Prawie 1400 ludzi zaangażowało się w kulturę

Przez kilka miesięcy mieszkańcy wsi wspólnie z pracownikami ośrodka kultury w Mietkowie organizowali imprezy, warsztaty artystyczne i koncerty. Działania odbyły się w ramach projektu „GOK dla każdego-Poziom Następny”.

fot. Podsumowanie ogólnopolskiego projektu w ośrodku kultury w Mietkowie. Osoby zaangażowane otrzymały medale i dyplomy

Przez kilka miesięcy mieszkańcy wsi wspólnie z pracownikami ośrodka kultury w Mietkowie organizowali imprezy, warsztaty artystyczne i koncerty. Działania odbyły się w ramach projektu „GOK dla każdego-Poziom Następny”.

Wcześniej instruktorzy z Gminnego Ośrodka Kultury (GOK) w Mietkowie organizowali spotkania w świetlicach, zachęcając mieszkańców do współpracy.

– Założyliśmy, że szczególną aktywność obudzimy wśród młodzieży. Okazało się, że mamy skarby na wyciągniecie ręki. Młodzi ludzi chętnie proponowali swoje pomysły – mówi Mirosław Stawski, dyrektor GOK-u.

Łącznie zorganizowano 25 warsztatów m.in. filmowych, fotograficznych i folklorystycznych. Odbyły się trzy pokazy, pięć pikników i sześć koncertów m.in. Stu chórzystów na 100-lecie Niepodległej Polski. W działaniach wzięło udział blisko 1400 osób z Mietkowa, Milina, Borzygniewu, Domanic oraz Maniowa Małego i Wielkiego.

– Ideą programu „Dom Kultury plus Inicjatywy Lokalne” jest otwarcie się na mieszkańców. Wcześniej odbyły się konsultacje społeczne. W programie mógł wystartować każdy, kto miał pomysł na działania. Narodowe Centrum Kultury zagwarantowało pieniądze na realizację programu – informuje Paweł Kamiński, animator udzielający wsparcia.

Budżet projektu wyniósł 22 tysiące złotych.

W Domanicach zorganizowano warsztaty folklorystyczne. Uczono tradycyjnych tańców. W Borzygniewie nakręcono krótki film. W trakcie warsztatów młodzież uczyła się kadrowania i montażu obrazu. W Milinie odbyły się prezentacje przedmiotów, którymi dawniej posługiwano się w domach. W Maniowie Małym zorganizowano średniowieczny piknik, na którym serwowano słowiańską kuchnię. Do udziału zaproszono też Bractwo Rycerskie Joannitów Strzegomskich. Co jeszcze?

– Wydano śpiewnik 100 chórzystów i czterdzieści interaktywnych przewodników fotograficznych. Powstała też gra promująca gminę – dodaje dyrektor Stawski.

„Dom Kultury plus Inicjatywy Lokalne” jest programem ogólnopolskim. Co roku bierze w nim udział pięćdziesiąt domów kultury. Mietków drugi raz uczestniczył w projekcie.

 

 

 

Posts Grid

Aż nie chce się wierzyć! Jeszcze kilka lat temu był wikarym w Sobótce!

Fot. Red. Wstrząsające informacje dotarły do nas z Prusic (Powiat Trzebnicki). Prokuratura zatrzymała ks Artura L, który jeszcze kilka lat temu pełnił posługę duszpasterską w...

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...