Proboszcz, władze gmin i strażacy apelują o udział w wyborach

Największa frekwencja oznacza wygranie wozu strażackiego. W wielu miejscowość OSP organizuje dowóz ludzi do miejsc, w których będą głosować.

3 lipca minister Mariusz Kamiński ogłosił drugą turę „Bitwy o wozy”. Wóz strażacki otrzyma gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich (zdjęcie ilustracyjne, TM)

Największa frekwencja oznacza wygranie wozu strażackiego. W wielu miejscowość OSP organizuje dowóz ludzi do miejsc, w których będą głosować.

W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największa frekwencją otrzyma wóz strażacki. O wzięcie udziału w drugiej turze wyborów apelują władze gmin i strażacy z Sobótki, Jordanowa Śląskiego i Mietkowa.

– Członkowie OSP z terenu naszej gminy, zwracają się z prośbą do państwa o udział w głosowaniu. Strażacy oferują darmowy dowóz autobusem do lokali wyborczych – zachęca Krzysztof Rokita, komendant główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Mietkowie.

Wartość jednego, nowego samochodu to niemal 800 tys. zł. W całym kraju strażacy namawiają mieszkańców do pójścia na wybory. Wspierają ich wójtowie i burmistrzowie.

– W ostatnich wyborach osiągnęliśmy ponad 72 procentową frekwencję. Dało nam to piąty rezultat wśród wszystkich gmin na Dolnym Śląsku. Jako obywatele mamy ogromny wpływ na kształt polityki nie tylko państwowej, ale również lokalnej – informuje Paweł Filipczak, wójt gminy Jordanów Śląski.

Proboszcz parafii w Jordanowie informuje, że w niedzielę po mszach przed kościołem zbierane będą pieniądze dla biednych rodzin w gminie. Zbiórkę ma prowadzić koło gospodyń wiejskich.

Duchowny apeluje również o wzięcie udziału w wyborach. Im więcej osób pójdzie i zagłosuje tym większe są szanse na wygraną.

Lista gmin wraz z procentowo podaną frekwencją w wyborach (pierwsza tura).

Cieszków – 60,7,
Krośnice – 57,8,
Bierutów – 57,
Dobroszyce – 60,9,
Oleśnica – 60,8,
Twardogóra – 60,5,
Borów – 63,8,
Domaniów – 61,3,
Jelcz-Laskowice – 65,6,
Kondratowice – 57,1,
Oława – 67,9,
Wiązów – 58,3,
Oborniki Śląskie – 67,6,
Prusice – 57,6,
Trzebnica – 65,7,
Zawonia – 59,1,
Żmigród – 56,3,
Brzeg Dolny – 63,3,
Wińsko – 56,6,
Wołów – 60,
Czernica – 77,
Długołęka – 74,
Jordanów Śląski – 72,2,
Kąty Wrocławskie – 69,5,
Kobierzyce – 73,1,
Kostomłoty – 59,5,
Łagiewniki – 60,
Malczyce – 60,3,
Mietków – 64,7,
Miękinia – 68,
Sobótka -61,2,
Środa Śląska – 61,4,
Święta Katarzyna (obecnie Siechnice) – 74,3 ,
Wisznia Mała – 70,3,
Żórawina – 69,2.

 

 

Posts Grid

Zespół „Piersi” gwiazdą dożynek w Sobótce? Manager zespołu: Wszystko na to wskazuje.

Fot. Zespół Piersi Dożynki gminne w Sobótce mają odbyć się w sobotę 3 września. Do tej pory władze miasta nie poinformowały, jaki będzie program tegorocznego...

Mieszkańcy gminy Sobótka będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni.

Fot. Judo Sobótka Pięciu zawodników z terenu Gminy Sobótka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo w Estoni. To kolejny sukces podopiecznych Bartłomieja Zamęckiego,...

Uczył w Gimnazjum w Sobótce. Dziś jest gwiazdą kabaretu Neo-Nówka i rozprawia się z jego zaprzyjaźnioną partią!

Fot. Youtube.com Nie milkną echa wokół najnowszego skeczu kabaretu Neo-Nówka, w którym aktorzy przedstawili gorzką refleksję o bieżącej sytuacji politycznej w Polsce. Lider grupy kabaretowej...

Gdzie żyje się najdrożej? Sobótka liderem tego niechlubnego rankingu!

Fot. W Sobótce zapłacisz najdrożej za wodę i śmieci. W 2022 roku burmistrz Sobótki Mirosław Jarosz dostał bardzo wysoką podwyżkę i teraz włodarz miasta zarabia...

W niedzielę święto kolorów w Borzygniewie. Szykuje się wielka frajda dla najmłodszych.

Fot. Organizator Tylu kolorów Borzygniew jeszcze nie widział, piszą organizatorzy na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.  Już w niedzielę od 14:00 do 18:00 na  plaży...

Senator Bogdan Zdrojewski i poseł Michał Jaros spotkają się z mieszkańcami Sobótki. W sobotę otwarte spotkanie odbędzie się w hotelu MIŚ w Sobótce.

Fot. Na zdjęciu od lewej poseł Michał Jaros i senator Bogdan Zdrojewski W sobotę 16 lipca parlamentarzyści Bogdan Zdrojewski i Michał Jaros wezmą udział w...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.