armii Krajowej powstało nielegalnie. Burmistrz Jarosz lokalizując tam plac targowy prawdopodobnie nie dopełnił żadnych wymaganych prawem obowiązków związanych ze zmianą sposobu użytkowania parkingu. Należy też podkreślić, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie zezwala na to, by w tym miejscu odbywał się handel. Czy burmistrz Mirosław Jarosz wiedział o tym i mimo wszystko za pieniądze podatników otworzył targowisko, które teraz będzie musiał zlikwidować?

– Ja na tę chwilę mogę tylko potwierdzić, że tą sprawą się zajmujemy. Prowadzimy czynności wyjaśniające i zbieramy materiał dowodowy – usłyszeliśmy w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Powiecie Wrocławskim.

O opinie poprosiliśmy Andrzeja Szawana, wicestarostę powiatu wrocławskiego, który kiedyś odpowiadał za inwestycje w gminie Sobótce.

– Z tego, co się orientuje, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego w tym miejscu może być tylko parking. Nie można prowadzić targowiska na nieprzeznaczonym do tego terenie – powiedział wicestarosta Andrzej Szawan.

Wczoraj na terenie targowiska odbyła się kontrola Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Dziwnym zbiegiem okoliczności dwa dni przed kontrolą z placu zniknęły kontenery świadczące o prowadzeniu targowiska. Panie burmistrzu zdjęć z internetu pan nie usunie.

– To jest porażka pana Jarosza. Widać, że nie ma kompletnie pojęcia o zarządzaniu miastem. Jak można było nie sprawdzić, czy zgodnie z prawem można zrobić tam targowisko? – pyta zdenerwowany pan Krzysztof, mieszkaniec Rogowa Sobóckiego. Zaadaptowanie parkingu na targowisko, postawienie kontenerów socjalnych i uzbrojenie terenu kosztowało zapewne niemałe pieniądze.Kto za to zapłaci i jakie to są koszty? – dopytuje mieszkaniec.

Z podobnymi pytaniami zwrócimy się do burmistrza Mirosława Jarosza, licząc, że wyjątkowo udzieli wyczerpującej odpowiedzi.

Posts Grid

Poseł Jaros interweniuje w Sobótce. Chodzi o rekordowe podwyżki podatków! [FILM]

Fot. GW Poseł Michał Jaros wraz ze swoim asystentem Grzegorzem Waksmundzkim złożyli dziś interwencję poselską w Urzędzie Miasta i Gminy w Sobótce. Interwencja dotyczy podwyższenia...

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *