Potrawy świąteczne, bombki i fotografie z drona (zobacz galerię)

Około 40 wystawców wzięło udział w pierwszym Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego w Jordanowie Śląskim. Sprzedawano m.in. miody, wędliny, stroiki świąteczne i inne produkty.

Kilkaset osób odwiedziło Jordanów Śląski podczas festiwalu rzemiosł i produktu lokalnego. Kolejna impreza za rok (fot. bom)

Około 40 wystawców wzięło udział w pierwszym Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego w Jordanowie Śląskim. Sprzedawano m.in. miody, wędliny, stroiki i inne produkty świąteczne.

Do udziału zaproszono producentów żywności, koła gospodyń wiejskich i lokalnych twórców z ośmiu ościennych gmin. Oferowano wszystko, co kojarzy się ze świętami. Każdy mógł degustować pyszne wyroby spożywcze. Nie zabrakło ludowego rzemiosła. Wójt Paweł Filipczak zaprezentował kilkuminutowy film promujący gminę.

– Na festiwalu prezentujemy piękne rzeczy wykonane z poświęceniem. Okazuje się, że wiele osób ma talent. Mieszkamy w bardzo dobrym miejscu i bardzo dobrym czasie. Na dowód tego chciałem państwu zaprezentować film – mówił wójt otwierając imprezę.

Do tej pory Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego odbywał się w Sobótce. W tym roku po raz pierwszy imprezę zorganizowano w Jordanowie. Wystawcy prezentowali oryginalne i ekologiczne wyroby np. bombki własnej produkcji, akwarele i biżuterię. Ciekawostką były fotografie okolic Ślęży wykonane z drona.

Pomysłodawcą festiwalu jest Lokalna Grupa Działania (LGD) „Śleżanie”, która zajmuje się m.in. promocją produktów lokalnych.

– Chcemy pokazać, to co najlepsze. Każdy może poczuć smak i zapach Bożego Narodzenia. W ten sposób powracamy do tradycji. LGD wydało trzy książki kucharskie, w których można znaleźć oryginalne przepisy od ludzi tutaj przesiedlonych – zaznaczyła Elżbieta Pasławska, współorganizatorka festiwalu i prezes stowarzyszenia „Ślężanie”.

W trakcie odbywały się prezentacje wystawców. Każdy mógł też publicznie opowiedzieć własną historię świąt wyniesioną z domu. Zorganizowano występy uczniów i konkursy na najpiękniejsza ozdobę świąteczną i najsmaczniejszą potrawę wigilijną.

Posts Grid

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...