Proboszcz, władze gmin i strażacy apelują o udział w wyborach

Największa frekwencja oznacza wygranie wozu strażackiego. W wielu miejscowość OSP organizuje dowóz ludzi do miejsc, w których będą głosować.

3 lipca minister Mariusz Kamiński ogłosił drugą turę „Bitwy o wozy”. Wóz strażacki otrzyma gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich (zdjęcie ilustracyjne, TM)

Największa frekwencja oznacza wygranie wozu strażackiego. W wielu miejscowość OSP organizuje dowóz ludzi do miejsc, w których będą głosować.

W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największa frekwencją otrzyma wóz strażacki. O wzięcie udziału w drugiej turze wyborów apelują władze gmin i strażacy z Sobótki, Jordanowa Śląskiego i Mietkowa.

– Członkowie OSP z terenu naszej gminy, zwracają się z prośbą do państwa o udział w głosowaniu. Strażacy oferują darmowy dowóz autobusem do lokali wyborczych – zachęca Krzysztof Rokita, komendant główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Mietkowie.

Wartość jednego, nowego samochodu to niemal 800 tys. zł. W całym kraju strażacy namawiają mieszkańców do pójścia na wybory. Wspierają ich wójtowie i burmistrzowie.

– W ostatnich wyborach osiągnęliśmy ponad 72 procentową frekwencję. Dało nam to piąty rezultat wśród wszystkich gmin na Dolnym Śląsku. Jako obywatele mamy ogromny wpływ na kształt polityki nie tylko państwowej, ale również lokalnej – informuje Paweł Filipczak, wójt gminy Jordanów Śląski.

Proboszcz parafii w Jordanowie informuje, że w niedzielę po mszach przed kościołem zbierane będą pieniądze dla biednych rodzin w gminie. Zbiórkę ma prowadzić koło gospodyń wiejskich.

Duchowny apeluje również o wzięcie udziału w wyborach. Im więcej osób pójdzie i zagłosuje tym większe są szanse na wygraną.

Lista gmin wraz z procentowo podaną frekwencją w wyborach (pierwsza tura).

Cieszków – 60,7,
Krośnice – 57,8,
Bierutów – 57,
Dobroszyce – 60,9,
Oleśnica – 60,8,
Twardogóra – 60,5,
Borów – 63,8,
Domaniów – 61,3,
Jelcz-Laskowice – 65,6,
Kondratowice – 57,1,
Oława – 67,9,
Wiązów – 58,3,
Oborniki Śląskie – 67,6,
Prusice – 57,6,
Trzebnica – 65,7,
Zawonia – 59,1,
Żmigród – 56,3,
Brzeg Dolny – 63,3,
Wińsko – 56,6,
Wołów – 60,
Czernica – 77,
Długołęka – 74,
Jordanów Śląski – 72,2,
Kąty Wrocławskie – 69,5,
Kobierzyce – 73,1,
Kostomłoty – 59,5,
Łagiewniki – 60,
Malczyce – 60,3,
Mietków – 64,7,
Miękinia – 68,
Sobótka -61,2,
Środa Śląska – 61,4,
Święta Katarzyna (obecnie Siechnice) – 74,3 ,
Wisznia Mała – 70,3,
Żórawina – 69,2.

 

 

Posts Grid

Starosta Roman Potocki: Przejście dla pieszych przy cmentarzu zostanie doposażone w punktowe elementy odblaskowe.

fot. RK Przejście dla pieszych przy al Św Anny w Sobótce znają wszyscy mieszkańcy gminy. Korzystają z niego dzieci, idąc do przedszkola i szkoły oraz...

Turniej piłki nożnej! Namów kolegów z pracy i zgłoś drużynę!

Przed nami Międzyzakładowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Trwają zgłoszenia do kolejnej edycji zakładowego turnieju halowej piłki nożnej. Już po raz drugi turniej rozegrany zostanie w...

Zdalne – darmowe KTG dla kobiet w ciąży z terenu powiatu wrocławskiego. Zgłoś się ilość miejsc ograniczona!

fot. Powiat Wrocławski Powiat Wrocławski startuje z pilotażowym projektem „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie” Jeśli jesteś kobietą po 34 - tygodniu ciąży i mieszkasz na terenie...

Boks w Sobótce! W poniedziałek dzień otwarty w hotelu Sobotel.

fot/org Interesujesz się boksem i chciałbyś zacząć trenować? Teraz możesz spełnić swoje marzenia i rozpocząć treningi w Sobótce. Już w poniedziałek dzień otwarty dla wszystkich...

W tym roku 70-lecie powstania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce [ZDJĘCIA]

POWSTANIE MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA WYCHOWAWCZEGO W SOBÓTCE W styczniu 1952 roku, w Zakładzie w Skoroszowicach zostaje przeprowadzona wizytacja przez wizytatora Ministerstwa Oświaty oraz kierownika Samodzielnego Referatu...

W Borzygniewie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze

Fot. Arkadiusz Małecki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP, odbiera specjalne podziękowanie z rąk Tomasza Stanowskiego Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP. W...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *