Potrawy świąteczne, bombki i fotografie z drona (zobacz galerię)

Około 40 wystawców wzięło udział w pierwszym Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego w Jordanowie Śląskim. Sprzedawano m.in. miody, wędliny, stroiki świąteczne i inne produkty.

Kilkaset osób odwiedziło Jordanów Śląski podczas festiwalu rzemiosł i produktu lokalnego. Kolejna impreza za rok (fot. bom)

Około 40 wystawców wzięło udział w pierwszym Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego w Jordanowie Śląskim. Sprzedawano m.in. miody, wędliny, stroiki i inne produkty świąteczne.

Do udziału zaproszono producentów żywności, koła gospodyń wiejskich i lokalnych twórców z ośmiu ościennych gmin. Oferowano wszystko, co kojarzy się ze świętami. Każdy mógł degustować pyszne wyroby spożywcze. Nie zabrakło ludowego rzemiosła. Wójt Paweł Filipczak zaprezentował kilkuminutowy film promujący gminę.

– Na festiwalu prezentujemy piękne rzeczy wykonane z poświęceniem. Okazuje się, że wiele osób ma talent. Mieszkamy w bardzo dobrym miejscu i bardzo dobrym czasie. Na dowód tego chciałem państwu zaprezentować film – mówił wójt otwierając imprezę.

Do tej pory Festiwalu Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego odbywał się w Sobótce. W tym roku po raz pierwszy imprezę zorganizowano w Jordanowie. Wystawcy prezentowali oryginalne i ekologiczne wyroby np. bombki własnej produkcji, akwarele i biżuterię. Ciekawostką były fotografie okolic Ślęży wykonane z drona.

Pomysłodawcą festiwalu jest Lokalna Grupa Działania (LGD) „Śleżanie”, która zajmuje się m.in. promocją produktów lokalnych.

– Chcemy pokazać, to co najlepsze. Każdy może poczuć smak i zapach Bożego Narodzenia. W ten sposób powracamy do tradycji. LGD wydało trzy książki kucharskie, w których można znaleźć oryginalne przepisy od ludzi tutaj przesiedlonych – zaznaczyła Elżbieta Pasławska, współorganizatorka festiwalu i prezes stowarzyszenia „Ślężanie”.

W trakcie odbywały się prezentacje wystawców. Każdy mógł też publicznie opowiedzieć własną historię świąt wyniesioną z domu. Zorganizowano występy uczniów i konkursy na najpiękniejsza ozdobę świąteczną i najsmaczniejszą potrawę wigilijną.

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...