Powiat wstrzymał pozwolenie na budowę firmie, która chciała przetwarzać plastik

Zakład ma powstać przy ulicy Czystej w Sobótce. Starostwo Powiatowe we Wrocławiu doszukało się nieprawidłowości i odmówiło wydania zezwolenia na budowę.

Na początku marca Chanhee Yun prezes firmy MGS Handel spotkał się z mieszkańcami Sobótki (fot. bom, archiwum)

Zakład ma powstać przy ulicy Czystej w Sobótce. Starostwo Powiatowe we Wrocławiu doszukało się nieprawidłowości i odmówiło wydania zezwolenia na budowę.

Przypomnijmy. Firma MGS Handel zajmuje się recyklingiem elementów plastikowych. Koreański inwestor chciał w Sobótce postawić halę z urządzeniami do mielenia tworzyw do formy granulatu.

– Chcemy postawić halę o wielkości 600 metrów kwadratowych. Magazyn główny na składowanie przemiału – 300 metrów kw. Dodatkowe 50 metrów na postawienie młynów. Hala ma być wygłuszona – przekonywał na spotkaniu z mieszkańcami Marek Gawron, prokurent firmy MGS.

Niedawno wrocławskie starostwo odmówiło zatwierdzenie planów. Powód? Inwestor musi usunąć nieprawidłowości w projekcie m.in. odrolnić część działki, na której ma powstać zakład. Co na to mieszkańcy?

– Decyzja słuszna i zasadna. Wszyscy cieszymy się, ale umiarkowanie. Nie wiemy, czy koreańska firma się nie odwoła. Na pewno poczekamy na uprawomocnienie się decyzji – mówi Mateusz Zeman, który mieszka niedaleko placu budowy.

Firma MGS Handel, która ma siedzibę w Nowej Wsi Wrocławskiej (gmina Kąty Wrocławskie) będzie musiała dodatkowo złożyć tzw. decyzję środowiskową. Musi też wykazać, że teren na którym gromadzone będą odpady jest zgodny z regulaminem utrzymania porządku w Sobótce.

– To bardzo dobra informacja ale trzeba być czujnym. W tej sprawie wiele razy jeździłem do starostwa i rozmawiałem z urzędnikami. Ostrzegam jednak, że to nie koniec batalii. Firma za wszelką cenę będzie próbowała odwoływać się od decyzji lub próbować ją obejść – podkreśla Grzegorz Waksmundzki, asystent posła Michała Jarosa, który zaangażował się w sprawę.

MGS Handel zapewnia, że cykl produkcyjny ma być monitorowany przez służby ochrony środowiska. Urządzenia (młyny) mają być podłączone do cyklonów odpylających pyły.

Do sprawy wrócimy

 

Posts Grid

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *