Prawie 1400 ludzi zaangażowało się w kulturę

Przez kilka miesięcy mieszkańcy wsi wspólnie z pracownikami ośrodka kultury w Mietkowie organizowali imprezy, warsztaty artystyczne i koncerty. Działania odbyły się w ramach projektu „GOK dla każdego-Poziom Następny”.

fot. Podsumowanie ogólnopolskiego projektu w ośrodku kultury w Mietkowie. Osoby zaangażowane otrzymały medale i dyplomy

Przez kilka miesięcy mieszkańcy wsi wspólnie z pracownikami ośrodka kultury w Mietkowie organizowali imprezy, warsztaty artystyczne i koncerty. Działania odbyły się w ramach projektu „GOK dla każdego-Poziom Następny”.

Wcześniej instruktorzy z Gminnego Ośrodka Kultury (GOK) w Mietkowie organizowali spotkania w świetlicach, zachęcając mieszkańców do współpracy.

– Założyliśmy, że szczególną aktywność obudzimy wśród młodzieży. Okazało się, że mamy skarby na wyciągniecie ręki. Młodzi ludzi chętnie proponowali swoje pomysły – mówi Mirosław Stawski, dyrektor GOK-u.

Łącznie zorganizowano 25 warsztatów m.in. filmowych, fotograficznych i folklorystycznych. Odbyły się trzy pokazy, pięć pikników i sześć koncertów m.in. Stu chórzystów na 100-lecie Niepodległej Polski. W działaniach wzięło udział blisko 1400 osób z Mietkowa, Milina, Borzygniewu, Domanic oraz Maniowa Małego i Wielkiego.

– Ideą programu „Dom Kultury plus Inicjatywy Lokalne” jest otwarcie się na mieszkańców. Wcześniej odbyły się konsultacje społeczne. W programie mógł wystartować każdy, kto miał pomysł na działania. Narodowe Centrum Kultury zagwarantowało pieniądze na realizację programu – informuje Paweł Kamiński, animator udzielający wsparcia.

Budżet projektu wyniósł 22 tysiące złotych.

W Domanicach zorganizowano warsztaty folklorystyczne. Uczono tradycyjnych tańców. W Borzygniewie nakręcono krótki film. W trakcie warsztatów młodzież uczyła się kadrowania i montażu obrazu. W Milinie odbyły się prezentacje przedmiotów, którymi dawniej posługiwano się w domach. W Maniowie Małym zorganizowano średniowieczny piknik, na którym serwowano słowiańską kuchnię. Do udziału zaproszono też Bractwo Rycerskie Joannitów Strzegomskich. Co jeszcze?

– Wydano śpiewnik 100 chórzystów i czterdzieści interaktywnych przewodników fotograficznych. Powstała też gra promująca gminę – dodaje dyrektor Stawski.

„Dom Kultury plus Inicjatywy Lokalne” jest programem ogólnopolskim. Co roku bierze w nim udział pięćdziesiąt domów kultury. Mietków drugi raz uczestniczył w projekcie.

 

 

 

Posts Grid

Poseł Jaros interweniuje w Sobótce. Chodzi o rekordowe podwyżki podatków! [FILM]

Fot. GW Poseł Michał Jaros wraz ze swoim asystentem Grzegorzem Waksmundzkim złożyli dziś interwencję poselską w Urzędzie Miasta i Gminy w Sobótce. Interwencja dotyczy podwyższenia...

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...