Powiat wstrzymał pozwolenie na budowę firmie, która chciała przetwarzać plastik

Zakład ma powstać przy ulicy Czystej w Sobótce. Starostwo Powiatowe we Wrocławiu doszukało się nieprawidłowości i odmówiło wydania zezwolenia na budowę.

Na początku marca Chanhee Yun prezes firmy MGS Handel spotkał się z mieszkańcami Sobótki (fot. bom, archiwum)

Zakład ma powstać przy ulicy Czystej w Sobótce. Starostwo Powiatowe we Wrocławiu doszukało się nieprawidłowości i odmówiło wydania zezwolenia na budowę.

Przypomnijmy. Firma MGS Handel zajmuje się recyklingiem elementów plastikowych. Koreański inwestor chciał w Sobótce postawić halę z urządzeniami do mielenia tworzyw do formy granulatu.

– Chcemy postawić halę o wielkości 600 metrów kwadratowych. Magazyn główny na składowanie przemiału – 300 metrów kw. Dodatkowe 50 metrów na postawienie młynów. Hala ma być wygłuszona – przekonywał na spotkaniu z mieszkańcami Marek Gawron, prokurent firmy MGS.

Niedawno wrocławskie starostwo odmówiło zatwierdzenie planów. Powód? Inwestor musi usunąć nieprawidłowości w projekcie m.in. odrolnić część działki, na której ma powstać zakład. Co na to mieszkańcy?

– Decyzja słuszna i zasadna. Wszyscy cieszymy się, ale umiarkowanie. Nie wiemy, czy koreańska firma się nie odwoła. Na pewno poczekamy na uprawomocnienie się decyzji – mówi Mateusz Zeman, który mieszka niedaleko placu budowy.

Firma MGS Handel, która ma siedzibę w Nowej Wsi Wrocławskiej (gmina Kąty Wrocławskie) będzie musiała dodatkowo złożyć tzw. decyzję środowiskową. Musi też wykazać, że teren na którym gromadzone będą odpady jest zgodny z regulaminem utrzymania porządku w Sobótce.

– To bardzo dobra informacja ale trzeba być czujnym. W tej sprawie wiele razy jeździłem do starostwa i rozmawiałem z urzędnikami. Ostrzegam jednak, że to nie koniec batalii. Firma za wszelką cenę będzie próbowała odwoływać się od decyzji lub próbować ją obejść – podkreśla Grzegorz Waksmundzki, asystent posła Michała Jarosa, który zaangażował się w sprawę.

MGS Handel zapewnia, że cykl produkcyjny ma być monitorowany przez służby ochrony środowiska. Urządzenia (młyny) mają być podłączone do cyklonów odpylających pyły.

Do sprawy wrócimy

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.